• 21 Şubat 2024

Ali Acar’ın Kitabı Çıktı

Eyl 15, 2020

Hemşerimiz Ali Acar (Hokumet Ali) Sohbet ve Anılarda Gümüşhacıköy isimli kitabını çıkarttı.

2003 yılından bu yana internet üzerinden www.gumushacikoylu.net sitesinin admini ve sahibi olan Ali Acar geçmişten geleceğe köprü kurarak geçmiştekileri gelecek nesle aktarmak yoluyla resim, yazı, veri, bilgi ve anlatımlara yer vermek suretiyle hem geleceğe yön vermek adına, Gümüşhacıköy ilçemizin gündemini takip ederek, halkı bilinçlendiriyor.

Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı’ya yeni çıkarttığı kitabını hediye eden Ali Acar,  kitabında Gümüşhacıköy’le ilgili söyleyişi ve tarihi dökümanları kaleme aldığını söyledi.

Ali Acar Kimdir.

1965 yılında İlçemiz Cumara Mahallesi İstasyon Caddesi Kiremitçi Sokakta doğan. Aslen ilçemiz Kabaoğuz köylerinden Pusacık köyünden “Dımbıcı Hasan Hoca”nın oğlu Ali Acar

İlk Eğitimine Ülkü İlkokulunda başladı, Ortaokulu Gümüşhacıköy İmam Hatip Lisesinde, Liseyi İstanbul Bağcılar Dr. Naci Ekşi Lisesinde, Üniversiteyi A.Ü. İşletme Fak. Yönetim Organizasyon Bölümünde bitirdi. Askerlik dönüşü Gümüşhacıköy’de inşaat işleri ve esnaflık yaptı. 1990 yılında İstanbul’a gitti. Kısa bir süre özel bir şirkette çalıştıktan sonra İstanbul Valiliğinin açmış olduğu memurluk sınavını kazanarak Bakırköy Kaymakamlığında memuriyet hayatına başladı. 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesine geçiş yaptı, Büyükşehir Belediyesinde değişik birimlerde şef ve müdür yardımcılığı görevinde bulundu. Halen İstanbul Büyükşehir Belediyesinde görev yapıyor.

 İstanbul’da bulunan Amasya ve Gümüşhacıköy ilçemizle ilgili dernek ve sivil toplum kuruşlarında görev aldı. Ali Acar evli ve 2 çocuk babası

576 Görüntüleme

By Murat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir