Belediyeden Babalar Günü Etkinliği

Gümüşhacıköy Belediyesi Babalar Günü etkinliği düzenlendi.

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol, sosyal belediyecilik anlamında yaptığı etkinliklerle Gümüşhacıköy’de halkımızın beğenisini ve takdirini kazanmaya devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Ses Sanatçıları Zerrin Naycı ve Güngör Şakar, en güzel şarkı ve türkülerini bu defa babalar için söyledi.

Bu adam benim babam dizeleriyle sözlerine başlayan İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol,

Amasya’da Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Milletimizin Bağımsızlığını, Yine Milletin azim ve kararı kurtaracaktır,’ diyerek Millî Mücadelenin ruh ve şuurunu ortaya koymuştur. Amasya Tamimi, Türk milletinin, düşman işgaline karşı, birlik ve beraberlik içerisinde mücadele edeceğinin tüm dünyaya ilan edilmesidir.

‘Cumhuriyet´in doğum belgesi’ olarak tanımlanan ‘Amasya Genelgesi’nin yayınlanışının 103’üncü yıl dönümü haftasında düzenlenen Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivalini bizde Gümüşhacıköy İlçemizde hep birlikte kutluyoruz. Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ü, Silah arkadaşlarını, vatanımız için, bayrağımız için canını feda eden bütün aziz şehitlerimizi saygıyla rahmetle anıyoruz.

Karşılıksız sevgi, şefkat ve fedakârlık timsali olan tüm babalarımızın babalar gününü kutluyor, aileleri ile birlikte nice sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam diliyorum dedi.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen ve yoğun ilginin gösterildiği konserde vatandaşlar doyasıya eğlendi.

Konser alanını dolduran Vatandaşlar Kültür ve Turizm Bakanlığı Ses Sanatçıları Zerrin Naycı ve Güngör Şakar’ın seslendirdiği şarkıların ritmi ve ezgileriyle geçmişten günümüze anılarını tazelerken, zaman zaman da eşlik ettiler. 

Müziğin duygusal atmosferi altında Sanatçıların söylediği şarkılara hep bir ağızdan katılan Vatandaşlar, bazen hüzünlenirken bazen de hareketli şarkıların ritmine kendilerini bırakarak coşku dolu saatler geçirdiler. 

Konser sonunda Belediye Başkanı Zehra Özyol sanatçılara çiçek takdim etti. Havai fişek gösterisinin ardından etkinlik sona erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.