Şiddete Karşı Yeni Kararlar Görüşüldü

İlçemiz Kaymakamı Yunus Emre Fırat Başkanlığında Aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi ve Çocuk koruma ilçe koordinasyon kurulu Toplantısı Gerçekleşti.

Aile içi ve kadına yönelik şiddetin engellenmesi ne yönelik komisyon kurulu ile Çocuk koruma ilçe koordinasyon kurulu toplantısı ilgili kuruluşların katılımıyla ve bu alanda alınacak tedbirlerin görüşülmesi amacıyla, Kaymakam Yunus Emre Fırat Başkanlığında toplantı düzenlendi.

Gerçekleşen toplantıda; Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında yapılan çalışmalar, 6284 sayılı kanun kapsamında alınan tedbir kararları kadına yönelik şiddetle mücadelede görevli personel ve kurumların kapasitelerinin arttırılması kurumlar arası koordinasyon ve işbirliği geliştirilmesi hususları görüşüldü.

Ayrıca gerçekleşen toplantıda, Çocuk koruma ilçe koordinasyon kurulu, 5395 sayılı çocuk koruma kanunu kapsamında mahkemelerce haklarında bakım danışmanlık sağlık ve eğitim tedbiri kararı alınan çocuklar hakkında yapılan çalışmalar 2020 yılında suça sürüklenen çocuklar mağdur çocuklar ve korunmaya muhtaç çocuklar ile ilgili verilerin değerlendirilmesi görüşüldü.

Toplantıya Kaymakam Yunus Emre Fırat’ın yanı sıra Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Sönmez, Mustafa Kılıç, Belediye Yazı İşleri Müdürü Seval Bayrak, Sosyal Çalışmacı Tuğba Doğan Bal, Sosyolog Seda Erzurum ve ilgili daire amirleri katıldı.

Toplantıda; COVID 19 salgını sürecinde kadına yönelik şiddetle mücadelede alınan tedbirler, uygulamalar ve alınabilecek ilave tedbirler değerlendirilmiş olup, daha fazla işbirliğinde ileriye dönük yapılabilecek çalışmalar istişare edilmiştir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir