Ziraat Odası Çiftçilere Tavuk, Hindi ve Civciv Dağıttı

Gümüşhacıköy Ziraat Odası Başkanlığı tarafından kümes hayvancılığını geliştirmek için çiftçilerden daha önce siparişi alınan, tavuk, hindi, civciv çeşidi kümes hayvanının dağıtımını gerçekleştirdi.

Gümüşhacıköy’de organik tarımı geliştirmek, yaz aylarında ortaya çıkan kene ile mücadele etmek için harekete geçen Ziraat Odası Başkanlığı, odaya kayıtlı çiftçilere et ve yumurta civcivi dağıttı. Ziraat Odası Başkanlığı bahçesinde yapılan dağıtımda çiftçiler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından kontrolleri yapılmış aşılı civcivleri teslim aldı.

Odası Başkanı Muharrem Özkoparan, çiftçilerin talebi üzerine tavuk ve civciv dağıtımı yaptıklarını söyledi.

Çiftçilerin tavuk ve civciv dağıtımından memnun olduğunu belirten Başkan Özkoparan,  Bizlere başvuruda bulunarak Kurumumuz tarafından çiftçilerimizden daha önce siparişi alınan tavuk, hindi, civciv dağıtımını gerçekleştirdik” dedi.

“Lahman brown, Plymouth Tavuk ve Horoz,  etlik civciv, Pekin Ördeği, hindinin çiftçilere dağıtımının yapıldığını söyleyen Özkoparan, Ziraat Odası Başkanlığı olarak çiftçilerimize desteklerimiz devam edecek diye konuştu.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir