Türk Bayrağı

Hava Durumu

Gümüşhacıköy

Piyasa Bilgileri


Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa

Smiley face

Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı Kutlandı

Çanakkale Zaferi'nin 100. Yılı Kutlandı

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. Yıl Dönümü nedeniyle çeşitli anma etkinlikleri düzenlendi. Tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferinin 100. Yıl dönümü ve aziz vatanımız için canlarını feda eden Şehitlerimizi anma programı kapsamında düzenlenen ilk tören, Atatürk Anıtı önünde gerçekleşti.

Her Bağış Bir Hayat Projesi

Her Bağış Bir Hayat Projesi

Gümüşhacıköy’de lise öğrencilerinin “Her Bağış Bir Hayat Projesi” (Every Donation Is A Life) kapsamında oluşturdukları Organ Bağışı Platformu 3 ülkeden katılan gönüllüler ile birlikte organ bağışına dikkat çekti.

Gümüşhacıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programı Başkanlığına sundukları  “Her Bağış Bir Hayat” projesi Romanya, Gürcistan ve Türkiye’den gönüllü katılımcılar ile bir araya gelerek çeşitli eğitim ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdiler.

Şehitlerinin İsimleri Özgürlük Anıtında Yaşayacak

Şehitlerinin İsimleri Özgürlük Anıtında Yaşayacak

Gümüşhacıköy Belediyesi tarafından Çanakkale, Kafkasya, Kurtuluş savaşı ve terör saldırılarında şehit düşen Gümüşhacıköylü şehitlerin isimleri Özgürlük anıtına yazıldı.Gümüşhacıköy Belediyesi tarafından Çanakkale, Kafkasya, Kurtuluş savaşı ve terör saldırılarında şehit düşen Gümüşhacıköylü şehitlerin isimleri Özgürlük anıtına konutlu.

Şehitlik Anıtı Açıldı

Şehitlik Anıtı Açıldı

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz anısına. Gümüşhacıköy Belediyesince yapılan şehitlik anıtının açılışı yapıldı.Açılışta konuşan Belediye Başkanı Zehra Özyol, “Canlarını seve, seve vatan uğruna feda eden şehitlerin isimlerini sonsuza kadar yaşatmak istediklerini ve Acınız bizim acımız, şehit olanlar bizim kardeşlerimiz, ağabeylerimiz, onların ruhlarını burada yaşatacağız. 

Şehit Mezarlarına Tadilat Yapıldı

Şehit Mezarlarına Tadilat Yapıldı

İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından, Çanakkale Zaferinin 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla şehit mezarlarında bakım ve onarım yaptı.İlçemiz Kaymakamlığı ve İlçe Jandarma Komutanlığı ile birlikte İlçe genelinde bulunan 21 Şehit mezarına krom bayrak direği dikildi.

Şehit Ailesinden Başkan Özyol’a Ziyaret

Şehit Ailesinden Başkan Özyol’a Ziyaret

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, şehit olan Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül'ün ailesi Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol’u ziyaret etti. Afganistan'ın başkenti Kabil'de bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, şehit olan Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül'ün ailesi Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol’u ziyaret etti.

Şehit Aileleri ve Gazilerden Jandarmaya Ziyaret

Şehit Aileleri ve Gazilerden Jandarmaya Ziyaret

Afganistan'ın başkenti Kabil'de bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda, şehit olan Piyade Uzman Çavuş Adem Şengül'ün ailesi İlçe Jandarma Komutanı Şükrü Çetinkaya’yı ziyaret etti. Türkiye Harp Maglulu Gaziler, Şehit, Dul, ve Yetimler Derneği Samsun Şube  Başkanı Necati Yılmaz "Şehit ailelerimiz askerleri görünce sanki evlatlarını görmüş gibi duygulandı dedi. 

Siyasi Parti Temsilcileri İle Toplantı

Siyasi Parti Temsilcileri İle Toplantı

7 Haziran tarihinde yapılacak olan Genel Seçim öncesi  Gümüşhacıköy Kaymakamı Hüseyin Tekin Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Siyasi Parti Temsilcileri ile toplantı düzenledi. Toplantıya İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Şükrü Çetinkaya, Emniyet Amiri Metin Sayılır, Ak Parti İlçe Başkanı Bahadır Bakıcıoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Sefa Kizir, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkan Yardımcısı Hamdi Dündar, Saadet Partisi İlçe Başkanı İbrahim Al, Vatan Partisi İlçe Başkanı Fevzi Koca, Anadolu Partisi İl Başkanı Rıza Aslan ve emniyet mensupları katıldı.

Sigara denetimi yapıldı

Sigara denetimi yapıldı

Gümüşhacıöy’de iş yerlerinde kapalı alanda sigara içilip içilmediğini belirlemek için denetim yapıldı. Gümüşhacıköy Toplum Sağlığı Merkezi sağlık çalışanları iş yerlerinde sigara kontrolü yaparak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Konu ile ilgili açıklama yapan Sağlık Grup Başkanı Afşin Yiğittürk, , kapalı alanda sigara içmenin cezası olduğunu belirterek, "Bundan sonra bu uygulamalarımızı biraz daha sıklaştıracağız" dedi.

"Sağlıklı Yaşam" Yürüyüşü yapıldı

"Sağlıklı Yaşam" Yürüyüşü yapıldı

Gümüşhacıköy Toplum Sağlığı Merkezi Sağlık Grup Başkanlığı tarafından "Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam" etkinliği çerçevesinde "sağlıklı yaşam" yürüyüşü gerçekleştirildi. Gümüşhacıköy Toplum Sağlığı Merkezi Sağlık Grup Başkanlığınca, Sağlık Bakanlığı tarafından 2013 yılının "Türkiye Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" ilan edilmesi nedeniyle organize edilen yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'ndan başlayarak sağlık ocağına ve tekrar Cumhuriyet Meydanı'na gelinmesiyle sona erdi.

Sabah Namazında Şehitler Anıldı

Genel

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 100. Yıl Dönümü nedeniyle sabah namazında anma programı düzenlendi.

Köprülü Mehmet Paşa  Caminde İlçe Müftülüğümüz tarafından sabah namazında Çanakkale Şehitlerinin aziz hatıraları için düzenlenen anma programında, sabah namazı öncesi başlayan ve namaz sonrası devam eden anmada Kuran’ı Kerim başta olmak üzere tekbirler, salat-ü selamlar getirilerek, kasideler ile aziz şehitlerin ruhları şad edildi.

Sayfa oluşturulma süresi: 0.17 saniye
873,884 Tekil Ziyaretçi