Ak Parti Teşkilatından Kendir Fabrikasına Ziyaret

Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, İl Başkanı Ekrem Toto, İlçe Başkanı Ömer Civek, ve İlçe yönetimi kendir Fabrikasını ziyaret ederek Kooperatif Başkanı Ümit Yetişir’den bilgiler aldılar.

Ak Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Ömer Civek, gazetemize yaptığı açıklamada; İlçemizdeki Kendir Kooperatifi 1976 yılında kurulmuş bir kooperatif. Daha sonra 1984 yılında büyüklerimiz bunu fabrika haline getirmişler. O zamanlar kendir (kenevir) üretimi yoğun miktarda yapılıyormuş. Daha sonra gelişen ekonomik şartlar. Kendir üretiminin düşmesi ile birlikte kendir fabrikası da eski özelliğini de kaybetmiş. Belirli bir süre sonra da kapanma durumuna gelmiş. Kendir fabrikamız atıl bir durumda idi. Kendir fabrikamızın bağlı olduğu kooperatif yöneticileri, bize bu konuda geldiler. Kooperatifin ve fabrikanın tekrar canlandırılması ile alakalı isteklerini sundular. Bizde bunu gerekli mercilere ilettik. İlçemiz kaymakamlığı proje ofisi kendir fabrikasının tekrardan faaliyete geçebilmesi için bir proje hazırladı. Proje bakanlığımıza sunulabilecek olarak karşımıza çıktı. Ve biz şu anda projeyi bakanlığa sunmuş vaziyetteyiz. Bizde Gümüşhacıköy AK Parti İlçe Başkanı olarak Milletvekillerimiz, İl Başkanımızla birlikte bu projenin tamamlanıp kendir fabrikamızın tekrar faaliyete geçirilip ilçede fabrikada çalışan vatandaşlar açısından istihdam yaratılması hem de ilçemizde tekrar kendir ekiminin ve tarımsal potansiyelin artırılması biz bu çalışmanın içerisindeyiz. İnşallah bakanlıktan da iyi bir sonuçla fabrikanın gerekli tadilat aşamaları gerekli restorasyon çalışmaları tamamlanarak ilçemizin ekonomisine bir katsı sunmuş oluruz. dedi.

Kendir Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Ümüt  Yetişir ile sohbet ederek sorun ve taleplerini dinleyen AK Parti heyeti, çalışmalarında başarılar diledi.

Kendir Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Ümüt  Yetişir ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada; Amasya Milletvekili Sayın Hasan Çilez, AKP İl Başkanı Sayın Ekrem Toto, Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Sayın Ömer Civek, İl Genel Meclisi Üyesi Cahit Çelik ve il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri fabrikamızı ziyaret etmişlerdir. Kooperatifimizin ve kendir fabrikamızın geleceği hakkında bilgilendirme yapılmıştır. Fabrikamıza teşriflerinden dolayı teşekkür ederiz dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir