hgs bakiye yükleme vodafone tl yükle Gümüşhacıköy Haber - Haberler
Gümüşhacıköy Haber
Türk Bayrağı

Hava Durumu
Gmhacky
Piyasa Bilgileri
Altın Fiyatları
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Site Bilgisi
Close
Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa
Bakıcıoğlu; 500 Kişilik Yurt İlçemize Hayırlı Olsun
sticky
Bakıcıoğlu; 500 Kişilik Yurt İlçemize Hayırlı Olsun

İlçemize Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından kız ve erkek öğrenci yurdunun açılacağı bildirildi.

Uzun süredir çalışmalarını büyük bir heyecan ve emek göstererek yürütülen Kredi Yurtlar Kurumu Yurdu çalışmalarında mutlu sona ulaşıldığını belirten AK Parti İlçe Başkanı Bahadır Bakıcıoğlu, "İlçemize okumaya gelen üniversite öğrencilerimizin rahat ve ucuza barınmalarına olanak sağlayacak, Meslek Yüksekokulumuza talebi artıracak ve tercih sebebi olacaktır, İlçemize gelen her öğrenciye barınma imkanı sunmayı istiyor ve bunun için gece gündüz çalışıyoruz. Bu kapsamda Artıkabat Mahallesi Hastane yolu üzerinde hazineye ait olan eski cezaevi’nin geçen hafta Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) yetkililerine yer teslimi yapıldı.


Biçerdöver Kontrolleri Devam Ediyor
Biçerdöver Kontrolleri Devam Ediyor

Hububat hasadında dane kaybını önlemek amacıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personelleri hasat yapan biçerdöverleri kontrol ediyor. İlçemiz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam, yaptığı açıklamada, amaçlarının buğdayın, anız yangınlarını önlemek amacıyla alçaktan biçilmesi ve dane dökümünü yüzde 1'in altına indirmek olduğunu söyledi.

 


Yağmur Altında Demokrasi Nöbeti
Yağmur Altında Demokrasi Nöbeti

15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılında, Vatandaşlar "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" etkinlikleri çerçevesinde, yağmur altında demokrasi nöbeti tutmayı sürdürdü.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi İlçemizde  halkımız demokrasi nöbetinin son gününde yine coşkuluydu. 


Yol Yapım Çalışmalarına Hız Verildi
Yol Yapım Çalışmalarına Hız Verildi

İstanbul Karayoluna yapılacak olan battı çıktıların, özellikle kavşaklar ve ana arterlerdeki trafik yoğunluğunu büyük ölçüde rahatlatması bekleniyor. Geçen hafta İlçemize gelen Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Yolu yapacak firma yetkilileri İstanbul karayoluna yapılacak olan yol çalışmalarıyla ilgili istişarede bulundu. 


Yağmur Tekstilden Anlamlı Hediye
Yağmur Tekstilden Anlamlı Hediye

İlçemizde 6 yıldır hizmet veren Yağmur Tekstil İlçemiz Küçük  sanayi sitesi yönetimine 30 metrekare ebadında Türk bayrağı hediye etti. İşletme sahibi Zeynep Çetinkaya gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada;


TORKU Demokrasi Nöbetinde İkramda Bulundu
TORKU Demokrasi Nöbetinde İkramda Bulundu

TORKU 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yıl dönümü dolayısıyla vatandaşlara çeşitli ikramlarda bulundu.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi 15 Temmuz darbe girişiminin 1'inci yıldönümü nedeniyle vatandaşlar nöbet tutmak için meydanlara akın etti.


Temmuz Ayı Olağan Muhtarlar Toplantısı Yapıldı.
Temmuz Ayı Olağan Muhtarlar Toplantısı Yapıldı.

Temmuz Ayı Olağan Muhtarlar  Toplantısı Halk Kütüphanesinde, Kaymakam Adem Balkanlıoğlu Başkanlığında İlçe Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak, İlçe Emniyet Müdürü Ender Turan, İlçe Özel İdare Müdürü Recep Şaban Yavuz, Köylere Hizmet Götürüme Birlik Müdürü Mustafa Barbak, Sosyal Yar. ve Day. Vakıf Müdürü Fatih Bayram, Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdür V. İbrahim Sağlam ve muhtarların katılımıyla gerçekleşti. 

 

Köylerimize ve ilçemize hizmetin aralıksız devam ettiğini söyleyen Balkanlıoğlu, "Şimdi kentlerde ve ilçelerde düğün zamanı. Dışarıdan gelecek olan veya ilçemizdeki düğün sahipleri mutlu bir yuva kurma telaşı içerisinde olacaklar. Mutluluğun gözyaşına dönmemesi için, düğüne kan damlamaması hususunda sizlerin de bize destek olmasını istiyoruz. Silahlar eğlence ve kutlama aracı değildir. Muhtarlar köylerde devletin temsilcidir. Kurallara uymayan insanları polise bildirmeleri gerekiyor. Aksi takdirde mutlulukları hüsrana dönebilir şeklinde konuştu.


Özkoparan Buğday Üreticisinin Yanında
Özkoparan Buğday Üreticisinin Yanında

Gümüşhacıköy Ziraat Odası Başkanı Muharrem Özkoparan,  buğday hasadının başladığı şu günlerde buğdaylarını biçen çiftçilerin tarlalarına gitti. Buğday verimini inceledi ve tarlaları başında çiftçilerle sohbet etti. Köylerde hasat yapan üreticiyi ziyaret eden Ziraat Odası Başkanı Özkoparan, üreticilerle görüşerek ‘kolay gelsin’ dedi.


Hacı Adaylarına Aşı
Hacı Adaylarına Aşı

İlçemizden 2017 Yılı içerisinde hacca gidecek olan 23 adet Hacı adayına ve Hamamözü İlçesinden 3 adet Hacı adayına 13 Temmuz Çarşamba günü saat 10:00’da Müftülüğümüz  Konferans Salonunda Gümüşhacıköy Toplum Sağlığı Merkezi görevlilerince “Temel Sağlık Bilgileri ve Mers-Cov Virüsü Bilgilendirme” konularının anlatımı ile Aşı Uygulaması (Menenjit ve Felç Damlası)” yapıldı.


Boyacı’ya Veda Yemeği
Boyacı’ya Veda Yemeği

İlçemiz Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Nizamettin Boyacı’nın tayinin Havza İlçesine çıkması nedeniyle veda yemeği düzenlendi. Kaymakam Adem Balkanlıoğlu, ilçeye yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Boyacı’ya plaket takdim etti.


ÇİNTAŞ’tan Şenliğe Davet
Genel

Kabaoğuz Derneği tarafından Aphaz Yaylasında her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve 29-30 Temmuz 2017 tarihinde 23.üncüsü yapılacak olan etkinliğe katılım çağrısı yapan Dernek Başkanı İsmail Çintaş, " Tüm hemşehrilerimizi yöre insanının birlik ve beraberliğinin pekiştirilmesi, çeşitli illere yerleşmiş ve yurt dışında bulunan hemşehrilerimizin bir araya gelmesi, kültürümüzün genç kuşaklara aktarılması için her yıl etkinliğimizi düzenliyoruz.