Ziraat Odası Taş Toplama Makinesini Yeniledi

Ziraat Odası Başkanı Sadık Çolak, amaçlarının teknolojik gelişmelerle çiftçileri buluşturarak, üretim alanlarından daha fazla verim almak olduğunu söyledi.

Ziraat odası olarak yaptıkları hizmetlerden bahseden Sadık Çolak;  Çiftçilerimizin talepleri bizim için çok önemli imkanlar dahilinde bunları çözmeye çalışacağız.  Şu anda odamız maddi sıkıntı içerisinde fakat çiftçimizde yardımcı olmamız babında şartlarımız zorlayarak Eski taş toplama makinesini verip yaptığımız araştırmalar sonucunda yerine yenisinin aldık. Çiftçilerin kullandığı tarımsal arazilerin taşlık ve sarp arazilerden oluşuyor, hasat zamanı bittiğinde taşlık araziler sürülmeden önce temizlenmesi gerekiyor Odamızın geliri belli bu tür makineler hem çiftçimizin malı hem de Milli servetimizdir kıymetini bilmemiz lazım.

Ayrıca OKA (Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı)’na Kuru gıda Paketleme, Elma Sirkesi, Marmelat yapımı, Ceviz kırma makinesi ile ilgili 500.000′ TL civarında projemiz hazırlanma aşamasında olup en yakın zamanda OKA yetkililerine sunacağız. Yaptığımız görüşmeler sonucunda İstanbul Karayolu üzerinde Gümüşhacıköy Belediye’sine ait Organik Ürün satış yerinde odamıza yer tahsis görüşmeleri yapılmış olup en kısa zamanda alanı düzenleyip, çiftçilerimizin ürettikleri ürünleri orada satacağız.

Çiftçilerimize hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğiz. Projelerimizin hayata geçmesinde, vermiş oldukları ve odamıza verecekleri desteklerden dolayı, Amasya Valisi Dr. Osman Varol, İlçemiz Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, Milletvekili Hasan Çilez, Gümüşhacıköy Belediyesi’ne ve Odamızın Meclis üyesi ve yönetim kurulu üyelerime çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum.” diye konuştu. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir