Cezaevine Kitap Bağış Kampanyası Başlatıldı

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 29 Mart 2021 tarihinde “Ceza İnfaz Kurumu Yerleşkelerinde Kütüphane Kurulmasına ilişkin İş Birliği Protokolü” imzalandı.

Protokol kapsamında İlçemizde 2 Haziran Çarşamba saat 10,30 itibariyle “Ceza İnfaz Kurumu Kütüphaneleri İçin Kitap Bağış Kampanyası” başladı. 

Cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlülerin okuması için başlatılan kampanya dolayısıyla İlçemizde de kitap bağışı için stant kuruldu. 

Cumhuriyet Meydanında Kurulan stant Kaymakam Yunus Emre Fırat, Belediye Başkanı Zehra Özyol, Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak, Emniyet Müdür vekili Sezgin Çelik, Kütüphane Müdürü Mustafa Barbak, Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Cezaevi Müdürü İbrahim Soydan’ın katılımıyla açıldı. Düzenlenen kampanya 16 Haziran’a kadar devam edecek.

“Halkımızdan bu kampanyaya elinden geldiğince destek vermelerini diliyorum”
Kampanya hakkında açıklamada bulunan Cezaevi Müdürü İbrahim Soydan, “Proje kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile iş birliği protokolü imzaladık. Bu kapsamda halkımızdan bağış şeklinde kitap toplayarak cezaevlerindeki hükümlülerin okuması için böyle bir kampanya başlattık. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Halkımızdan da bu kampanyaya elinden geldiğince destek vermelerini diliyorum” dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir