Atık Su Arıtma Tesisi Tamamlanmak Üzere

İlçemiz Belediyesi tarafından Gümüşhacıköy’e kazandırılacak Atık Su Arıtma Tesisi çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor.

Gümüşhacıköy Belediyesi, gerçekleştirdiği proje ile ender yapılan çalışmalardan birine daha imza atarak, hem çevre adına hem Gümüşhacıköylü adına bir projeyi daha vatandaşlarımızın hizmetine sunuyor.

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol, Gümüşhacıköy’ün en büyük sorunlarından birine daha çözüm olacak olan “SUKAP” projesi “Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Tesisinde incelemelerde bulunarak, yetkililerden bilgi aldı.

Su yönetim Planları tasarlanarak ilçemizin atık sularının temizlenmesi, doğal haline geri dönmesi sulama ve kullanma suyu olarak kullanılabilmesi için Gümüşhacıköy Belediyesi ve İller Bankası A.Ş ile birlikte yürütmekte olan “SUKAP” projesi kapsamında “Kanalizasyon ve Atık Su Arıtma Tesisi” çalışmaları devam ediyor.

Biyolojik arıtma tesisinde günlük 2783 m3 lük atık su arıtılacak olan İller Bankası yöneticileri ile birlikte yapımında son aşamaya gelinen Atık Su Arıtma Tesisindeki çalışmaları yerinde inceleyip yetkililerden bilgi alan Başkan Özyol; Bu ve bunun gibi projeleri Gümüşhacıköy’ümüze kazandırmak için gece gündüz çalışıyoruz. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı olsun.”dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.