Türk Bayrağı

Hava Durumu

Gümüşhacıköy

Piyasa Bilgileri


Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa

Smiley face

AK Parti Seçim Startı Verdi

AK Parti Seçim Startı Verdi

AK Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanlığı tarafından Tanıtım toplantısı düzenlendi.

Hamamözü İlçe Başkanlığı ziyaretinden sonra İlçemiz gelen AK parti Heyeti ilk olarak Gümüş Garip Hafız Hazretlerini ziyaret etti. Burada kesilen kurban ve duanın ardından  Heyet Gümüşhacıköy Öğretmen evindeki toplantıya katıldı.

Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenen toplantıya , AK Parti Amasya Milletvekili Mehmet Naci Bostancı, AK Parti 2. sıra Milletvekili Adayı Sait Yüce, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek, Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Bahadır Bakıcıoğlu, İl Genel Meclis Üyesi Hasan Çınar ve Partililer katıldı.

Şehit Polisler İçin Mevlid Okundu

Şehit Polisler İçin Mevlid Okundu

Türk Polis Teşkilatı'nın 170'inci kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında Gümüşhacıköy'de şehit polisler için “Mevlidi Şerif” okutuldu. Gümüşhacıköy Köprülü Mehmet Paşa Camisinde gerçekleşen mevlid programına kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, polisler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Türk Polis Teşkilatı170. Yaşını Kutladı

Türk Polis Teşkilatı170. Yaşını Kutladı

Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 170’inci yıl dönümü, İlçemizde yapılan programla kutlandı.

 

Cumhuriyet meydanında düzenlenen tören, anıta çelenk sunulmasıyla başladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Komiser Hasan Koçbaş; “Türk Milletinin sevgi ve güvenini kazanmış, Demokratik Hukuk Devletinin, Atatürk İlke ve İnkılaplarının ve Laik Cumhuriyetin Teminatı olan Türk Polis Teşkilatının kurulusunu 170’inci yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Yayla Tavukçuluğunu Geliştirme Projesi”

Yayla Tavukçuluğunu Geliştirme Projesi”

İlçemizde ikamet etmekte olan ailelerin sosyo-ekonomik durumlarına katkı sağlamak amacı ile İlçemiz  Kaymakamlığı tarafından “Yayla Tavukçuluğunu Geliştirmesi Projesi” kapsamında, çalışmalar devam ediyor.İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin İnsanların en önemli ihtiyacı olan hayvansal gıdalardan Yumurta üretimindeki doğallığı sağlamak üzere İlçemizde salma tavukçuluk yapılması için Arge çalışması yapıldığını ve Gümüşhacıköy Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak salma tavukçuluk yapmak isteyen vatandaşlara projeli destek sağlanacağını  belirtti.

Kaymakam Tekin, Halk Eğitim Merkezindeki Kursları Gezdi

Kaymakam Tekin, Halk Eğitim Merkezindeki Kursları Gezdi

Gümüşhacıköy Kaymakamı Hüseyin Tekin, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren kursları gezdi. Tekin, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde Öğretmen evi binasında faaliyet gösteren, Tel Kırma, 3 boyutlu resim, dikiş nakış, yöresel kıyafetler ve ipek böceği kozası kurslarını ziyaret ederek Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Furat'tan kurslar hakkında bilgi aldı.

Tekin; “Devlet Olarak Her Zaman Gazilerimizin Yanındayız.”

Tekin; “Devlet Olarak Her Zaman Gazilerimizin Yanındayız.”

İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin, Kore ve Kıbrıs gazilerinin sorunlarını dinledi.Tekin Kaymakamlık makamında  yaptığı konuşmada, “Siz gazilerimiz, her zaman bizim için övünç kaynağı olmuşsunuzdur. Sizler bize birer kutsal emanetsiniz. Sizlerin sorunu, sıkıntısı bizim sıkıntımızdır. 

Kaymakam TEKİN’e, SAYILIR’dan Ziyaret

Kaymakam TEKİN’e, SAYILIR’dan Ziyaret

Gümüşhacıköy İlçe Emniyet Müdürü Metin Sayılır, Polis Haftası ziyaretleri kapsamında Kaymakam Hüseyin Tekin’i, ziyaret etti.Sayılır, ziyarette hafta boyunca yapılacak etkinliklerle ilgili Tekin’e bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tekin, tüm emniyet mensuplarının haftasını kutlayarak, “Öncelikle tüm emniyet personellerimizin Polis Haftası’nı tebrik ediyor ve görevlerinde başarılar diliyoruz. 

Topal; Kılıçdaroğlu’nu Başbakan Yapacağız

Topal; Kılıçdaroğlu’nu Başbakan Yapacağız

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan Genel seçimlerde  CHP Amasya 2. Sıra Milletvekili adayı seçilen Ramis Topal Gazetemize ziyaret ederek açıklamalarda bulundu. Topal,

Partimizin tüzüğünde ön seçim var. Her Aday adayının üyelerinin vermiş olduğu karara saygı duyması gerekir dedi. Topal konuşmasının devamında;CHP’de Türkiye’nin  % 85’inde  olduğu gibi  Amasya’da Bizde 29 Mart’ta bir ön seçim yaptık. Bu bir bayrak yarışıdır. 

Özyol’dan Sayılır’a ziyaret

Özyol’dan Sayılır’a ziyaret

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol, Türk Polis Teşkilatının 170. kuruluş yılı dolayısıyla İlçemiz Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti.

Organik Beslenme İle Daha Sağlıklıyız Projesi

Organik Beslenme İle Daha Sağlıklıyız Projesi

Gümüşhacıköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin oluşturduğu Organik Beslenme Platformunun hazırladığı We Are He alter with Organic Nutrition projesi Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilmiştir.

 Bu çerçevede proje ortakları olan Hırvatistan, Polonya , Romanya ve Gürcistan takımları yurdumuzda gelmiştir.  Toplam 5 ülkeden 42 katılımcının yer aldığı bir haftalık etkinliklerde sunumlar, geziler,  kısa film gösterileri, çiftlik gezileri yer almıştır. 

Gümüşhacıköy Okçuluk Festivali Hazırlıkları Başladı

Gümüşhacıköy Okçuluk Festivali Hazırlıkları Başladı

Gümüşhacıköy Kaymakamlığı, Gümüşhacıköy Belediyesi ve Gümüşyay Geleneksel Okçuluk Eğitim ve Kültür Derneği'nin organize ettiği uluslararası geleneksel okçuluk festivalin hazırlık çalışmaları başladı.

 

Gümüşyay Okçuluk Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Ahmet Ayhan, geçen yıl üçünsününü düzenledikleri festivalin bu yıl Başbakanlık Tanıtma Fonu, TRT Genel Müdürlüğü, Amasya Milletvekilleri, Amasya Valiliği, Gümüşhacıköy Kaymakamlığı ve Gümüşhacıköy Belediyesi desteğiyle dördüncüsünü gerçekleştirileceğini söyledi.

Sayfa oluşturulma süresi: 0.16 saniye
893,281 Tekil Ziyaretçi