Türk Bayrağı

Hava Durumu

Gümüşhacıköy

Piyasa Bilgileri


Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa

Smiley face

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

Gümüşhacıköy’de 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu, Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Alaattin Özgen yaptığı konuşmada, “Türk milletinin Büyük önder Atatürk’ün önderliğinde verdiği kahramanca mücadelenin, düşmanın yurttan atılması konusunda gösterdiği azim ve kararlılığın ilk tohumlarının atıldığı 19 Mayıs 1919 tarihi milli mücadelemizin de temel tarihi olmuştur.

İlçemizde Fener Alayı Coşkusu

İlçemizde Fener Alayı Coşkusu

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla İlçemizde  "Fener Alayı Yürüyüşü" düzenlendi. 

Belediye önünden  başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanında  sona erdi.İlçemiz Belediyesince düzenlenen etkinliğe katılanlar yaklaşık 2 kilometre boyunca ellerindeki fenerler ve Türk bayrakları ile yürüdü.

Kabaoğuz Derneğinden İlahi Şöleni

Kabaoğuz Derneğinden İlahi Şöleni

İlçemizde Faaliyet Gösteren  Köyleri Kültür Dayanışma ve Kalkındırma Derneği tarafından ve İlahilerle ramazanı karşılıyoruz programı düzenlendi.

Mustafa Demirci ve Mustafa Cihan’ın ilahı okuduğu gecede ilahi şöleni yaşandı.

Gecenin Başlangıcında 2015 yılı ezan okuma yarışmasında Türkiye birincisi olan Sefa Uslu kuran tilaveti okudu.

Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi

Kurumlar Arası Futbol Turnuvası Sona Erdi

İlçemizde düzenlenen kurumlar arası futbol turnuvası yapılan final maçıyla sona erdi.Gençlik Hizmetleri  İlçe Spor Müdürlüğü ve Yıldırım Halı Saha tarafından düzenlenen turnuvanın final maçı  Kaya Otomotiv Spor ve  Hastane Spor arasında oynandı.Kaya Otomotiv Spor, Hastane Spor'u 3-2 mağlup ederek şampiyon oldu.

Okçuluk Festivali Hazırlıkları Devam Ediyor

Okçuluk Festivali Hazırlıkları Devam Ediyor

Gümüşhacıköy Gümüşyay Okçuluk Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Kahvaltılı İstişare toplantısı düzenlendi.

Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen Kahvaltıya, İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin, Belediye Başkanı Zehra Özyol, Kurum Amirleri Katıldı.

Kahvaltı öncesi bir konuşma yapan Dernek Başkanı Ahmet Ayhan, şunları söyledi:

Kros Yarışması Yapıldı

Kros Yarışması Yapıldı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Haftası kapsamında kros yarışması düzenlendi. Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Genç Erkekler, Genç Kız, Yıldız erkek, Yıldız Kız, kategorilerinde kros müsabakası düzenlendi.

 

Gümüş- Gümüşhacıköy güzergahında yapılan yarışma öncesi acil müdahale ekibiyle ambulans yarışmanın yapılacağı alanda hazır bekletilirken, İlçe Emniyet Müdürlüğü trafik ve asayiş ekipleri alanda oluşabilecek herhangi bir tehlikeli duruma karşı güvenlik önlemi aldı.

Tekin "Asılsız İhbarlarla 155’i Meşgul Etmeyin"

Tekin "Asılsız İhbarlarla 155’i Meşgul Etmeyin"

İlçemiz kaymakamı Hüseyin Tekin, 155 Polis İmdat Hattı’nı gereksiz ve amacı dışında kullananlara uyarıda bulundu.

Tekin, 155’i amacı dışında kullananlara Kabahatler Kanunu uyarınca “Emre Aykırı Davranıştan” 182 lira cezası kesilebilecek dedi.

ÖZYOL; Daima Çiftçinin Yanında Olacağız

ÖZYOL; Daima Çiftçinin Yanında Olacağız

Ziraat Odası Başkanlığının  14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlediği Tarım Fuarında Stantları gezerek yetkililerden bilgi alan Belediye Başkanı Zehra Özyol, burada yaptığı konuşmada Belediye olarak devamlı  sivil toplum örgütlerine destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.

Çiftçilerin Çiftçiler gününü kutlayan Belediye Başkanı Zehra Özyol,

Müftüler Gümüşhacıköy'de Toplandı

Müftüler Gümüşhacıköy'de Toplandı

Amasya İl Müftülüğünce düzenlenen haziran ayı ilçe müftüler toplantısı Gümüşhacıköy'de yapıldı. 

İl Müftüsü İsmail İpek, il müftülüğü ile ilçe müftülükleri arasındaki iletişimi güçlendirmek, yürütülen işlerde birlik ve beraberliği sağlamak amacıyla her ay farklı ilçede yapılan ilçe müftüleri toplantısını bu ay Gümüşhacıköy'de düzenlediklerini söyledi.

İlçemizin Spor Başarısı Devam Ediyor

İlçemizin Spor Başarısı Devam Ediyor

Gümüşhacıköy Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü bünyesinde çalışan öğrenciler Amasya’da yapılan güreş müsabakalarında il birincisi oldular. Amasya’da yapılan Güreş Eğitim merkezi seçmelerine katılan 6 öğrenciden 4’dü il birincisi olurken 2 öğrenci ise il ikincisi oldu. Yine öğrenciler takım halinde ise il birincisi oldular.

Gençlik Haftası Kutlamaları Başladı

Gençlik Haftası Kutlamaları Başladı

15 Mayıs Gençlik Haftası ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve spor Bayramı Haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlik kapsamında Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk koydu.

Sayfa oluşturulma süresi: 0.14 saniye
936,399 Tekil Ziyaretçi