CHP’li Kadın Milletvekillerinden Gümüşhacıköy Çıkartması

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Milletvekilleri, Parti Meclis Üyeleri ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyeleri Gümüşhacıköy de bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Parti Meclis Üyesi ve Bartın Milletvekili Aysu Bankoğlu,  Parti Meclis Üyesi ve Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Parti Meclis Üyesi Semra Dinçer, Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Adana Milletvekili Müzeyyen Şevkin, Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Parti Meclis Üyesi Erbil Aydınlık, Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan,   Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gülsüm Filorinali, Parti Meclis Üyesi Gizem Özcan, Parti Meclis Üyesi Aylin Yaman, Parti Meclis Üyesi Ayşe Eser Danışoğlu, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Amasya İl Başkanı Turgay Sevindi, Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal, Merzifon İlçe Başkanı Hasan Koparan, Hamamözü İlçe Başkanı Sedat Bağ, Kadın Kolları Başkanı Sevgi Laçin, ve  Partililer katıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal, yaptığı konuşmada; İlçemiz bütün seçimlerde partimiz, birinci parti olarak çıkmıştır. Bir önceki seçime göre oylarımızı bütün kademelerde 5 ile 7 puan arasında artırdık. 11 belediye meclis üyesinin 7 si bizde. Belediye başkanlığımız biz de. 2 il genel meclis üyeliğinin birisi bizde, şuanda 1745 üyemiz var. Göreve geldikten sonra 380 üyemiz ölüm yada istifa nedeniyle ayrıldı ama buna 500 kişi ilave ile 1745 kişiye ulaştık. Bundan sonraki seçimlerde de partimizi en güçlü parti yapacağız. 1. parti yapacağız. Belediyemizi tekrar kazanarak 1 olan milletvekilimizi 3 e çıkarmayı planlıyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca; konuşmasında, Bugün burada Gümüşhacıköy’de Zehra Başkanımızın ve İlçe Başkanımızın yarattığı partimiz adına teveccühü yerinde hem görmek hem de Gümüşhacıköy’e ve Amasya’ya daha güçlü bir destek sağlayabilmek için Milletvekili Arkadaşlarımız, Parti Meclisi arkadaşlarımız ve yüksek disiplin kurulu arkadaşlarımızla 2 gün boyunca çalışacağız. Burada evlere gideceğiz, kadın milletvekilleri kadın MYK’larımız ile birlikte Gümüşhacıköylü ve Amasyalı kadınlarla buluşacağız. Çünkü biz biliyoruz ki kadınlar mutlu olursa kadınların yüzü gülerse o evde huzur vardır o evde bereket vardır. Bizde Amasyalı kadınlarla Amasyalı esnaflarla Amasyalı emekçilerle, Amasyalı işsizlerle Amasyalı çiftçilerle Amasyalı besicilerle ve Kaldıysa Amasyalı elma üreticileri ile bir araya geleceğiz. 2 gün boyunca burada Cumhuriyet Halk Partisinin Gelmekte olan iktidarında onlar için bugün ekonomik ve buhranın etkisiyle içine düştükleri açmazdan nasıl onları çıkarıp kurtaracağımızı bu ülkeye birliği beraberliği, huzuru, barışı nasıl birlikte sağlayacağımızı onlarla paylaşacağız. Önce dinleyeceğiz arkasından bizde düşüncelerimizi paylaşacağız. 2 gün boyunca Amasya’da Amasyalı hemşerilerimizle olmaktan dolayı çok mutlu olacağımızı ifade etmek istiyorum.

Arkadaşlarımız ile birlikte Amasya’nın tüm ilçelerinde arkadaşlarımızla, dostlarla, kadınlarımızla, geçlerle esnafla, çiftçiyle işçi ile buluşacağız. Onları dinleyeceğiz ve biz iktidara geliyoruz. Sizi bu açmazdan, bu buhrandan kurtaracağız, ekilmeyen tarlaları ektirmeye ve satılan besi hayvanlarını yeniden kazandırmaya ve ülkemizi her alanda olduğu gibi tarımsal alanda da sanayide de en güçlü hale getirmek için biz geliyoruz diyeceğiz. Güvenin huzurun mutluluğun her şeyden önemlisi de toplumsal barışın sağlanacağı bir Türkiye’yi Amasyalı hemşerilerimiz ile kuracağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir