Velilerin Kırtasiye Telaşı Başladı

6 Eylül Pazartesi günü başlayan 2021-2022 eğitim öğretim yılı öncesinde öğrenci velilerini kırtasiye telaşı sardı.

Yeni eğitim öğretim yılının 6 Eylül Pazartesi başlamasından dolayı öğrenci velileri çocuklarının kırtasiye malzemelerini tamamlamak için tatlı bir telaş içerisine girdi.

Öğrencilerin çanta, defter, kalem, silgi ve boya malzemelerinin ortalama 200 lira ile 500 lira arasında değiştiğini söyleyen kırtasiyeci Mustafa Dündar öğrenci velilerinin son yıllarda marka değeri olan ürünleri tercih ettiğini söyledi.

Dündar, “Okulların açılması ile birlikte velilerde kırtasiye telaşı başladı. Velilerimiz yoğun bir şekilde kırtasiye malzemelerini almaya başladılar. Fiyatlarımız 200 lira ila 500 lira arasında değişiyor. Çanta, defter, kalem, silgi ve boya ürünlerinde farklı farklı ürünler ile birlikte farklı fiyatlardan oluşuyor. Şuanda velilerimiz genellikle kaliteli ürünler tercih ediyorlar. Çünkü daha önce almış kullanmış olduğu malzemelerden memnun kalmadığı için ve özellikle Çin’den gelen ürünler ellerinde parçalandığı için kaliteli ürün almaya özen gösteriyorlar” dedi.

İlçemizde Kırtasiye sektöründe hizmet veren Levent Alpaslan ise Türkiye’de bazı sektörlerde olduğu gibi kırtasiye sektöründe de merdiven altı üreticilerin ve satıcıların olduğunu ifade ederken ancak son dönemlerde öğrenci velilerinin merdiven altı satıcılara önem vermemesinden dolayı da son derece mutlu olduklarını söyledi.

Alpaslan, “Türkiye’de bazı sektörlerde yaşanan sorunların olduğu gibi bizimde kırtasiye sektöründe en büyük sorunu bu merdiven altı dediğimiz ürün satışlarıdır. Bunlar genellikle merdiven altında denetimsiz üretilip satıldığı için velilerimiz kanserojen maddeler konusunda yeterli bilgi sahibi olmadığı için genellikle ucuz malzeme tercih etmeye çalışıyorlardı.

Ama bu son dönemlerde değişmeye başladı. Çünkü daha önce almış olduğu ürünlerin hiçbirini doğru düzgün kullanamadığı için akıllandı. Artık daha çok marka değeri olan ürünleri tercih etmeye başladılar. Artık dediğim gibi velilerimiz bilinçlendir. 365 gün onlara hizmet veren kırtasiyecileri tercih ederek kaliteli ürün almaya çalışıyorlar” şeklinde konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir