• 21 Şubat 2024

CHP Örgütünden Ankara Çıkarması!

Oca 25, 2022

CHP Gümüşhacıköy İlçe Örgütü TBMM’de CHP grup toplantısına katıldı.

CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal, Kadın Kolları Başkanı Sevgi Laçin, İl Genel Meclisi Üyesi Cemal Beyaz ve Yönetim Kurulu üyeleri Cumhuriyet Halk Partisi Grup Toplantısı’na katıldılar.

Genel Kurul toplantısı sırasında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını sloganlarıyla destekleyen Gümüşhacıköy ekibi, coşkuları ile toplantının ilgi odağı oldular. 

Kılıçdaroğlu ile bir araya geldiler

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret eden Başkan Hasan Topal ve yönetimi keyifli geçen sohbette, önümüzdeki dönemde yapmayı planladıkları faaliyetler ve hayata geçirecekleri projelerden bahsettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal ve yönetimini tebrik ederek başarılar diledi. Toplantı sırasında, göreve geldikleri günden bugüne hayata geçirdikleri projelerden bahseden Başkan Hasan Topal, büyük bir ilgiyle karşılandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde, Meclis’teki grup toplantısını gerçekleştirdi.

Grup toplantısında CHP’li vekillerin yanı sıra Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinleyenler arasında Gümüşhacıköy İlçe Örgütü vardı.

Konuşmasının büyük bölümünde CHP’li Belediyelerin yaptığı yardımlardan söz eden CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı konuşmada;

Karakış geldi, bütün soğuğu ile devam ediyor ama bizim belediye başkanlarımız ellerinden gelen bütün çabaları gösteriyorlar. Hiç kimsenin aç ve açıkta kalmasını istemedim. Bizim belediye başkanlarının görev yaptığı bölgelerde, beldelerde hiçbir çocuğun yatağa aç girmesini istemedim. Bu çerçevede ellerinden gelen bütün fedakârlıkları gösteriyorlar. Ben yine onların yaptıkları katkıyı anlatmak isterim. Bu da benim görevim.
187 bin 320 aileye nakdi yardım yapılmış durumda. 780 bin 154 aileye gıda yardımı yapılmış. 767 bin 240 aileye ısınma yardımı, 475 bin 900 öğrenciye eğitim-kırtasiye yardımı, 544 bin 410 kişiye ulaşım yardımında bulunulmuş, 29 bin 45 ailenin faturası ödenmiş. Toplam 2 milyon 794 bin 64 aileye yardım yapılmış. Yapılan yardım miktarı 1 milyar 57 milyon 893 bin 500 lira. Bu katkıyı yapıyor, bu çabayı gösteriyor belediye başkanlarımız. Ama iktidar sahipleri belediye başkanlarımızın elini kolunu bağlamak istiyor. Metro hattı yapacak İstanbul, finansmanı da oluşturmuş, bütün sözleşmeler tamam, İstanbulluya hizmet etmek, İstanbul’un trafik sorununu çözmek istiyor, ama bir kişi “ben imza atmam” diyor. Kıskanıyor belediye başkanını. Niye kıskanıyorsun ya? Senin yıllardır çözemediğini belediye başkanımız çözecek. Senin finansman bulamadığın dönem geride kaldı. Şimdi o dönemi aşıyor, finansmanı da buluyor. Devletin geleneği içinde zorluk çıkarmak yoktur. Devletin geleneği, bir kişi bir görevi yapıyorsa onun önünü açmaktır. Ha “Burada burnuma kokular geliyor” diyorsan, müfettiş ordun var, istediğin gibi görevlendirebilirsin. Bizim verilmeyecek hesabımız yok. Biz gidip avukat tutmuyoruz, “aman şunları temizle sosyal medyadan” diye. Her şeyin hesabını verme pozisyonundayız. Çünkü biz halka, yani hakka hizmet ediyoruz. Herkesin bunu bilmesini isterim.
Değerli arkadaşlarım; belediye başkanlarımız çalışıyor ama hakkını yememek lazım milletvekili arkadaşlarımız da çalışıyorlar. Gerek parlamentoda, gerek parlamento dışında, büyük bir uyum içinde, büyük bir kararlılıkla, büyük bir azimle milletvekili arkadaşlarımız da çalışıyorlar. Karakışa bakmadan, soğuğa sıcağa bakmadan, yağmura kara bakmadan, halkın nabzını tutmak, halkın derdini dinlemek ve onları bir şekliyle parlamento kürsüsünde dile getirmek için çaba harcıyorlar. Bu nedenle tekrar bütün milletvekili arkadaşlarıma yürekten teşekkür ederim dedi.

Konuşmasında Çiftçilerinde sorunlarına değinen Kılıçdaroğlu,

Çiftçilerimizin de büyük bir sorunu var. Gübre fiyatlarından söz etmeyeceğim, fidelerden, seralardan, seranın naylonundan, ilacından söz etmeyeceğim, elektrik fiyatlarından söz etmeyeceğim. Anayasa’ya göre herkes sosyal güvenlik hakkına sahiptir, devlet bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar. Teşkilat kurulmuş. Eskiden BAĞ-KUR’du, şimdi Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında diğer ikisiyle birleşti, gayet güzel. Çiftçi de BAĞ-KUR primi, yani sosyal güvenlik primi ödemek zorunda. Bu yıl BAĞ-KUR primlerine ortalama yüzde 45 zam yapıldı.2021 yılında 1.151 lira 96 kuruş olan bir ayda ödeyeceği prim 2022 yılında 1.688 lira 83 kuruşa çıkmış vaziyette. Bunun yıllık tutarı 20 bin 265 lira 96 kuruş.
Şimdi çiftçi sosyal güvenliğini sağlamak için yıllık 20 bin lira para ödemek zorunda. Daha acı olanıysa, son 1 ayda 30 bin 526 çiftçi sistemden çıktı, primini yatıramıyor, “ödeyemiyorum” diyor. Primini ödeyip geleceğini güvence altına alması gerektiği halde yapamıyor. Son 1 yılda 67 bin 498 çiftçi BAĞ-KUR primini yatırmadı. 2002’de 900 bin 691 çiftçi sisteme para öderken, 2021 Ekim ayında 500 bin 66 kişiye düşmüş durumda. Tam bir felaket. Bunların geleceği, çocuklarının geleceği, eşinin geleceği açısından büyük bir felaket. Buna dikkat çekmek isterim dedi.

CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal Ankara ziyaretleriyle ilgili yaptığı açıklamada;

18 Ocak 2022 Salı günü örgütümüzle birlikte TBMM’de partimizin grup toplantısına katıldık. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu meclisteki makamında ziyaret ederek ilçe örgütümüzle ilgili bilgi aktardık. Çok güzel bir ziyaret oldu. Bu ziyaretin meclisteki bölümünü organize eden Milletvekilimiz Sayın Mustafa Tuncer’e samimiyeti ve ilgisi için çok teşekkür ederim dedi.

44 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir