Artık Mobeselerden Ceza Yazılacak!

Gümüşhacıköy Şoförler Ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Kazım Kizir, araç sürücülerine önemli uyarılarda bulunarak Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’nin görüntüleri inceleyerek kural ihlali yapan sürücüler hakkında cezai işlem uygulanacağı konusunda kural ihlali yapmamaları konusunda uyardı.

Kizir yaptığı açıklamada, “Gümüşhacıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından Kent Güvenlik Yönetim Sistemi’nin görüntüleri inceleyerek kural ihlali yapan sürücüler hakkında cezai işlem uygulanacağını belirten Başkan Kizir, sürücüleri uyardı.

Başkan Kizir, sürücülerin araç kullanırken özellikle kırmızı ışık ihlali, yayalara yol vermemek, seyir halinde cep telefonu kullanmak, emniyet kemeri takmamak, hatalı park gibi kural ihlallerine dikkat etmeleri gerektiğine vurgu yaptı.

Tüm sürücülerin bu kurallara uymaları gerektiğinin altını çizen Kizir, “Şoförlerimizin ve şoför esnaflarımızın trafik kurallarına bu süreçte özen göstermeleri ve cezai işlemle karşılaşmaları için uyarıyoruz. Ayrıca yoğun kar yağışı ve don olayları nedeniyle de sürücülerimizin ayrıca dikkatli olmalarını diliyorum.

Tüm vatandaşlarımıza kazasız belasız sürüşler diliyorum” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir