Türk Bayrağı

Hava Durumu

Gümüşhacıköy

Piyasa Bilgileri

Altın Fiyatları

Close

Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa

Hasta Karısına "Çocuğu Gibi" Bakıyor

Hasta Karısına "Çocuğu Gibi" Bakıyor

İlçemize Bağlı Beden Köyü Topallar mahallesinde yaşayan 61 yaşındaki Seyfettin Topal, 5 yıldır Şeker ve Alzheimer hastası olan karısına adeta "çocuğu gibi" bakıyor.

  Köydeki evlerinde eşi  ile birlikte yaşayan Topal, eşine olan sevgisi sayesinde tüm zorlukların üstesinden geliyor.

Motosiklet Sporları Bir Hayat Tarzıdır

Motosiklet Sporları Bir Hayat Tarzıdır

Gümüşhacıköy Kaymakamlığı ve Gümüşhacıköy Belediye Başkanlığı tarafından ilçemiz soluğun köprü mevkisinde spor kompleksi yapılıyor.Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Zehra Özyol ilçemize çok güzel bir spor kompleksi yapılıyor dedi.  Özyol içerisinde spor sahası at yarış pisti ve motorkros yarış alanının olduğu bir kompleksin yapımı ilçeye çok büyük bir katkı sağlayacağını söyledi.

Doğalgaz İçin Esnafı Ziyaret Etti

Doğalgaz İçin Esnafı Ziyaret Etti

Nüfusu 10 binin üzerindeki ilçelere doğalgaz ulaştırılması ile ilgili alınan kararla ilgili olarak abonelik sürecini değerlendirmek amacıyla Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol ve Belediye Meclis üyeleri esnafı dolaşarak bilgilendirmede bulundular.

 

 

Büyük Önder Atatürk'ü Saygıyla Andık

Büyük Önder Atatürk'ü  Saygıyla Andık

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 77. Yıldönümünde çeşitli törenlerle anıldı. Anma etkinlikleri kapsamında ilk tören saat 09.05'de Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk anıtında yapıldı. Törene İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin, Garnizon Komutanı Şükrü Çetinkaya, Belediye Başkanı Zehra Özyol, ilçe protokolü, Siyasi Parti temsilcileri, gaziler, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

 

Bu Köyün Bütün Erkekleri Kaşık Ustası

Bu Köyün Bütün Erkekleri Kaşık Ustası

Gümüşhacıköy ilçesinin Pusacık köyünde, her evde tahta kaşık ustası var ve köyün bütün erkekleri kaşık ustalığı yapıyor.

Yazları çiftçilikle uğraşan köy halkı kışları evlerinin bir bölümünü imalathaneye çevirerek tahta kaşık üretimi yapıyor.

Makine kullanılmadan sadece el emeğiyle yapılan tahta kaşıkların ham maddesi de Orman Bölge Müdürlüğü'nce köylüye temin ediliyor.

Bafra'dan Gümüşhacıköy'e Ders İşlemek İçin Geldiler

Bafra'dan Gümüşhacıköy'e Ders İşlemek İçin Geldiler

19 Mayıs Üniversitesi Bafra Meslek Yüksek Okulu Organik Tarım Öğrencileri, Tarım Turizmi derslerini Gümüşhacıköy ilçesinde Bayrak Çiftliğinde işlediler.19 Mayıs Üniversitesi Bafra Meslek Yüksek Okulu Organik Tarım Öğrencileri, Karadeniz Bölgesinde kendilerine en yakın hem ekolojik tarım yapan hem de ekolojik turizm yapan tek çiftlik olan Gümüşhacıköy'deki bayrak çiftliğine tarım turizmi derslerini işlemek için geldiler.

 

ADD'den Yeni Akit Tv’ye Suç Duyurusu

ADD'den Yeni Akit Tv’ye  Suç Duyurusu

Atatürk Düşünce Derneği (ADD) Gümüşhacıköy Şubesi, Atatürk'ün ölümünün 77. yıldönü-münde, “Zulüm 1938'de son buldu” yazısıyla yayın yapan Akit televizyonu yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundular. Şikayetçiler, televizyon yetkilileri hakkında, 5816 Sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Üzerine Kanun kapsamında düzenlenen “Atatürk'ün manevi hatırasına basın yoluyla hakaret” suçundan soruşturma başlatılmasını istedi.

 

Ak Partiden Gümüşhacıköy’e Teşekkür Ziyareti

Ak Partiden Gümüşhacıköy’e Teşekkür Ziyareti

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Amasya Milletvekili Naci Bostancı, Millet 1 Kasımda kaprisinin peşinde koşanı, siyasal fantezi peşinde koşanın, toplumun dokunmayanın defterini dürdü.

Deprem Tatbikatı Nefes Kesti

Deprem Tatbikatı Nefes Kesti

Gümüşhacıköy Devlet Hastanesinde İl Sağlık Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanları ve  itfaiye ekiplerince yangın tatbikatı yapıldı.Tatbikatta senaryo gereği, hastanenin dahiliye servisinin bulunduğu ikinci katta elektrik kontağından çıkan yangında küçük çapta bir patlama meydana geldi. Elektrikler kesilerek hastane afet planı doğrultusunda başhekimin talimatlarıyla yoğun dumandan etkilenen dahiliye servisinde yatan hastalar ve personel tahliye edildi.

Yangına daha etkin bir müdahale ve kurtarılmayı bekleyen yataklı hasta ve diğer yaralıların tahliyesi için itfaiye ve Sivil Savunma ekiplerinden yardım alındı.

Gümüşhacıköy’de Baca Temizliği Uyarısı

Gümüşhacıköy’de Baca Temizliği Uyarısı

Gümüşhacıköy Belediyesi İtfaiye Amiri Ali Haydar Çetinkaya, kış ayının gelmesi nedeniyle bacalarını temizlenmesi ve bakımının yapılması gerektiğini bildirdi.

Teşekkürler Gümüşhacıköy

Teşekkürler Gümüşhacıköy

BAKICIOĞLU; Milletin Azim ve Kararlılığı Tüm Oyunları Bozdu 

AK Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Bahadır Bakıcıoğlu, vatandaşların ülkemizin karşı karşıya bulunduğu sıkıntılı bir süreçte yapılan seçimlerde istikrarın ne kadar önemli olduğunun bir kez daha vatandaşlarımız tarafından ortaya konulduğunu belirterek; “1 Kasım da verdikleri oylar ile AK Parti’yi yeniden iktidara taşıyan milletimize teşekkür ediyorum” dedi.

Sayfa oluşturulma süresi: 0.33 saniye
1,186,394 Tekil Ziyaretçi