• 18 Nisan 2024

Başkan ÖZYOL 3. Döneme Aday

Ara 25, 2023

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi CHP, Amasya ve ilçeleri için iddialı adaylar çıkarmaya başladı.

Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol’un, 3. dönem için Cumhuriyet Halk Partisi’nden belediye başkanlığı adaylığı açıklandı.

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde siyasi partilerin hazırlıkları sürüyor. CHP’de geçen hafta 226 adayın belirlenmesinin ardından 126 aday daha açıklandı. CHP Sözcüsü Deniz Yücel, PM toplantısının ardından yaptığı açıklamada, toplantıda 161 seçim çevresinin görüşüldüğünü, bunlardan 35’i için ön seçim kararı alındığını, 126’sında ise adayların belirlendiğini söyledi.

Merzifon ve Gümüşhacıköy ilçelerinde uzun yıllardır Belediye başkanlıklarını hiçbir partiye kaptırmayan CHP, 2024 Yerel Seçimlerinde de var olan CHP belediyelerini koruyarak, yeni Belediye Başkanlıkları kazanmak istiyor.

Cumhuriyet Halk Partisi, en son açıkladığı listesinde Gümüşhacıköy adayını da belirledi. CHP, Gümüşhacıköy’de 2014’ten bu yana başkanlık yapan Zehra Özyol’u yeniden aday gösterdi. Başkan Özyol yeniden seçilirse, 3 defa üst üste Gümüşhacıköy Belediye Başkanlığı yapmış olacak.

Başkan Özyol, Genel Başkan Özgür Özel’in liderliğindeki parti meclisinin kararıyla adaylık sürecine resmi olarak başladı.

Zehra Özyol, yaptığı açıklamada;”Kıymetli hemşehrilerim; Genel Başkanımız Özgür Özel’in başkanlık ettiği parti meclisimizin kararı ile Gümüşhacıköy Belediye Başkanlığı Adaylığım açıklandı. İlçemize yine yeniden 3. kez hizmet edecek olmanın gururunu yaşıyorum. El ele, sevgiyle birlikte yöneteceğiz. Gümüşhacıköy benim ailem.”

Hemşehrileriyle birlikte el ele, sevgiyle ve birlikte yönetme vizyonuyla hizmetlerine devam etme sözü veren Başkan Özyol, Gümüşhacıköy’e olan bağlılığını vurgulayarak yeni dönemdeki hizmetlerine odaklanacağını belirtti.

512 Görüntüleme

By Murat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir