Türk Bayrağı

Hava Durumu

Gümüşhacıköy

Piyasa Bilgileri


Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa

Amasya'dan Haberler

Smiley face

Başkan ÖZYOL İtalya’da

Başkan ÖZYOL İtalya’da

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol Belediyeler Birliği’nin düzenlediği programa katılmak üzere dört günlüğüne İtalya’ya gitti.

Özyol, Gümüşhacıköy Belediyesini  temsilen 10-14 Aralık Tarihleri arasında Katılım ücretleri Belediyeler Birliği tarafından karşılanacak olan İç Anadolu Belediyeler Birliğinin düzenlemiş olduğu Teknik İnceleme ve Araştırma Programı kapsamında İtalya'nın Milano, Lucca, Pisa ve Roma şehrini ziyaret edecek.

KARABEK, MHP İlçe Başkanlığına Aday

KARABEK, MHP İlçe Başkanlığına Aday

20 Aralık 2014 Cumartesi Günü yapılacak olan MHP İlçe Başkanlığına Cengizhan Karabek Adayım dedi.Gazetemizi ziyaret edip MHP İlçe Başkanlığına adaylığın açıklayan Cengizhan Karabek şu ifadelere yer verdi. Milliyetçi Hareket Partisi’ne ve Türk Milletine kurulan tuzakları bozmak için, ülkü yuvalarında, yere serdikleri gazete parçası üzerinde zeytini simide katık edenlere layık olabilmek için, Milliyetçi Hareket Partisi’nin Başbuğu Alparslan Türkeş’e ve Bilge Lideri Devlet Bahçeli’ye layık çalışmalara imza atabilmek için, yüzü nurlu, yüreği gururlu dava arkadaşlarıma sahip çıkıp, dertlerine çözümler üretebilmek için Milliyetçi Hareket Partisi Gümüşhacıköy İlçe Başkanlığına adayım.

Su Sayacı Takılmayan Köy Kalmayacak

Su Sayacı Takılmayan Köy Kalmayacak

Gümüşhacıköy Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği yaptığı toplantıda, köylerde içme sularına su sayacı takılması oy birliği ile kabul edildi.

Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin başkanlığında Halk Kütüphanesi Misak-ı Milli Toplantı Salonu'nda  yapıldı.

İlim Yayma Cemiyetinden İlçe Kaymakamına Ziyaret

İlim Yayma Cemiyetinden İlçe Kaymakamına Ziyaret

İlim Yayma Cemiyeti Gümüşhacıköy Şubesi Başkanı Abdulah Gedik ve Yönetim Kurulu üyeleri İlçe Kaymakamı Hüseyin Tekin’i makamında ziyaret ettiler. İlim Yayma Cemiyeti Şube Başkanı  Abdulah Gedik birçok öğrencinin barınma, yurt, burs, yaz kursları, sosyal aktiviteler v.b. 

Doğalgaz İçin Ek Süre İstendi

Genel

Vatandaşların en çok merak ettiği konulardan birisi, doğalgaz ne zaman Gümüşhacıköy’e geleceği, Doğalgaz için ikinci kez uzatılan aboneliğe vatandaşlar yeteri derecede başvuru yapamayınca, ilçeye doğalgaz gelmesi sıkıntıya girmişti.

Doğalgaz ile ilgili bilgi aldığımız Belediye Başkanı Zehra Özyol,

Bakanlar Kurulu kararı ile 2 sefer ek süre verilmesine rağmen yeterli abone sayısına ulaşılmadığı için doğal gaz gelmesinin sıkıntıya girdiğini söyledi.

Jandarmadan Define Avcılarına Suç Üstü

Jandarmadan Define Avcılarına Suç Üstü

Gümüşhacıköy ilçesinde izinsiz define aradığı iddia edilen 5 kişi, jandarma tarafından yakalandı.

Alınan bilgiye göre Bademli Köyü, Badal mevkisinde bir alanda izinsiz kazı yapıldığı ihbarına ulaşan Gümüşhacıköy İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri harekete geçti.

İl Milli Eğitim Müdürü GÜNEŞ’ten Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü GÜNEŞ’ten Ziyaret

İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin GÜNEŞ Gümüşhacıköy ziyaretinde bulundu.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde karşılanan Güneş ilk olarak İlçemizde kısa bir süre önce göreve başlayan  Kaymakam Hüseyin TEKİN'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Gümüşhacıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okul yöneticileri ile toplantı yapan GÜNEŞ 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılının genel bir değerlendirmesini yaparak, yeni görevine başlayan idarecilere görevlerinde başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Güneş Daha sonra  Artıkabat Mahallesi İstanbul Karayolu üzerinde yapılması planlanan TOKİ konutları okul projesi için incelemelerde bulundu.

Halı Saha Turnuvası Devam Ediyor

Spor

2014-2015 Yılı Spor etkinlikleri çerçevesinde Kurumlar arası Halı saha turnuvası devam ediyor.

Yıldırım Halı sahada yapılan karşılaşmalar sonunda çeyrek finale çıkan takımların fikstürü çekildi buna göre önümüzdeki hafta yapılacak karşılaşmalar şöyle;

TEOG kurtarma sınavı yapıldı

TEOG kurtarma sınavı yapıldı

İlçemizde  hastalandığı için Temel Öğretimden Orta öğretime Geçiş (TEOG) sınavına giremeyen bir öğrenci için kurtarma sınavı yapıldı. Türkiye genelinde 26-27 kasım tarihinde yapılan  TEOG sınavına hastalanıp rapor alan  Gümüşhacıköy Ülkü Orta okulu 8. sınıf öğrencisi Seher Akpınar için kurtarma sınavı yapıldı.

Eğitim - Sen'den Basın Açıklaması

Eğitim - Sen'den Basın Açıklaması

Eğitim - Sen Gümüşhacıköy İlçe  Temsilciliği, broşür dağıtarak vatandaşları 13 Aralık’ta Ankara’da yapılacak mitinge davet etti.

10 Aralık 2014 Çarşamba günü Saat : 12.00’de Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı önünde Eğitim - Sen Gümüşhacıköy temsilciliği basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasına, Eğitim -  Sen Baştemsilcisi Emrah Parlak, CHP İlçe Başkanı Sefa Kizir, CHP Kadın Kolları Başkanı Asuman Deligöz, Dernek Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilciliğinde Değişim

Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilciliğinde Değişim

Gümüşhacıköy Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanlığını yürüten Abdulmuttalip Nalbant’ın Merzifon’a atamasının yapılmasından dolayı yönetim kurulunda değişime gidilmiştir. Bu değişim sonucunda yönetim kurulu kararıyla Eğitim Bir-Sen İlçe Başkanlığına Burak Öğreten, Başkan Yardımcılığına ise Cüneyt Gümüş getirilmiştir. 

Sayfa oluşturulma süresi: 0.13 saniye
753,447 Tekil Ziyaretçi