TAŞTAN Adaylık Yarışında ‘Ben de Varım’

Kudret Taştan CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanlığına Aday Olduğunu Açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gümüşhacıköy Örgütü kongresinde ilçe başkan adayı olarak yarışacak isimlerden biri olan Kudret Taştan, yazılı basın açıklaması yaparak adalığını resmen ilan etti.

Taştan yaptığı açıklamada;

Çok Değerli Gümüşhacıköy Halkına

02.02.1975 yılında siyasetin sol yelpazesinin tüm renklerini barındıran düşünceye sahip insanların oluşturduğu bir ailede doğdum. Kendimi bildim bileli hep siyasi mücadele hayatımın merkezinde yer aldım.

Çocukluğumda 12 Eylül askeri darbesinin sonrasında, kurucusu olan, hep saygı, minnetle andığım ve kendime örnek aldığım bir bilim ve siyaset adamı olan Sayın Erdal İNÖNÜ ve partisi SODEP’İ takip ederek daha sonra Halkçı Parti ile birleşerek SHP adını alan 6 ok ve barışın simgesi zeytin dalı logosu ile Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu olan SHP sempatizanı olarak büyüdüm.

1992-1997 yılları arasında Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğrencisi iken de öğrenci haklarının savunuculuğunu yaparak üniversite hayatımı tamamladım.

1999 yılında askerliğimi tamamladıktan sonra ilçemizde muayenehane açarak serbest veteriner hekim olarak çalışmaya başladım. Aynı yıl Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldum. Hekimlik yaptığım 1999 yılından bu günkü tarihe kadar her girdiğim ahırda, her sohbet ettiğim insana başta Atatürk ilke ve devrimlerini, Sosyal Demokrasiyi, çağdaş yaşam gereklerini hem yaşayarak hem de dilim döndüğünce anlatarak insanları ikna etmeye çalıştım.

Bu yıllar içerisinde partimin 2 dönem il disiplin kurulu üyeliği, 2 dönem il yönetim kurulu üyeliği yaptım. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme bölümünü de bitirdim.

İçinde bulunduğumuz bu yıl da Gümüşhacıköy’de CHP’ye gönül vermiş tüm kesimlerle yaptığım istişarelerden sonra Gümüşhacıköy’ümüzde CHP bayrağını daha da yukarılara taşıyacağıma olan inanç ve kararlılıkla, benden önceki ilçe başkanları ve kurullara teşekkür ederek ve benimle birlikte yanımda olan veya karşımızda aday olacak arkadaşlara da başarılar dileyerek Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe başkanlığına aday olduğumu tüm halkımıza açıklıyorum.

Partililerimiz, ben ve ekibimi tercih ettiğinde partimizi ortak akılla,tüm kişi ve sivil toplum kuruluşlarının düşüncelerini alarak yararlanan, belediyemizle eş güdüm içerisinde çalışan insanların değil fikirlerin yarıştığı bir yönetim anlayışı sergileyeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partili arkadaşlarımla beraber inanıyoruz ki;

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde genelde ülke çapında ve özelde ilçemizde partimizin ilk seçimde üstün bir başarı göstererek iktidar olması tüm halkımızın HAK, HUKUK, ADALET duygularının yeniden hakim kılınmasını dolayısı ile hukuka güven ortamı sağlanınca girişimcilerin yatırım yapmasını teşvik edecek, vatandaşlarımızın huzur, barış ve refah seviyesini yükseltip çağdaş medeniyetlerin yaşam standartlarına hızla kavuşmasını sağlayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 31 Mart 2019 ve 23Haziran 2019 İstanbul seçimlerinin de gösterdiği gibi ‘’Herşey çok güzel oldu’’ve ‘’bu daha başlangıç ‘’diyerek tüm halkıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir