Ramazan Pidesi Geleneği Devam Ediyor

Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde mübarek ayın başlamasıyla birlikte her Ramazanın vazgeçilmez lezzeti sıcacık mis kokulu “Ramazan Pidesi” almak için fırınlarda tatlı bir telaş ve bekleyiş yaşanmaya başladı.

İlçemizde 350 gram Sade Pide 2.50TL’den,  Susamlı, Yumurtalı 3.00 TL’den satışa sunulan Ramazan Pidesi’ni iftara yetiştirmek için fırınlarda tatlı bir telaş yaşanıyor. Müşterilere sıcak pide sunmak için çalıştıklarını aktaran fırın işletmecileri Ramazan’ın bereketiyle geldiğini söyledi. Ramazan ayıyla birlikte İlçemizde iftara saatler kala başlayan pide kuyrukları renk katıyor. 
Türk kültüründe yaygın bir ekmek türü olan Ramazan pidesi bu yıl da özel olarak yapılan birçok geleneksel yemeğin yanında iftar ve sahurda tüketiliyor. Her ilçede olduğu gibi İlçemizde de Ramazan’ı Şerif ayına özel her gün taze pide alma alışkanlığı devam ediyor.
Fırınlarda kuyruğa girerek sıcak pide alma geleneğini asırlardır büyük bir sabırla devam ettiren vatandaşlar, sıcak pidelerini alarak ezandan önce eve dönmenin telaşına düşüyor. 

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir