Vali Varol’dan, Badal Tüneli İnşaatında İnceleme

Amasya Valisi Dr. Osman Varol, Amasya Milletvekilleri M. Levent Karahocagil ve Hasan Çilez ile birlikte Osmancık-Merzifon Karayolu üzerinde yapımı devam eden Badal Tüneli inşaatında inceleme gerçekleştirerek proje kapsamındaki çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

46 kilometresi ilimiz sınırları içerisinde yer alan toplam 115,1 kilometrelik proje kapsamında yapılan çalışmalar konusunda Karayolları 7. Bölge Müdürü Murat Gönenli ile beraberindeki yetkililerde bilgi alan Vali Varol, her biri 844 metre uzunluğundaki 2 tüpten oluşacak olan ve inşası hızla süren Badal Tüneli’ni de dolaştı.

Kuzey Tetek güzergahının önemli bir bölümünü teşkil eden mevkideki hemzemin kavşakların tanzimi, BSK imalatlarının gerçekleşmesi ve farklı seviyelerde kavşakların da yapılmasını içeren tutarı 346.5 Milyon TL olan projede şu ana kadar yüzde 36,7 fiziki gerçekleşme sağlandı.

İncelemelerde Gümüşhacıköy Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ali Yıldız, Karayolları 7. Bölge Müdür Yardımcısı Haydar Kobya, Kontrol Mühendisi Musa Çelik, Amasya Şube Şefi Nuh Atik, Osmancık Şube Şefi Ayhan Kırçıloğlu da yer aldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir