Ziraat Odası Üyeleri İftarda Buluştu

Gümüşhacıköy Ziraat Odası Başkanlığı 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü münasebetiyle iftar programı düzenledi.

İftar yemeğinde İlçe protokolü ve tarım sektörünün temsilcileri ve ziraat odası delegeleri bir araya geldi. 

Öğretmenevi’nde düzenlenen İftar programında konuşan Ziraat Odası Başkanı Sadık Çolak; 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü dolayısıyla odamız tarafından düzenlenen iftar yemeğine hoş geldiniz.

 Ramazan ayı insanlar arası dayanışma, yardımlaşma ve birlik beraberliğin kuvvetlendiği bereketli bir aydır. Bu vesile ile iftar yemeğimizin ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, huzur, hoşgörü getirmesini diliyorum.

Ülkemizin kalkınmasında, ekonomimizin büyümesinde üretim ve verimliliğin arttırılmasında, hayat standartlarının yükseltilmesinde tarımsal üretimin her kademesinde alın teri olan çiftçilerimiz her zaman baş tacımızdır.

Geçimini topraktan sağlayan, topraktan aldığı ürüne değer katarak onu bizlere ulaştıran çiftçilerimizin emeği kutsaldır.

Toprağın bereketinin üretime, üretimin zenginliğe ve huzur ortamında katkı sağlaması dileğiyle, tek amaçları üretmek, üretirken insanca yaşama azmi ile toprağı işlemeye gayret eden çiftçilerimizin 14 Mayıs Dünya Çiftçiler gününü kutluyor, ürünlerinin bereketli, geleceklerinin umutlu olmasını diliyorum.

 Ayrıca göreve yeni seçilen muhtarlarımızı tebrik ediyor hayırlı olmasını diliyorum.

Değerli çiftçilerimize ve misafirlerimize iftar programımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasında Kendisinin de çiftçi ailesi olduğunu söyleyen İlçemiz Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı ; değerli protokol, Gümüşhacıköy’ümüzün, Hamamözü’müzün güzide temsilcileri, değerli çiftçilerimiz, Muhtarlarımız,il genel meclis üyelerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz hepiniz ayrı, ayrı hoş geldiniz. Bu gün Çiftçiler gününde beraberiz,  Ziraat Odamızın  düzenlemiş olduğu İftar programında beraberiz Ziraat odası başkanımıza ev sahipliği yaptığı için çok teşekkür ediyoruz.  Burada özelikle Gümüşhacıköy’de Selanik göçmeni çok fazla bende onlardan bir tanesiyim, tütüncülükle çok uğraşırlar bende onlardan bir tanesiyim, tütüncü  bir babanın evladıyım tütüncülüğün daha sonra Manisa yöresinde doğup büyüdüğüm için üzümcülüğü az buçuk bilirim,  çok iyi anlamasam da çiftçiliğin zorluklarını da hissettiğimi söyleyebilirim ,belki de fazla hissetim ki okula fazla sarıldım çabucak okuduk, büyüdük bir yerler geldik. Uzun lafın kısası  bu verimli topraklarda bu güzel ülkemizde bu güzel görevi çiftçiliği yerine getirmenin şerefli haysiyetli bir görevi yerine getirmenin onurunu yaşıyorsunuz, çiftçiler gününüzü tebrik ediyorum, muhtarlarımızın da tekrarda yeni görevinde başarılar diliyorum, bu programda bizleri bir araya getiren Ziraat Odası ve Yönetimine teşekkür ediyorum dedi.

Bir çekirdek verdim dört bostan verdi

Benim sadık yârim kara topraktır

Karnın yardım kazmayınan belinen
Yüzün yırttım tırnağınan elinen
Yine beni karşıladı gülünen
Benim sadık yârim kara topraktır

Aşık Veysel’in sözleriyle konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Zehra Özyol; 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü Bütün Çiftçilerimize kutlu olsun diyorum.

Anadolu toprakları verimli topraklardır bizler çiftçi çocuklarıyız, tarım ülkesinde yaşıyoruz çiftçiliği, köylülüğü, tarımı, ziraatı çok önemseyen ve  belli sözlerle bize hatırlatan Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün çiftçiler ile ilgili sözlerini sizlere aktarmak isterim.

Efendiler Milletimiz çiftçidir, köylü Milletin efendisidir. Milli ekonominin temeli ziraattır diyerek önemini vurgulamıştır. Biz tarım politikalarını daha iyileştirilmesi çiftçilerin desteklenmesini devlet büyüklerimizden talep ediyoruz. Tekrar 14 Mayıs Dünya Çiftçiler günü kutlu olsun diyor, iftar yemeğini  tertip eden Ziraat Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerine çok teşekkür ediyor, 2019 yılının bolluk, bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorum hayırlı iftarlar, hayırlı ramazanlar diliyor saygılar sunuyorum dedi.

İftar programını düzenleyen Oda başkanı ve yönetimine teşekkür eden Hamamözü Belediye Başkanı Fatih Bayrakdar,  evveli rahmet ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayınızı gönülden tebrik ediyorum. Bu ayın ülkemize, devletimize, milletimize hayırlara vesile getirmesini cenabı haktan niyaz ediyorum. Cenabı hak şu birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin,  Cenabı hak bu birliğimizi, dirliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin inşallah, siz değerli çiftçi kardeşlerimizle böyle bir iftar programında bir arada  olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyorum. Sizler ülkemizin ziraat odaları, üyeleri ve çiftçileri olarak bizim  medarı iftiramızsınız bizler için, ülkemiz için sizler değerlisiniz bu sebeple hepinize teşekkür ediyorum, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını cenabı haktan niyaz ediyorum dedi.

 İlçemiz Müftüsü Adem Ayrancını yapmış olduğu duanın ardından yenen İftar yemeği ile program sona erdi.

İftar Programına; İlçemiz Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, Belediye Başkanı Zehra Özyol, Hamamözü Belediye Başkanı Fatih Bayrakdar, Ziraat Odası Gümüşhacıköy, Hamamözü delegeleri, kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir