Abla Kardeş Mavi Kapak Kampanyası Gönüllere Dokunmaya Devam Ediyor

İlçemizde 14 yaşındaki Nazlı Damlar ve kardeşleri tarafından başlatılan Abla Kardeş Mavi Kapak Kampanyası Ülke geneline yayılarak gönüllere dokunmaya devam ediyor.

Kardeşlerin 10 Aralık 2020 tarihinde başlattıkları kampanya sayesinde Başta İlçemiz olmak üzere, Ankara, Mersin, Balıkesir, İstanbul, Van’da olmak üzere engelli vatandaşlara ve öğrencilere destek veriyorlar.

Kampanya da toplanan Mavi kapaklar ve kampanyaya destek veren hayırsever vatandaşlar sayesinde alınan 10 tekerlekli sandalye 4 tablet bilgisayar ve 3 kütüphaneye 400 kitap ile buluşturdular.

Nazlı Damlar, Gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, biz Gümüşhacıköy’de ufak bir kıvılcım yaktık. Bizim emeğimizi ve çabamızı gören Devlet büyüklerimiz ve Hayırsever duyarlı vatandaşlar bizlere desteklerini esirgemediler.

Şuana kadar 32 sandalye elimize ulaştı. Bunların 10 tanesini engelli vatandaşlarımıza ulaştırdık. 4 tablet bilgisayarı öğrenci arkadaşlarımıza ulaştırdık. Van İlinde bize ulaşan bir öğretmenimizin aracılığı ile 3 kütüphaneye şimdilik 400 kitap ulaştırdık. Kitaplarımız gelmeye devam ettikçe de yollamaya devam edeceğiz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir