hgs bakiye yükleme vodafone tl yükle Gümüşhacıköy Haber - Haberler
Gümüşhacıköy Haber
Türk Bayrağı

Hava Durumu
Gmhacky
Piyasa Bilgileri
Altın Fiyatları
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Site Bilgisi
Close
Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa
19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı
sticky
19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Vatanımızın kurtarıcısı ve ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milli mücade-leyi başlatmak üzere Samsun'a çıkışının yıl-dönümünde, tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde halkımızın her kesiminden yoğun katılımın olduğu etkinlikler düzenlendi. 


İfade Almada "Mobil" Dönem
İfade Almada "Mobil" Dönem

İlçemiz Jandarma ekipleri Hasta, yaşlı ve engelli vatandaşlar başta olmak üzere herhangi bir olayda mağdur olan vatandaşın ifadesini evinin önünde alıyor. Jandarma, "hizmetin vatandaşın ayağına götürülmesi" kapsamında, mobil karakol hizmetini ilçemizde de uygulamaya başladı.


Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı
Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı

Gümüşhacıköy İlçesinde Mayıs ayı Köylere Hizmet Götürme Birliği toplantısı yapıldı. Gümüşhacıköy Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan toplantıda 2017 yılı bütçesi hakkında katılımcılara bilgi verildi.İlçe Kaymakam Vekili Adem Balkanlıoğlu, yaptığı konuşmada, hedeflerinin köylere en iyi hizmeti sunmak olduğunu söyledi.


Müftüler Toplantısı İlçemizde Yapıldı
Müftüler Toplantısı İlçemizde Yapıldı

Amasya İl Müftülüğünce düzenlenen Mayıs ayı ilçe müftüler toplantısı Gümüşhacıköy'de yapıldı. İl Müftü Vekili Murtaza Gür, il müftülüğü ile ilçe müftülükleri arasındaki iletişimi güçlendirmek, yürütülen işlerde birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla her ay farklı ilçede yapılan ilçe müftüleri toplantısını bu ay Gümüşhacıköy'de düzenlediklerini söyledi.


Duygulandıran Anneler Günü
Duygulandıran Anneler Günü

İlçemiz Kaymakam Vekili Adem Balkanlıoğlu, şehit annelerinin her zaman hatırlanması gerektiğini belirterek, anneler gününde şehit annelerinin yalnız bırakılmadığını söyledi.


Gümüşhacıköy'de Mezuniyet Coşkusu
Gümüşhacıköy'de Mezuniyet Coşkusu

Amasya Üniversitesi Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO'da 2016-2017 akademik yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO öğrencilerinin tören alanında yerlerini almalarıyla başlayan programı Rektör Vekili Prof. Dr. Kemal Polat, Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Gümüşhacıköy Hasan Duman MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Yusuf Kemal Öztürk, meslek yüksekokuluna ismini veren Hayırsever Hasan Duman ve eşi, akademik ve idari personel, öğrenciler ve öğrenci yakınlarından oluşan kalabalık bir izleyici topluluğu takip etti.


Aydın Hayat Rehabilitasyon Merkezinden Yıl Sonu Sergisi
Aydın Hayat Rehabilitasyon Merkezinden Yıl Sonu Sergisi

Aydın Hayat Rehabilitasyon Merkezi 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Sene Sonu Resim ve El Sanatları Sergisi Cumhuriyet Meydanında yapıldı. Resim ve El Sanatları Sergisi, Cumhuriyet Meydanı´nda vatandaşların beğenisine sunuldu. Rehabilitasyon merkezinde eğitim gören öğrencilerin hazırlamış olduğu resim ve el becerisi ürünler vatandaşlar tarafından beğeni ile karşılandı. 


112 Yeni Yerine Taşındı
112 Yeni Yerine Taşındı

İlçemiz Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren 2. nolu acil sağlık hizmetleri istasyonu 112 Halk Eğitim Merkezi binasına taşındı. İlçemiz Devlet Hastanesi bünyesinde hizmet veren 2. nolu acil sağlık hizmetleri istasyonu Anayola daha yakın olmasından dolayı Halk Eğitim binasında ayrı bir birim olarak hizmet sunmaya başladı. 


Hacı adaylarına seminer
Hacı adaylarına seminer

İlçemizde Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2017 hac organizasyonuna katılacak hacı adayları için seminer düzenlendi. Seminerde hac ve umre görevinde Mekke ve Medine'de yapılacak ihram, tavaf, Mina, Arafat ve bayanların hac ve umrede yapacakları vazifeler anlatıldı.


Gümüşhacıköy'ü Dolu Vurdu
Gümüşhacıköy'ü Dolu Vurdu

14 Mayıs 2017 Pazar günü etkisini gösteren soğuk hava ve sağanak yağış ile birlikte gelen dolu Gümüşhacıköy'ü vurdu.Pazar günü hava sıcaklığı 20 derecenin üzerinde olsa da parçalı bulutlu ve sağanak yağışlı hava etkisini gösterdi. Aniden bastıran sağanak yağışın ardından yağan dolu vatandaşları da olumsuz etkiledi. Doluya yakalanan vatandaşlar, dükkanlara ve kapalı alanlara sığındı. Yağışa trafikte yakalanan araçların sürücüleri de zor anlar yaşadı.


Öğrencilerden Kaymakama Ziyaret
Öğrencilerden Kaymakama Ziyaret

Gümüş ilkokulu öğretmen ve öğrencileri İlçemiz Kaymakam Vekili Adem Balkanlıoğlu’nu ziyaret etti. Kaymakam Balkanlıoğlu yakından ilgilendiği öğrencilerle sohbet ederek, öğrencilerin yönelttiği soruları cevaplandırdı. Kaymakamlık mesleği hakkında bilgiler vererek, öğrencilere kitap okuma alışkanlıklarını kaybetmemeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.