Vefa Sosyal Destek Grupları Bayramda Da Vatandaşın Yüzünü Güldürdü

İlçemizde Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri, Ramazan Bayramı’nda da mesailerine devam ederek ihtiyaç sahiplerine yönelik yardım faaliyetlerini sürdürdü.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında vatandaşların birçok ihtiyacını karşılayan Vefa Sosyal Destek Grubu, Ramazan Bayramı’nda da ihtiyaç sahibi ailelerin yüzünü güldürdü.

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle vatandaşlar, Vefa Sosyal Destek Hattı’ndan yoğunlukla ekmek, süt, ilaç gibi temel ihtiyaçların karşılanması talebi oldu.

Vefa Sosyal Destek Grubu’nda görevli Gümüşhacıköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü Fatih Bayram, gazetecilere yaptığı açıklamada, pandemi sürecinde yoğun bir çalışma içerisine girdiklerini söyledi.

Gümüşhacıköy’de sokağa çıkma kısıtlamasının ilk kez uygulandığını belirten Bayram, bu süreçte vatandaşların ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştıklarını ifade etti. Vatandaşların kendilerinden yoğunlukla ekmek, süt, ilaç gibi temel ihtiyaç  talebinde bulunduğunu aktaran Bayram, “Kızılay dan gelen yardım kolilerini ve konserve kuşbaşı kıymaları ihtiyaç sahibi hanelere ulaştırdık. Ayrıca bu kısıtlama sürecinde Sokak hayvanlarımızın aç kalmamaları adına Vefa ekibi olarak bulundukları yerlere mama ve şu bıraktık. Elimizden geldiğince Devletimizin imkanlarını mesai mefumu gözetmeksizin güzelim yurdum insanlarına taşımaya  gayret ettik diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir