Tütün tarlasında, EBA derslerine giriyor

Kemal Paşa İlkokulu 3. sınıf öğrencisi 8 yaşındaki Emirhan Kutluca, Tütün tarlasında hem ailesine yardım ediyor hemde derslerini aksatmıyor.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) koronavirüs tedbirleri kapsamında okullardaki eğitime ara verilmesiyle öğrenciler dersleri Eğitim Bilişim Ağı (EBA) platformundan takip ediyor.

Okullardaki eğitime ara verilmesinin ardından EBA platformundan canlı yayınlanan derslere evde kimse kalmadığı için ailesi ile tarlaya gidiyor.

Çantasına kalem, defter, kitap alıp ailesi ile birlikte tarlaya giden Kutluca, Tarlada dersleri başlayana kadar ailesine yardım ediyor, ders saati gelince Ablasının telefonundan derslerine katılıyor.

Emirhan Kutluca gazetemiz muhabirine, Bu sene virüsten dolayı okullarının açılmadığını söyledi.

Ailesinin çiftçi olduğunu ve bu nedenle tarlaya gittiklerini belirten Kutluca; “Ailem çiftçi olduğu için bende onlarla beraber tarlaya gelip derslerime de tarlada girmek zorunda kalıyorum. Bazen de ablamla derslerimiz çakışıyor ve giremiyorum derslere. Okulumu ve arkadaşlarımı çok özledim biran önce açılmasını istiyorum.

Anne Name Kutluca;  Bu sene Koronavirüs (KOVİD -19) nedeniyle okullar açılmadı.

Bu nedenle de çocuklarını EBA üzerinden canlı derslere katılmak zorunda kaldığını belirtti.

Çiftçi oldukları için tarlada tütün yaptıklarını belirten Kutluca, “Oğlum Emirhan da bize yardım etmek için buraya geliyor. Derslerinden de geri kalmamak için EBA üzerinden verilen canlı derslerine tarlada giriyorlar. Bu süre zarfında Serpil öğretmenimizin ve diğer öğretmenlerin desteğini çokça gördük. Bütün öğretmenlerimize teşekkür ediyorum”.

Kutluca, “Bazen ablası ve abisi ile dersleri çakışıyor, bazen internet çekmiyor bu nedenle de zaman zaman sıkıntı yaşıyoruz. Emirhan okulunu çok özledi inşallah bu salgın biter ve okullar biran önce açılır” şeklinde konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir