Yayla Meraları Görüşüldü

Gümüşhacıköy İlçemize bağlı köylerin yaylalarında yaşanan mera sorunu masaya yatırıldı.

Öğretmenevi konferans salonunda yapılan toplantıda, Beden Köyü, Konuktepe Köyü, Koltuk Köyü Derbentobruğu Köyü, Alören Köyü, Kızılca Köy yaylası ve otlu kilisenin de içerisinde bulunduğu 15 bin dönümlük alanda bulunan mera sorunu görüşüldü.

İl Genel Meclis Üyesi Cahit Çelik yaylalarda yaşanan mera sorunları ile ilgili bilgiler vererek sorunların bir an önce çözülmesini istedi.

İl  Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Şeker, Köy Muhtarları dinleyerek mevzuat çerçevesi içerisinde yardımcı olacaklarını söyledi.

Amasya İl Tarım ve Orman Şube Müdürü Murat Güneş mera kanunu yasal sorunları ile mera ıslah çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

Köylerdeki sorunların tespiti için bu toplantıyı düzenlediklerini söyleyen Ak Parti İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, Gümüşhacıköy İlçemizde çok kıymetli muhtarlarımızla bir araya gelip tanışma ve sohbet etme imkanı bulduk, misafirperverlikleri için hepsine ayrı, ayrı teşekkür ediyorum.

Köylerimizin sorunlarını birebir muhtarlarımızdan öğrenelim ve çözüm yollarını hep beraber burada geliştirelim istedik. Bunları çözmek için mücadele edeceğiz” dedi.

Daha sonra toplantıya katılan muhtarlar söz alarak köyünün sorununu dile getirdi.

Toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Toplantıya Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Akif Kesmekaya, Ak Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Yakup Doluel,  Amasya İl Genel Meclisi Başkanı Zeki Eraslan, Gümüşhacıköy İl Genel Meclisi Üyesi Cahit Çelik, Ziraat Odası Başkanı Sadık Çolak, İl  Tarım ve Orman Müdürü Zekeriya Şeker, Şube Müdürü Murat Güneş,  Gümüşhacıköy İlçe  Tarım ve Orman Müdürü Celal Eker,  Özel İdare Müdürü İbrahim Kaya ve Köy Muhtarları katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir