TÜBİTAK 4006 Proje Fuarı Çok Programlı Anadolu Lisesi

Gümüşhacıköy Çok Programlı Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Veysel Onur’ un proje yürütücülüğünü yaptığı TÜBİTAK  4006 Bilim Fuarı gerçekleştirildi.

TÜBİTAK  4006 Bilim Fuarında 11 araştırma, 11 tasarım, 4 inceleme olmak üzere toplamda 26 proje, 60 öğrenci 23 danışman öğretmen nezaretinde hazırlanarak sergilenmiştir.

Proje Yürütücüsü Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Veysel Onur yaptığı konuşmasında,

“Büyük önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK diyor ki; “Dünyada her şey için , medeniyet için, hayat için , başarı için en gerçek yol gösterici ilimdir, fendir. İlim ve fennin dışında yol gösterici aramak gaflettir, cehalettir, doğru yoldan sapmaktır.” Bu düşünce ışığında öğrencilerimizden gelen her fikri değerlendirerek onlara projelerinde yol göstermeye ve yaptıkları çalışmaları sunmaları için ortam hazırlamaya çalıştık.

Bu amaç doğrultusunda biraz sonra açılışını yapacağımız fuarımızda fizik alanında 2 proje, edebiyat alanında 4 proje, tarih alanında 2 proje, matematik alanında 3 proje, kimya alanında 2 proje, biyoloji alanında 1 proje, yabancı dil alanında 2 proje, coğrafya alanında 1 proje, din kültürü alanında 1 proje, felsefe alanında 3 proje, teknoloji alanında 5 proje olmak üzere toplam 26 projeyi 60 öğrencimiz 23 danışman öğretmenin nezaretinde özverili çalışmalarını ortaya koymuşlardır.

Bilim fuarı hazırlık sürecinde öncelikle Okul Müdürümüz Cüneyt GÜMÜŞ’e; teşekkür ediyorum. Ayrıca projelerimize danışmanlık eden ve bu süreçte emeği geçen tüm öğretmen arkadaşlarım ile projelerini sunacak olan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, tüm kalbimle başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.

Çok Programlı Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibinin gösterisinin ardından açılış yapılarak bilim fuarı stantları gezildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, öğrencilerin hazırladıkları projeler hususunda stantları gezerken bilgilendirildi.

Açılışa İlçe Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak, Emniyet Müdürü Sezgin Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Siyasi Parti İlçe Başkanları, kurum amirleri, Öğretmenler, Veliler ve Öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı proje yürütücülerine, okul müdürlerine, danışman öğretmenlere, proje sahibi öğrencilere projeleri için teşekkür etti.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir