• 17 Nisan 2024

AK Parti İl Başkanı KESMEKAYA’dan İade-i Ziyaret

Şub 18, 2020

AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya iade-i ziyaret turlarına başladı.

AK Parti Gümüşhacıköy İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Başkan Kesmekaya, AK Parti İlçe Başkanı Yakup Doluel ve partililerle bir araya geldi.

İl Başkanı Kesmekaya’ya başarılar dileyen Doluel; Başkanımız ve yeni yönetim kurulunun Amasya için hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ziyarette kongre takviminden bahseden İl Başkanı Kesmekaya; AK partinin 7. olağan kongre sürecinin başladığı bir dönem bütün ilçe teşkilatlarımız ve en sonra tekrar İl teşkilatımız bu süreçten kuvvetlenerek belki bir miktar revizyon veya yenilenme adı ne olursa olsun ama sonuçta kenetlenerek bu kutlu yürüyüşe katkıda bulunmak üzere bu dönemi hep beraber yaşayacağız bunun teferruatlarını bu toplantıdan sonraki toplantılardan başlamak üzere hep beraber masaya yatıracağız.

Bizim Genel Merkezimiz nezdinde ki yaklaşımları, İl Başkanı olarak bakış açımızı buradaki yerel dinamikleri dikkate alarak umarım ortaya çıkacak neticeler öncelikle Gümüşhacıköy’ümüz için, Amasya’mız için, teşkilatlarımız için, partimiz için ve ülkemiz için  hayırlı neticeler getirir diye düşünüyorum  dedi. 

İl Başkanlığı yönetim kurulunun oluşumunda Amasya’nın mozaiğini yansıtmaya çalıştıklarını belirten Kesmekaya; Bize AK Parti Amasya İl Başkanlığı emanet edildi, layıkıyla elimizden geleni yapacağız. Biz yönetim kurulunu oluştururken özellikle kendini ifade edebilecek tarz da ve bunu yaparken de siyasetten beklentisi iş, aş anlamında olmayan ve % 40’ı ilk defa il yönetiminde görev alıp hatta birçoğu ilk defa siyasete adım atan arkadaşlarla mevcut bu gün ki yönetimi oluşturmaya dikkat ettik, bu teşkilatın % 17’si bayan arkadaşlarımızdan oluşuyor teşkilatın böyle bir kırıteri vardı bundan da çok memnunuz yaklaşık % 20’si genç 35 yaş altı arkadaşlarımızdan oluşuyor, bizde Amasya’nın mozaiğini yansıtmaya çalıştık. Tabi Amasya AK Parti  İl Başkanlığı Amasya Merkez İlçe Başkanlığı  değil, şehrin mozaiği derken Amasya’da ikamet etme şartı yok ama teşkilatın yürütülebilmesi için Amasya Merkez de ikamet etme özeliği olan arkadaşlar ön plana çıktı biliyorsunuz, diğer ilçelerimizin de özelliklerini dikkate alarak sizin yansımanız olabilecek şekilde bir yapıyı dizayn etmeye çalıştık elimizden geldiğince, şimdi de sizlerin huzurunuzdayız, bu aşamayı hep beraber yürüteceğiz. Nisan ayında Merkezin ve Hamamözü’nün kongresini inşallah hep beraber gerçekleştireceğiz.

Geri kalan ilçeler için bir takvim belirlemedik, ama Nisan ayı olmadığı aşikar, Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarının herhangi birisinde bizim saha çalışmalarını ve o Beldeyle, o İlçeyle alakalı pozisyonu takvimi baştan değerlendirerek onu daha sonra size ilan edeceğiz muhtemelen Mayıs ayında olması gereken kongre takvimimiz Mart ayı başında beli olacak. Mayıs ayında Gümüşhacıköy olur mu olmaz mı bilmiyorum, şu anda benim şahsi gündemim de bu değil zaten.

Bizim 1 hafta, 10 günlük biraz önce anlattım bu ziyaretlerin iadeleri yönetimimizin kamuoyuna lansmanı, tanıtılmasıyla alakalı bir gündemimiz var onu yaptıktan sonra inşallah bir araya gelip sizinde uygun olacağınız tarih hangi tarih ise kongreleri de dikkate alarak çünkü her ilçenin kendine mahsus yoğun olduğu veyahut müsait olmadığı günler var, uygun olan bir tarihi hep beraber istişare ederiz inşallah, Allah yolumuzu bahtımızı açık etsin, Allah bu çıktığımız kutlu yolda hiç birimizi mahcup etmesin, ekip ruhuyla çalışacağız, başarı odaklı çalışacağız, başarılar teşkilatların üzerinde seyredecek, ama davamız derdimiz ve gündemimiz önümüzdeki dönem ki ilk karşımıza çıkacak seçim Cumhurbaşkanımızın seçimi her halükarda Genel seçim, içimizdeki farklılıkları ufak tefek soru işaretlerini bir kenara bırakıp var gücümüzle Cumhurbaşkanımızın seçimine odaklanmamız gerekiyor dedi.

Ziyarete AK Parti İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya ve yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Yakup Doluel ve yönetim kurulu üyeleri, İl Genel Meclisi Üyesi Cahit Çelik, Belediye Meclis Üyeleri ve Partililer katıldı.

140 Görüntüleme

By Murat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir