Türk Bayrağı

Hava Durumu
Gümüşhacıköy
Popüler Haberler
Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa
Özyol, Mazbatasını Alarak Göreve Başladı
Özyol, Mazbatasını Alarak Göreve Başladı

Gümüşhacıköy Belediye Başkanı seçilen Zehra Özyol, mazbatasını alarak görevine başladı. Gümüşhacıköy İlçe Seçim Kurulundan mazbatasını alan Özyol, kendisinden desteklerini esirgemeyen ve yalnız bırakmayan herkese teşekkür etti. Özyol, Cumhuriyet Meydanı Belediye önünde seçim otobüsünden halka seslenerek söz verdiği bütün projeleri hayata geçirecekleri belirtti.

Başkan DESTEBAŞ Görevine Başladı
Başkan DESTEBAŞ Görevine Başladı

Hamamözü Belediye Başkanlığını kazanan Bahattin Destebaş mazbatasını aldıktan sonra yapılan devir teslimle görevine başladı. Belediye binasında gerçekleşen devir teslim töreninde konuşan Destebaş, öncelikle değerli misafirler hepiniz hoş geldiniz. Cenabı Allah nasip etti.

Muhtarlarla Huzur Toplantısı
Muhtarlarla  Huzur Toplantısı

İlçemiz  Emniyet Müdürlüğü tarafından Türk Polis Teşkilatının 169. kuruluş yıl dönümü nedeniyle İlçe merkez muhtarları ile huzur toplantısı Emniyet lokalinde yapıldı. Toplantıda, ilçe merkezinde asayişin daha düzenli hale getirilmesi için neler yapılabileceği ve alınması gereken tedbirler konuşuldu.

Köy muhtarları kura ile belirlendi
Köy muhtarları kura ile belirlendi

İlçemize bağlı 2 köyle eşit oy alan muhtar adayları arasında kura çekilerek muhtarlar belirlendi. Gazetemiz muhabirinin edindiği bilgiye göre; 30 Mart’ta yapılan yerel seçimlerde Köseler köyünde sandıklardan muhtar adayları,  İsmail Karaman ve rakibi Bekir İncekar 134’er oy aldı. Kotlu Köyünde ise adaylardan Salim Kaya ve rakibi Ünal Kaya’ya 33’şer oy çıktı.

Kuran Kursu Yararına Kermes
Kuran Kursu Yararına Kermes

Gümüşhacıköy İlçe Müftülüğü tarafından inşaatı devam eden Haliliye Medresesi Garip Hafız Erkek Kuran kursu yararına Cumhuriyet Kültür Merkezinde kermes düzenlendi.Gümüşhacıköy İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen kermes Kur’an-ı Kerim okunması ile başladı.

Türk Polis Teşkilatı 169 yaşında
Türk Polis Teşkilatı 169 yaşında

İlçemizde İlçesinde, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 169. yıl dönümü, yapılan programla kutlandı. Cumhuriyet meydanında düzenlenen tören, anıta çelenk sunulmasıyla başladı.Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Başpolis Memuru Sami Koşmaz; “Türk Milletinin sevgi ve güvenini kazanmış, Demokratik Hukuk Devletinin, Atatürk İlke ve İnkılaplarının ve Laik Cumhuriyetin Teminatı olan Türk Polis Teşkilatının kurulusunu 169. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Sulama Birliği Hizmet Binası Açılışı Yapıldı
Sulama Birliği Hizmet Binası Açılışı Yapıldı

Gümüşhacıköy Sulama Birliği Yeni  Yaptığı Hizmet binasının açılışını yaptı 09/04/2014 tarihinde saat 10:00 Olağan Genel Kurul toplantısını yapan Birlik Başkanı Ahmet Deringöl  Genel kurul toplantısında 2013 yılı kesin hesap bütçesinin onaylandığını ve 2014 yılı sulama sezonunda kuraklıkla ilgili gerekli önlemlerin alınması için çalışmalar yapıldığını bahar yağışlarının uygun gitmesi halinde sulamada büyük bir  sıkıntı çekilmeyeceğini ifade etti.  

Fırıncılar Ekmek Zammını Savundu İlçemizde geçtiğimiz günlerde fırıncı esnafının talebiyle 50 Kuruş olan ekmek fiyatının 75 Kuruşa çıkarılması sivil toplum örgütlerinden tepki çekmişti. Zamma yöneli
Fırıncılar Ekmek Zammını Savundu  İlçemizde geçtiğimiz günlerde fırıncı esnafının talebiyle 50 Kuruş olan ekmek fiyatının 75 Kuruşa çıkarılması sivil toplum örgütlerinden tepki çekmişti.  Zamma yöneli

İlçemizde geçtiğimiz günlerde fırıncı esnafının talebiyle 50 Kuruş olan ekmek fiyatının 75 Kuruşa çıkarılması sivil toplum örgütlerinden tepki çekmişti. Zamma yönelik tepkilere yazılı olarak cevap veren Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Buğa en son ekmeğe 2009 yılında zam yapıldığı söyledi.

Şehit Polisler İçin Mevlit Okundu
Şehit Polisler İçin Mevlit Okundu

Gümüşhacıköy İlçe Emniyet Müdürlüğünce  Türk Polis teşkilatının 169. kuruluş yıl dönümü münasebeti ile yapılan kutlama çerçevesinde merkez camiinde şehitler anısına yatsı namazından önce mevlit okutuldu.

Başkan Özyol’a Hayırlı Olsun Ziyareti
Başkan Özyol’a Hayırlı Olsun Ziyareti

İlçemiz Kaymakamı Ömer Said Şahin, Gümüşhacıköy Belediye Başkanlığı'na seçilen Özyol’u ziyaret etti. Gümüşhacıköy Kaymakamı Şahin, Belediye Başkanlığı'na seçilen Zehra Özyol’a “ hayırlı olsun” ziyaret bulunarak, çalışmalarında başarılar diledi.

Müftülük “Kutlu Doğum Haftası”na Hazır
Müftülük “Kutlu Doğum Haftası”na Hazır

14-20 Nisan 2014 tarihleri arasında Kutlu Doğum Haftasının kutlanacağını ifade eden İlçe Müftüsü Hamdi Uzunharman, Müftülük olarak düzenleyecekleri tüm programlara ilçe halkını davet etti. Gazetemizi ziyaret edip Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunun 1443. yıl dönümü münasebetiyle her yıl olduğu gibi bu yılda 14-20 Nisan 2014 tarihleri arası 'Kutlu Doğum Haftası’nı kutlayacağız dedi.

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Facebook
Site Bilgisi

464,224 Tekil Ziyaretçi