• 21 Mart 2023

CHP İlçe Teşkilatı Atanın Huzurunda

Eki 25, 2018

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhacıköy İlçe Başkanlığı, Ankara gezisi kapsamında Anıtkabir ziyaret etti.

Ankara gezisi için Gümüşhacıköy’den hareket eden 45 kişilik kafile öğlen saatlerinde Anıtkabir’e ulaştı.

Aslanlı Yol’dan yürüyen heyet daha sonra Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk sundu. CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak, deftere şunları; kaydetti; ” Büyük Atatürk, Sayın Genel Başkanım, Devrimlerinle Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu olan arkadaşlarımızla birlikte huzurundayız ve sizi bir kere daha şükranla, minnetle anıyoruz.

Üstün   öngörünüz yüz yıl öncesinden bu günleri işaret etmiştir. İlke ve devrimlerinizin ne kadar önemli olduğu çok daha iyi anlaşılmakta, dünyanın bütün mazlum milletlerine yol gösterici olmaktadır.

Kurucusu olduğunuz CHP’nin birer neferi olarak bizler; emanetinize sahip çıkacak, birlik ve  bütünlüğümüzü korumak, demokrasimizi güçlendirmek ve sosyal adaleti sağlamak için aydınlattığınız yolda büyük bir azim ve kararlılıkla yürümeye devam edeceğiz.

Ruhunuz Şad olsun.

Daha sonra heyet, rehber eşliğinde Anıtkabir’i gezdi. Heyet, Kurtuluş Savaşı müzesi, Cumhuriyet Müzesi ve Etnografya Müzesi’ni gezme imkanı buldu.

CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal Ankara Ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü olarak 16  Ekim  2018 tarihinde Cumhuriyetimizin ve Partimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü ebedi mekanında ziyaret ettik. Örgüt olarak çelengimizi sunup, şeref defterine duygularımızı, düşüncelerimizi yazdık. Daha sonra  TBMM CHP Grup Toplantısına katıldık dedi.

12 Görüntüleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir