Yaz Kuran Kursları Sona Erdi

Okulların tatil olması ile başlayan yaz Kuran kursları düzenlenen program ile sona erdi.

İlçe Müftülük binası bahçesinde gerçekleştirilen program öğrencilerin okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı akabinden okunan ilahi ve şiirlerden sonra konuşan İlçe Müftüsü Adem Ayrancı

“Evvela  Yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrencilere ve öğrencileri Yaz Kur’an Kurslarına gönderen velilere ve Yaz Kur’an Kurslarında görev alarak öğrencilerin dini ilimler ile mücehhez olarak yetiştirmek için emek veren din gönüllüsü arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.

İnsan beden ve ruhtan meydana gelir. Bedenin ihtiyaçlarını gidermek insan yetiştirmek anlamına gelmez. Ruhu doyurmak gerekir. Bu sebepten ruhun, manevi hayatımızın gerekli gıdasını alabilmesi fıtrat ayarlarının gereği Kuranı Kerim’i, Peygamber Efendimiz (sav)’i ve  dinimizi en güzel bir şekilde öğrenmek ile gerçekleşir. Değerli gençler sizler arkadaşlarınız tatillerini yapar iken, Dinimizin emirlerini öğrenerek Allah’ımızın  yüce kelâmı Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek için tatilinizden fedakarlık yaparak camilerimize Kur’an Kurslarımıza geldiniz ve öğrendiniz. Burada öğrendiklerinizi okullar başlayınca unutmamanız için öğrendiklerinizi tekrar edin. Vakit buldukça camilerimize giderek hem namazlarınızı kılın hem de görevli arkadaşlarımızdan ders alın. Din Görevlilerimiz sizleri her zaman camilerimize beklemektedir.

Yapılan konuşmaların ardından Çuval yarışı, yumurta yarışı ve bilgi yarışmasında derece yapan öğrencilere hediyeler verildi. Program öğrencilere simit, meyve suyu ve dondurma ikram edildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir