2 Bin 868 Öğrenci Ara Tatile Girdi

İlçemizde 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesiyle karnesini alan 2 bin 868 öğrenci ve öğretmen yarıyıl tatiline çıktı.

Gümüşhacıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Gümüşhacıköy Şehit Sercan Koç Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Merkez Anaokulunda düzenlenen karne töreninde çocukların karne heyecanına ortak olan Kaymakam Ali Cemal Altınöz ve beraberindekiler, öğrencilere tek tek karnelerini teslim ederek, başarı dileklerinde bulundu.

Kaymakam Altınöz, 12-18 yaş arası öğrencilere uygulanan “Covid-19 Aşı Kampanyası” nın da amacına ulaşarak %70 i geçen aşılama oranıyla dönemi güvenli olarak tamamlandığını belirtti.

Okul Müdürü Cüneyt Gümüş yaptığı konuşmada, Okulumuz 1990 yılında eğitim öğretime açılmış olup şu an itibariyle 254 öğrenci, 41 öğretmen ve 4 Yardımcı hizmetli ile eğitim öğretime devam etmektedir.

Okulumuzda an itibariyle; Mobilya, Metal İşleri, Çocuk Gelişimi, Moda tasarımı, Bilişim Teknolojileri, Muhasebe Finansman ve Elektrik Elektronik olmak üzere toplam 7 tane alanımız bulunmaktadır. Ayrıca okulumuz bünyesinde her sınıf seviyesinde birer tane Anadolu Lisesi şubemiz, 4 adet özel eğitim sınıfımız ve 2 şube de uygulama ana sınıfımız bulunmaktadır.

Sevgili Öğrenciler,

Başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir ödüldür. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma son derece önemlidir. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez unsurlardır. Ve ancak hepsi bir arada olduğunda başarı kaçınılmazdır. Başarılı olmanın belkide en önemli aşaması kendine güvenmekten geçmektedir. Gençler 4 aylık bir maratonun ardından bugün itibariyle 2 haftalık bir tatile giriyoruz. Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir. Aslında her gün ve her an yaptığımız işi değiştire de dinlenebiliriz. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda kendinizi takviye etmelisiniz. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Çünkü okumak, problemlerin ve sıkıntıların kaynağını kurutacaktır.

Değerli Öğretmen Arkadaşlarım

Unutmayınız ki eğitim, iyi yetişmiş eğitimcilerle yürür. Elinizdeki cevheri gerektiği gibi işleyerek verdiğiniz emeklerin asla boşa gitmeyeceği muhakkaktır. Öğretmenlerin, sevgi dolu, sabırlı, hoş görülü ve bir mum misali kendi sürekli erirken her daim çevresini aydınlatırken aynı zamanda yenilikleri takip eden, sürekli bilgilerini güncelleyen, öğrenmeye açık birer meşale olması beklenir. Bu görev bilinciyle hareket eden sizler, yetiştireceğiniz öğrencilerin başarısıyla ne kadar gurur duysanız yeridir. Bu vesileyle programımıza katılımlarından dolayı İlçe Kaymakamımız Ali Cemal Altınöz’e, Belediye Başkanımız Zehra Özyol’a İlçe Emniyet Müdürümüze ve İlçe Jandarma Komutanımıza şükranlarımızı arz ederken, tüm öğretmen arkadaşlarıma ise bir dönem boyunca yararlı ve fedakar çalışmaları nedeniyle teşekkür ediyor, tüm öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum.

Karne törenine Belediye Başkanı Zehra Özyol, Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak, Emniyet Müdür Vekili Süleyman Yalçın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Nurgül Tabik katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.