hgs bakiye yükleme vodafone tl yükle Gümüşhacıköy Haber - Haberler
Gümüşhacıköy Haber
Türk Bayrağı

Hava Durumu
Gmhacky
Piyasa Bilgileri
Altın Fiyatları
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Site Bilgisi
Close
Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Yaralı Şahine Polis Şefkati
sticky
Yaralı Şahine Polis Şefkati

Polisler tarafından kanadından yaralı, halde bulunan şahin, tedavi altına alındı.İlçemizde polislerin bulduğu yaralı şahin, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edildi.


Kaymakam Mehmet Çağatay Çakal ; Çocuklar Bizim Geleceğimizdir
Kaymakam Mehmet Çağatay Çakal ;  Çocuklar Bizim Geleceğimizdir

Kaymakam Mehmet Çağatay Çakal Çocukları Sevindirdi İlçemiz Kaymakamı Mehmet Çağatay Çakal, Yazıyeri köyü ziyaretinde, çocuklara oyuncak hediye etti.Köyde çocuklarla tek, tek ilgilenen Kaymakam Mehmet Çağatay Çakal köy meydanında toplanan çocuklara çeşitli hediyeler vererek sevindirdi. 


Sosyal Kaynaşma ve Yardımlaşma Projesi
Sosyal Kaynaşma ve Yardımlaşma Projesi

Gümüşhacıköy Kaymakamlığı tarafından başlatılan “Sosyal Kaynaşma ve Yardımlaşma Projesi” kapsamında ikinci el eşya ve kıyafetler toplanıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor.


Ustalara Saygı gecesi Düzenlenecek
Ustalara Saygı gecesi Düzenlenecek

Gümüşhacıköy Muzik ve Halk Oyunları Derneği ustalara saygı gecesi düzenleyecek. Dernek tarafından düzenlenen gecede Gümüşhacıköy’de müziğe ve sanata yön veren ustalar anılarak hayatta olanların kendilerine olmayanları da  yakınlarına onur belgeleri takdim edilecektir.


Yazıyeri Köyü Girişindeki Köprü Onarıldı
Yazıyeri Köyü Girişindeki Köprü Onarıldı

İlçemiz Kaymakamı Mehmet Çağatay Çakal, İlçemize  bağlı,  Yazıyeri Köyünde, Köy Muhtarı Bayram Demir ve köy halkı  ile bir araya geldi. Köy girişindeki köprüde incelemelerde bulunan Kaymakam Mehmet Çağatay ÇakalCan ve mal güvenliği açısından tehlikeli bir hale gelen Yazıyeri köyü girişindeki köprü, İlçemiz Kaymakamlığının girişimiyle güvenli hale getirilip onarıldığını söyledi.


Lise Öğrencilerinden Zeytin Dalı Harekatına Destek
Lise Öğrencilerinden Zeytin Dalı Harekatına Destek

Gümüşhacıköy Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için hatim ederek 100 Fetih Suresi okuyarak askerlere dua etti.


Devlet Hastanesi'ne Sünnet Odası
Devlet Hastanesi'ne Sünnet Odası

Yaz mevsiminin yaklaşması ile birlikte sünnet sayılarındaki artışı dikkate alan Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi yönetiminin, Çocuk servisinde ki bir odayı sünnet odasına çevirdiği belirtildi.


2017-2018 Eğitim Öğretim 2. Yarıyıl Eğitimi Başladı
2017-2018 Eğitim Öğretim  2. Yarıyıl Eğitimi Başladı

Gümüşhacıköy'de 14.000 ´i ilçe merkezinde 10.000´i 44 adet köy yerleşim biriminde toplamda 25.000 nüfusun yaşadığı Gümüşhacıköy´deki 17 eğitim kurumunda 3105 öğrenci ve 378 öğretmen ile 2017-2018 Eğitim öğretim yılının ikinci dönemi başladı.


Amasya Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulu yapıldı
Amasya Gazeteciler Cemiyeti Genel Kurulu yapıldı

Amasya Gazeteciler Cemiyeti 1. Olağan Genel Kurulunun yaptı. Genel Kurula Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanı Erdoğan Erişen, Tokat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İhsan Uluöz, Amasya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cihan Okur, İl ve İlçelerden gazeteciler katıldı.


Hayatını Kaybeden Astsubay Toprağa Verildi
Hayatını Kaybeden Astsubay Toprağa Verildi

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi yaklaşık bir yıldır tedavi gördüğü beyin tümörü hastalığı nedeni ile hayatını kaybeden muharebe Astsubay Bülent Doğan'ın cenazesi, memleketi Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde defnedildi.


Eğitim Kurumu Müdürleri Toplantısı Yapıldı
Eğitim Kurumu Müdürleri Toplantısı Yapıldı

İlçe Eğitim Kurumu Müdürleri Kurulu Toplantısı 30 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 14.00 de Ülkü Ortaokulu´da yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin başkanlığında yapılan toplantı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Turgut ve okul, kurum müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirildi.