Ceviz Üreticileri Birliği Faaliyete Başladı

Amasya İli Ceviz Üreticileri Birliği Başkanı Ali Taştan yaptığı basın açıklamasında Birliğin resmi olarak Faaliyete geçtiğini söyledi.

Taştan açıklamasında; Kurucularının çoğunluğunu Gümüşhacıköy de ikamet eden ceviz üreticilerinin oluşturduğu, Amasya merkez ve diğer ilçelerde ikamet eden ceviz üreticilerden de kurucuların bulunduğu ve birlik merkezi Gümüşhacıköy de bulunan,  Amasya Ceviz Üreticileri Birliğinin kuruluşu, Tarım ve Orman Bakanlığının 20.02.2020 tarih ve E.6000723 sayılı oluru ile kabul edilmiştir.

                Birliğimizin Kuruluşu Tarım il Müdürlüğünce 01.03.2020 tarihinde tebliğ edilmiş, aynı gün gerekli defterler temin edilerek tasdikleri yapılmış, Vergi numarası alınmış, imza sirküleri yaptırılmış, birlik adına banka hesabı açılış, İlçe Kaymakamı Sayın Mehmet Deniz ARABACI ve İlçe Belediye Başkanı Sayın  Zehra ÖZYOL ile görüşmeler gerçekleştirilerek kendileri bilgilendirilmiş ve Birlik ile ilgili taleplerimiz iletilmiştir.

                Amasya Ceviz Üreticileri Birliği, Ülkemizde kurulan ilk ceviz üretici birliği olması nedeniyle ayrıca önem arz etmektedir. Amasya il sınırları içerisinde 16 000 dönüm ceviz dikili alanında 6000 ton üretim kapasitesi ile ülke ceviz üretiminde çok önemli bir yer tutmaktadır. Birliğimizin amacı bölgemizdeki ceviz dikili alanı artırmanın yanında ürün kapasitesini yükseltmek, ürettiğimiz mahsulü en yüksek fiyata Pazarlama olanakları yaratarak üreticinin emeğinin karşılığını almasını sağlamak  olacaktır.

                Birliğimiz faaliyetleri geçici olarak Hacıyahya mahallesi Banka sokak no:11/A (Ziraat bankası yanı) Gümüşhacıköy­-Amasya adresinden yürütülecektir.

Birliğimiz ile ceviz üreticileri arasındaki iletişim Ceviz üreticileri Birliği WhatsApp hesabından kurulabileceği gibi,  her ay ceviz bahçelerinde yapılacak işlemler ile ilgili  bülten hazırlanacaktır.

Birliğimizin kuruluşu Ülkemize, bölgemize ve tüm ceviz üreticilerine hayırlı olmasını temenni eder, hep birlikte, kimseyi ötekileştirmeden daha güçlü olarak hem bölgemize, hem ülkemize hizmet etmenin azim ve kararlılığında olacağız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir