Türk Bayrağı

Hava Durumu

Gümüşhacıköy

Piyasa Bilgileri


Sosyal Medya'da Biz

 

Site Bilgisi

Üye Girişi

Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın

Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa

İlimizden Haberler

Smiley face

Hamamözü'nde 16. Geleneksel Karakucak Güreşleri Yapıldı

Hamamözü'nde 16. Geleneksel Karakucak Güreşleri Yapıldı

Hamamözü Kaymakamlığı ve Belediyesince bu yıl 16.'sı düzenlenen Hamit Kaplan, Adil Candemir ve İsmail Topçam Karakucak Güreşleri kuştepe mevkisindeki şehir stadında yapıldı. Güreşleri, Hamamözü Kaymakamı Kadir Güntepe, Garnizon Komutanı Jandarma Başçavuş Mustafa Parlakay, Belediye Başkanı Bahattin Destebaş, çevre İçlerin Belediye Başkanları ve Protokol üyeleri, Siyasi Parti temsilcileri, kurum müdürleri ve çok sayıda kişi izledi.

Gazilerden Kaymakam Tekin’e Ziyaret

Gazilerden Kaymakam Tekin’e Ziyaret

Erzincan Otlukbeli Kaymakamlığından Gümüşhacıköy Kaymakamlığı’na atanan Kaymakam Hüseyin Tekin’e 'hayırlı olsun' ziyaretleri devam ediyor. Gaziler  İlçe Kaymakamı Hüseyin Tekin’i makamında ziyaret ederek, yeni görevinde başarı dileklerinde bulundular.

Ak Parti’de 5. Olağan Kongreye Doğru

Genel

AK Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Teyfik Çakıcı ve AK Parti  Hamamözü İlçe Başkanı Mehmet Şükrü Arslan 5. olağan kongre süreciyle ilgili şu açıklamayı yaptı; AK Parti Siyasi Hayata başladığı 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren aziz milletimize taahhüt ettiği ve bugün Yeni Türkiye olarak tanımladığımız demokratikleşme, refah toplumu, kalkınma, öncü ülke olma, ilerleme ve büyük medeniyetimizi geleceğe taşıma süreçlerinin tamamını siyasi yolculuğunun ve büyük başarı hikâyesinin bir destanı olarak gerçekleştirmektedir.

AK Parti Teşkilatında Bayramlaşma

AK Parti Teşkilatında Bayramlaşma

AK Parti Gümüşhacıköy İlçe Teşkilatında Bayramlaşma Programı Yapıldı. Bayramı 2 günü AK Parti İlçe Teşkilatında yapılan bayramlaşma programına katılan AK Parti eski Amasya Milletvekili Akif Gülle,  AK Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek, AK Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Teyfik Çakıcı, Eski Belediye Başkanı Mustafa Saatcı ve AK Parti Amasya Merkez İlçe Başkanı Bilal Dümen, İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Çınar  Belediye Meclis üyeleri, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu  partililerin ve Gümüşhacıköy halkının bayramını kutlayıp sevinçlerini paylaştılar.

Emlak Ve Çöp Vergisi Borçluları İçin Uyarı

Genel

Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Özyol "Belediyeye Emlak ve Çevre temizlik borcu olanların aftan faydalanabilmesi için 1 Aralık'a kadar başvuruda bulunmaları gerekiyor" dedi.  Özyol, Gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, torba kanunla zamanında ödenmemiş emlak ve temizlik vergisi borcu olan mükelleflere getirilen yeniden yapılandırmayla ilgili başvuruların 1 Aralık 2014 tarihi itibariyle sona ereceğini söyledi.

Protokol Bayramlaştı

Protokol Bayramlaştı

Kurban Bayramı nedeniyle düzenlenen bayramlaşma töreninde protokol ve vatandaşlar bir araya geldi. Cumhuriyet Kültür Merkezinde düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Hüseyin Tekin, CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Şükrü Çetinkaya, Belediye Başkanı Zehra Özyol,  Siyasi Parti Temsilcileri, Kurum Müdürleri ve Sivil Toplum Örgütü temsilcileri katıldı.

Gümüşhacıköy ve Hamamözü'nde Haşhaş Kotası Arttırıldı

Gümüşhacıköy ve Hamamözü'nde Haşhaş Kotası Arttırıldı

Gümüşhacıköy Ziraat Odası Başkanı Sadık Çolak, merkez ve köylerde haşhaş ekim kotasının yüzde 75 oranında arttığını söyledi. Çolak, Gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Ziraat Odası  Başkanlığının girişimleri  ve Toprak Mahsulleri Ofisi Havza Ajans Müdürlüğünün katkılarıyla 2015 yılı haşhaş ekim kotasının Gümüşhacıköy ve Hamamözü ilçesinde yüzde 75 oranında arttırıldığını belirtti.

Servis Şoförlerine Seminer Verildi

Servis Şoförlerine Seminer Verildi

2014 -2015 eğitim yılının başlamasıyla birlikte öğrenci servis şoförlerinin karıştığı kazaları sıfıra indirmek amacıyla Gümüşhacıköy İlçe Emniyet Müdürlüğü, Sağlık Grup Başkanlığı ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenci servis şoförleri için seminer düzenledi.

Özyol’dan, Uzunharman’a Ziyaret

Genel

Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Müftü Hamdi Uzunharn'ı ziyaret etti. Başkan Özyol, Belediye olarak bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün etkinliklere destek vermeye devam edeceğiz" dedi.

Organik Tarıma Destek Toplantısı

Organik Tarıma Destek Toplantısı

Amasyalı iş adamları ve STK’lar Organik tarım için Gümüşhacıköy’de toplandı. Amasya’yı Sertifikalı Organik Ürünlerde Marka ve Sektör yapma konulu toplantı düzenlendi. Gümüşte yapılan toplantının açılış konuşmasını Organik ürün üreten Kemaleddin Oktay yaptı; Oktay konuşmasında “Bir gün herkes organik tüketebilecek Pariste, Londra’da, Newyork’ta ve dünyanın bir çok ülkesinde tüketiciler Amasya’nın Organik ürünlerini tüketiyorum sağlıklıyım mutluyum diyecek dedi.

Kurban Edilen Hayvanların Kulak Küpesinin İadesi istemdi

Genel

İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri, kurban edilen hayvanların kulak küpesinin iadesini istedi. İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, ilçedeki hayvan sayısının belirlenmesi için kurban edilen hayvanların küpelerinin iade edilmesi gerektiğini söylendi.

Sayfa oluşturulma süresi: 0.12 saniye
686,561 Tekil Ziyaretçi