Yüksekokul Derneği Üyeleri Kahvaltıda Buluştu

Amasya Üniversitesi Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulu Öğrencilerini Koruma Derneği Üyeleri Dedekorkut Parkı Bi- Gör Restaurantta Kahvaltıda Buluştu.

Samimi bir ortamda gerçekleşen Kahvaltıda konuşan Dernek Başkanı Ali Taştan;

Gümüşhacıköy’ün gelişmesi ve tanıtılmasında en önemli etkenlerden birisi Meslek Yüksek Okulu ve öğrencileridir. Öğrencilerin Gümüşhacıköy Meslek Yüksek Okulunu tercih etmeleri Eğitim kalitesinin yanında öğrencinin ihtiyaç duyduğu barınma ve konaklama ihtiyaçlarının çözülmesi ile direk ilgilidir. İlçemizdeki okuyan öğrencilere yönelik yurtların kapanmış olması kredi yurtlar kurumunun inşaatının bitirilememiş olması okulumuza gelecek öğrencilerin çok önemli sorunudur.

Öğrencilerin bu sorununun giderilmesi için gerek kredi konusunda gerekse barınma yerlerinin temini konusunda derneğimize önemli görev ve sorumluluk düşmektedir.

Bunun için tüm üyelerimizin dernek sorumluluklarını yerine getirmelerini ve burs konusunda derneğe yardımcı olmalarını bekliyoruz dedi.

Kurtuluş ve Kuruluşun 100. Yılı nedeniyle Samsun’dan Ankara’ya doğru 26 gün süren yürüyüşe katılan dernek üyelerimize Yürüyüş Komitesi Başkanı Engin Uç tarafından hazırlanan katılım belgesi ve yürüyüşe destek olan Gümüşhacıköy ve Merzifon Belediye Başkanlarının hazırladığı portrelerinin takdim töreni yapıldı.

 Kahvaltının ev sahipliğini Amasya Üniversitesi Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksekokulu Öğrencilerini Koruma Derneği Başkanı Ali Taştan yaptı.

Kahvaltı’ya Kurtuluş ve Kuruluşun 100. Yılı Yürüyüş Komitesi Başkanı Engin Uç, Merzifon Belediye Başkan Yardımcısı, Erkan Ergül ve Dernek Üyeleri katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir