Beden Köyü Derneğinden “ELA BEBEK” Yararına Gece

Gümüşhacıköy Beden Köyü Geliştirme Güzelleştirme ve tanıtma derneği tarafından SMA Tip 1 hastası Ela Bebek yararına  “Elaya Umut” gecesi düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesiyle başlayan Geceye katılım yoğundu.

Düzenlenen gecenin açılış konuşmasında katılımcılara teşekkür eden Dernek Başkanı Aydın Çakan, Beden Köyü derneği olarak Ela bebeğimiz için düzenlediğimiz birlik beraberlik gecemize hoş geldiniz.

Bu gecenin hazırlanmasında maddi, manevi ve her türlü desteğini bizlerden esirgemeyen CHP 24. Dönem Milletvekilimiz değerli işadamı Ramis Topal’a şahsım ve yönetim kurulum adına çok teşekkür ediyorum.

Geceden elde edilen gelirin tümünü Ela Bebeğimize bağış yapacağız sizleri bu konuda duyarlı olmaya davet ediyor, hepinize saygılarımı sunuyorum dedi.

Gecede maddi ve manevi desteklerini esirgemeyenlere teşekkür eden Ela bebeğin annesi Ece Beyazgül ve babası Hüseyin Beyazgül, yaptığı konuşmada;  Bu gecenin hazırlanmasında emeği geçen Beden  köyü Derneğine ve katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederiz. Elamız sizlerin sayesinde sağlığına kavuşacak inşallah, artık güzel günler daha da yakın maddi manevi desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür ederiz.

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol yaptığı konuşmada; Bu akşam çok anlamlı bir gece Gümüşhacıköy’ümüzün göz bebeği Ela Bebeğimiz yaşasın, Ela Bebek için el ele birlikteyiz bu gecenin düzenlenmesine katkı sağlayan Vekilimiz Ramis Topal’a, Beden Köyü Dernek başkanımıza ve siz çok kıymetli misafirlerimize katılımlarınız için  çok teşekkür ediyorum.

Amasya’da 3 tane SMA Hastası bebeğimiz var bunlardan biride Gümüşhacıköy İlçemizden Ela Bebek, bütün bebeklerimiz yaşasın diyorum. Biz sosyal devlet üzerinde, sosyal devlette  yurttaşların bütün tedavi masraflarını sosyal devlet karşılar, bizde buradan büyüklerimize sesleniyoruz, SMA hastası Bebeklerimizin tedavi ücretlerinin devlet tarafından karşılanmasını talep ediyoruz, seslerimizi yükseltiyoruz.  Çünkü bireysel çabalar,  hemşehrilik duygularıyla bu kadar para toplanıyor,  tedavi çok büyük ücret onun için bunu sosyal devlet karşılamalı diyoruz. Bebeklerimize şifalar diliyorum, katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, İyi ki varsınız diyor, saygılarımı sunuyorum dedi.

Konuşmaların ardından Geceye maddi ve manevi  desteğini esirgemeyen Belediye Başkanı Zehra Özyol’a, CHP 24. Dönem Milletvekili Ramis Topal’a  Dernek Başkanları ve iş insanlarına Dernek Başkanı Aydın Çakan tarafından plaket takdim edildi.

Gece  yerel sanatçıların söylediği türkü ve şarkılarla devam etti.

Düzenlenen Geceye CHP Amasya İl Başkanı Turgay Sevindi, İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol, 24. dönem Milletvekili Ramis Topal,  Merkez İlçe Başkanı Arif Ferahoğlu,  CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal, Merzifon İlçe Başkanı Hasan Koparan, Suluova İlçe Başkanı Vedat Güdek, Hamamözü İlçe Başkanı Sedat Bağ, MHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Tuğrul Çimir, İl Genel Meclisi Üyesi Cemal Beyaz, Belediye Meclis Üyeleri, Dernek Başkanları, Mahalle ve köy muhtarları, sivil toplum örgütü temsilcileri ve davetliler katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.