Türk Bayrağı

Hava Durumu

Gümüşhacıköy

Piyasa Bilgileri


Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa

Smiley face

Cüneyt Baba Etkinliğine Davet

Cüneyt Baba Etkinliğine Davet

İlçemizde Faaliyetlerini sürdüren Kırca Köyü Cüneyt Baba Kültür, Dayanışma, Güzelleştirme ve Tanıtma Derneği Başkanı Gürsoy Zeytünlü ve yönetim kurulu üyeleri Gazetemizi ziyaret ederek 6. yapılacak olan Cüneyt Baba Kültür etkinliğine tüm halkımızı davet etti.

Ok Atışları 2. Gün Devam Etti

Ok Atışları 2. Gün Devam Etti

Gümüşhacıköy'de düzenlenen 4. Uluslararası Geleneksel Okçuluk ikinci gününde yeni çeri duası ile başladı.

 Gümüşhacıköy ilçe Kaymakamlığı, Gümüşhacıköy Belediyesi ve Gümüşyay Okçuluk Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen 4.  Uluslararası Geleneksel Okçuluk Festivali ikinci günüde vur geç atışları ve 3 boyutlu hayvan putası atışları ile devam etti.

Okçuluk Festivali Ödül Töreni

Okçuluk Festivali Ödül Töreni

Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde gerçekleştirilen 4. Uluslararası Geleneksel Okçuluk Festivali ödül töreni ile sona erdi.

 

Gümüşyay Geleneksel Okçuluk Eğitim ve Kültür Derneği  tarafından organize edilen ve Şehir stadında gerçekleşen festivalde, müsabakalar kadar yerli ve yabancı ülkelerin geleneksel dans, savaş sanatları ile okçuluk gösterilerinin yanı sıra 3 boyutlu hayvan figürlü yarışma, uzaklaşan puta ve sabit puta ile limitli ve limitsiz menzil koşuları, Ülke takım yarışmaları ve atlı okçuluk gösterileri ilgi çekti.

4. Gümüşyay Geleneksel Okçuluk Festivali Yapıldı

4. Gümüşyay Geleneksel Okçuluk Festivali Yapıldı

İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin Yaptığı konuşmada ; Bu yıl 4 sünü düzenlediğimiz Gümüşyay Geleneksel Türk Okçuluğu festivali ve rahvan at yarışmasında sizleri konuk etmekten mutluluk duyuyoruz.

Kıymetli konuklar Kültürel mirasının bir öğesi olan okçuluk aslında günümüzde her ne kadar basit ve ilkel mekanik düzeneği olarak algılansa da savaşlarda dolayısıyla tarihi olayların akışında baş aktör olmuş silahtır. Festivalin 2. kısmında yer alan Rahvan at yarışı ise geleneksel Türk Okçuluğun dokusuna uygun bir etkinlik olduğu için düzenlemiş bulunmaktayız.

Suruç'taki Terör Saldırısını Protesto Ettiler

Genel

Gümüşhacıköy Demokrasi bileşenleri platformu üyeleri, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan terör saldırısını basın açıklaması ile protesto etti.Cumhuriyet meydanında toplanan platform üyeleri, saldırıda hayatını kaybedenler için saygı duruşunda bulundu.  Demokrasi Bileşenleri platformu üyesi Emrah Parlak, Suruç’ta yaşanan kanlı saldırıyı nefretle kınadıklarını belirtti.

Ovabaşı Köyünde Elmalı Şenliği

Ovabaşı Köyünde Elmalı Şenliği

İlçemiz bağlı Ovabaşı  köyünde bu yıl 7’cisi düzenlenen Ovabaşı Köyü elmalı şenliği renkli görüntülere sahne oldu.

Köy Muhtarı Bekir Ceylan yaptığı konuşmada,

Elmalı  şenliklerin insanların kaynaşması, kucaklaşması için birer vesile olduğunu söyledi.

Ceylan konuşmasının devamında; 2009 yılında başlayan Elmalı şenliklerinin 7 yılında olmanın mutluluğu içerisindeyiz, şenliğimiz bu yılda gerek köy halkı gerekse farklı beldelerden olmakla birlikte yüksek katılım sağlamıştır. Bunun yanı sıra

Din Görevlilerine Kene Eğitimi

Din Görevlilerine Kene Eğitimi

Toplum Sağlığı Merkezince, Din Görevlilerine Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı hakkında eğitim verildi.

Bahar aylarının gelmesi ve havaların ısınmasıyla birlikte Kırım Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı ve keneler hakkında İlçe Müftülüğü konferans Salonu’nda katılımcılara bilgi veren Sağlık Grup Başkanı görevlileri "Kırım-Kongo Hemorajik Ateş, keneler tarafından bulaştırılan ateş, cilt içi ve diğer alanlarda kanama gibi bulgular ile seyreden hayvan kaynaklı bir enfeksiyondur" dedi.

TEKİN; Şenlik Alanında Vatandaşların Sorunların Dinledi

TEKİN; Şenlik Alanında Vatandaşların Sorunların Dinledi

İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin, geçen hafta ilçemiz köylerinde düzenlenen etkinliklere katılarak, köylülerin sevinçlerine ortak oldu.

 

Geleneksel Okçuluk Festivali Start Aldı

Geleneksel Okçuluk Festivali Start Aldı

İlçemizde düzenlenen 4. Uluslararası Geleneksel Okçuluk Festivali kortej yürüyüşü ile başladı.

Gümüşhacıköy ilçe Kaymakamlığı, Gümüşhacıköy Belediyesi ve Gümüşyay Okçuluk Eğitim ve Kültür Derneği tarafından düzenlenen festivale TürkiyeAlmanyaBulgaristan,FransaİranMacaristanMalezyaSırbistanUkrayna ve Yunanistan'dan 437 okçu katıldı.

2. Çetmi Köyü Şenliği Yapıldı

2. Çetmi Köyü Şenliği Yapıldı

Çetmi Köyü Derneği tarafından bu yıl 2. düzenlenen şenliğe katılanlar gönüllerince eğlendi.Sabah Saat : 09.30'da bisiklet yarışı start aldı. Gümüşhacıköy-Çetmi arası 5 Km  başlayan  bisiklet yarışmasında gençler sıralamaya girmek için kıyasıya yarıştılar.Bisiklet yarışında dereceye girenlere ödülleri verildi.Şenliğe katılan misafirlere keşkek, Çörek, çay ikramında bulunuldu.Akşam yapılan Mustafa Özarslan konseri öncesi Gümüşhacıköy, Merzifon ve çevre ilçelerden gelen vatandaşlar halaylar çekerek unutulmaz bir gün yaşadı.

TOPAL’dan Bayram Ziyareti

TOPAL’dan Bayram Ziyareti

CHP 24. dönem Milletvekili Ramis Topal, Ramazan Bayramında İlçemizde ziyaretlerde bulundu.

Gazetemizi Ziyaret edip Bayramımızı kutlayan Topal’a CHP İlçe Başkanı Sefa Kizir eşlik etti.

Sayfa oluşturulma süresi: 0.16 saniye
1,006,919 Tekil Ziyaretçi