Ak Parti Amasya 7. Olağan İl Kongresi Yapıldı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın video konferans yöntemiyle bağlanarak partililere hitap ettiği AK Parti Amasya 7. Olağan İl Kongresi yapıldı.

Amasya Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Mehmet Akif Kesmekaya, tekrar seçilerek güven tazeledi. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Konya Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Ömer Civek, İlçe Başkanları,  ilçe belediye başkanları,  delegeler, partililer katıldı.

Kongrede AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Konya Milletvekili Halil Etyemez, AK Parti Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez konuşma yaptı.

Kongrede konuşan Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya; “Değerli yol arkadaşlarımız bugün bizim kongre günümüz, bugün bizim tekrar tazelenme günümüz, 
Bugün bir arada olmanın günüdür, bugün kutlu davanın tekrar diriliş günü, bugün 2023 için tekrar yola revan olma günü, bugün kutlu yolculuğumuzun, yol arkadaşlığımızın idrakında olma günü, bugün yeni bir besmele, bugün yedi düvele meydan okuyan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hep bir ağızdan ‘gözün arkada kalmasın, Amasya var gücüyle seninledir” dediğimiz kutlu gündür. Değerli yol arkadaşlarım elbette bu kutlu günün bir geçmişi var, elbette bu kutlu günün bir yaşanmış hikayesi var. Bugüne kadar davaya ömür harcamış, emek vermiş, bu uğurda mücadele vermiş tüm büyüklerimiz, tüm kardeşlerimizi minnet ve şükranla yad ediyorum.  Ebediyete göç etmiş olanlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. 
Değerli kardeşlerim Ak Partimiz kurulduğu günden bugüne mazlumun yanında olmaya, milletin dirliği ve birliği için mücadele etmeye, milli kalkınma için çaba sarf etmeye, adaletten şaşmamaya, neme lazımcılık yapmamaya, en önemlisi de millet aşığı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tüm ümmetin umudu olmuştur ve olmaya devam edecektir. Yürekten inanıyorum ve tüm teşkilatım adına söz veriyorum ki “ Sayın Cumhurbaşkanım biz varken, Amasya Harşena Dağı gibi dik dururken Okçular Tepesi asla boş değildir.
Değerli yol arkadaşlarım 1 yıl önce layık görüldüğümüz bu şerefli görevi yönetim kurulu arkadaşlarım, teşkilatlarım ve sizlerle elimizden geldiğince sancağı dik tutarak icra etmeye çalıştık. Bu süre içerisinde birlikte mesai harcadığımız tüm kademe yönetim kurulu üyelerimiz başta olmak üzere köy ve mahalle başkanlarımıza, siz delegelerimize ve ömrünü bu davaya adayan, gönüllerinizi bizlere açan siz kıymetli yol arkadaşlarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Haklarınızı helal ediniz. İyi ki sizlerle, belediye başkanlarımızla, teşkilatlarımızla, milletvekillerimizle, Genel Başkanımız Hamza Dağ ile yol arkadaşıyız. Allah’a hamd olsun ki Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşlarıyız. Milletimize hizmetkâr olmamıza vesile olan Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum.
Bu kutlu davada hizmet etmeyi, ömrümüzün zekâtı olarak görüyoruz biz sizlerle yürümeyi 2023 hedeflerimize ulaşmak içi mücadele etmeyi, mücadelelerin en şereflisi olarak görüyoruz. Değerli yol arkadaşlarımız gelin buradan Cumhurbaşkanımıza söz verelim. Bayrak, millet, devlet ve 2023 için var gücümüzle çalışacağız diye Amasya’dan söz veriyoruz. Kongremizin hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
Protokol konuşmalarının ardından Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, tekrar seçilerek güven tazeledi.

Mehmet Akif Kesmekaya’nın yeniden seçildiği kongrede yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Mehmet Akif Kesmekaya, Ahmet Söylemez, Bahadır Bakıcıoğlu, Bilal Parlak, Dilek Sümer, Emine Ünlü, Erdal Bağ, Erdin Güçyetmez, Erol Altınok, Ferda Kayalar, Ferhat Yalçın, Gökhan Saz, Halit Demirbaş, Hanife Kılıç, Hasan Çanakçı, Hüseyin Akgül, İbrahim Nergiz, İbrahim Çakar, Kadir Kahyâoğlu, Kenan Koç, Medine Kürkçü, Mehmet Yıldız, Mesut Tecir, Muhammed Biçer, Muhammed Fatih Erdem, Mustafa Yerlikaya, Mustafa Nurullah Coşkun, Mükerrem Sümeyye Uyanık, Nisanur Camcı, Nurullah Bayoğlu, Onur Kurnaz, Ramazan Talha Dayıoğlu, Reyhan Pınar Süzer, Selim Akarsu, Sevim Çelik, Sinan Çıtır, Soner Özarslan, Sündüz Bülbül, Tarık Sezen, Yavuz Selim Dizkırıcı.

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri

Hakkı Mesci, Hakan Genç, Musa Eftelioğlu, Asım Öztürk, Emre Alkoç.

Demokrasi Ve Hakem Kurulu Asil Üyeleri

Hüseyin Sağıroğlu, Ahmet Türkoğlu, Vedat Bıçak.

Büyük Kongre Asil Delegeleri

Mehmet Akif Kesmekaya, Akif Gülle, Mesudiye Altun Gürlevik, Uğur Sarı, Zeki Eraslan, Galip Uzun.

AK Parti İl Başkanlığının yeni yönetimini kutluyor, seçimin ülkemize ve Amasya’mıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir