Ak Parti Heyeti Yağmur Duasına Katıldı

AK Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Ömer Civek, köylerde yıllardan bu yana devam eden ve güzel bir gelenek olarak yaşatılan yağmur ve şükür duasına katıldı.

Düzenlenen etkinlikte kurulan kazanlarda yemekler pişirildi. Edilen dualarla birlikte kurulan birlik ve beraberlik sofrasında pişirilen yemekler hep birlikte yenildi. 

Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte geçen hafta Alören ve Sallar Köyünde yapılan  yağmur duası programına katılan Başkan Civek, köy muhtarı ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Muhtarlardan köyün sorunlarını dinleyen başkan Civek, köy sakinleriyle sohbet etti.

Dua sonrası konuşan Başkan Civek, “Cenabı Allah’a şükrediyoruz. Muhterem hocamızın nasihatleri ardından eda ettiğimiz namaz, yapılan duaların yüzü suyu hürmetine, Mevlam’ın rahmetini de üzerimizden esirgememesini temenni ediyoruz. Allah’a kul, peygamberimize ümmet olduğumuz sürece Mevla’m zaten bizlere rahmetini de esirgemez, bereketini de esirgemez” dedi.

Birliğin ve beraberliğin bereket olduğunu ifade eden Başkan Civek, “Cenabı Allah bu birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin, Rabbim, Ay yıldızlı Türk Bayrağımızı, ezanımızı elimizden, gönlümüzden aldırmasın. Bizleri, vatanımıza, milletimize, devletimize, ailemize, beldemize sahip çıkanlardan eylesin. Bugün nasip oldu buraya geldik, Mevla’m kesilen kurbanları, yapılan duaları kabul ve makbul eylesin. Tüm çiftçilerimize hayırlı bereketli kazançlar ihsan eylesin” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir