Vali Gümüşhacıköy’de Denetimde

Amasya Valisi Mustafa Masatlı İlçemizde Kovid-19 Denetimine Katıldı.

Vali Masatlı, Gümüşhacıköy ilçesinde Kovid-19 tedbirleri kapsamında yapılan denetimlere katılarak, esnaf ve vatandaşları maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyardı.

İşletmeci, çalışan ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Mustafa Masatlı, sosyal mesafenin korunması, maske kullanımı ve hijyen kurallarına uygun hareket edilmesini istedi.

Amasya’nın risk durumunu kırmızıdan turuncuya, daha sonra sarıya ve maviye dönüştürmek için seferberlik başlattıklarına dikkati çeken Masatlı, “Önemli olan vatandaşlarımızın kendilerinin duyarlılık gösterip gönüllü olarak kurallara uymalarıdır. Sağlıkçılarımız, kolluk kuvvetlerimiz ile tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın mensupları olmak üzere sahada vatandaşlarımızı uyararak, kuralları hatırlatarak bu hastalığı biran önce ilimizden def edip özlediğimiz günlere kavuşmak istiyoruz.” diye konuştu.

Ardından Ticaret ve Sanayi Odası ziyaretinde bulunan Valimiz Sayın Mustafa Masatlı, Oda Başkanı Can Keleş’ten faaliyetler ve projeler hususunda bilgi aldı.

İlçe ziyaretinde, Vali Mustafa Masatlı’ya Kaymakam Yunus Emre Fırat, Belediye Başkanı Zehra Özyol, Emniyet Müdür V. Sezgin Çelik ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Bayram Akgül eşlik etti

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir