Türk Bayrağı

Hava Durumu
Gümüşhacıköy
Popüler Haberler
Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa
Organik Tarım Gelecek İçin Önemli
Genel

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol Organik tarım geleceğimiz için çok önemli bunun için ilçemizde organik tarım yapan çiftçilerimizin artması gerekmektedir dedi. Özyol, İlçemizde organik tarım yapan İbrahim Bayrak’ı çiftliğinde ziyaret etti.Çiftliği gezen Özyol, Çiftlik sahibi Bayrak’tan bilgiler alarak organik ürün yetiştirilmesinde destek olacağını söyledi.

Yaz Kuran Kursları Sona Erdi
Yaz Kuran Kursları Sona Erdi

Müftümüz Hamdi Uzunharman, yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilen yaz Kur’an kurslarında her yaştan çocuğun eğitim aldığını söyledi. 

Vaiz Şener’e Veda Yemeği
Vaiz Şener’e Veda Yemeği

İlçemiz Müftülünde 1 yıldır görev yapan Metin Şener’e Suluova ilçesine tayin olması nedeniyle veda yemeği düzenlendi. Haneden lokantasında düzenlenen yemekte konuşan İlçe müftüsü Hamdi Uzunharman "Görev süresi boyunca kendisinden memnun olduğumuz değerli hocamızın tayini bizleri oldukça üzdü. 

Söylemez’den Amasya’ya İş Merkezi
Söylemez’den Amasya’ya İş Merkezi

Amasya’da Gıda Ticareti ile uğraşan İlçemiz Esnaflarından Kiler Market Cemal Söylemez’in kardeşi, Kemal Söylemez’in Amcası, Nejdet Söylemez ve ortakları Amasya’da  1000 metrekarelik 20 adet iş yerinden oluşan iş merkezi yaptırıyor.

Dede Kokut Parkı 2. İhaleye Kaldı
Dede Kokut Parkı 2. İhaleye Kaldı

Mülkiyeti Gümüşhacıköy Belediyesine ait ve yaklaşık 25.000 m2 lik bir alanda kurulmuş olan Dede Korkut Parkı  3 yıllığına kiraya verilmek üzere 21.08.2014 Perşembe  günü Saat 14.00 de Belediye Encümeni huzurunda açık artırma ile ihaleye çıktı. 

Bu Kabaklar Yer Çekimine Meydan Okuyor
Bu Kabaklar Yer Çekimine Meydan Okuyor

Gümüşhacıköy ilçesindeki Maden Camisi'nin 6 metrelik duvarından sarkan 20 kilogram ağırlığındaki bal kabakları, görenleri şaşırtıyor. Irgat Mahallesi'nde 1800'lü yıllarda kilise olarak yapılan ve daha sonra camiye çevrilen yapının istinat duvarında yetişen bal kabakları, yer çekimine meydan okuyor.

Başkan Özyol’dan Yavuz’a ziyaret
Genel

ilçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol, İlçemiz Özel İdare Müdürlüğüne atanan Recep Şaban Yavuz'u makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Özyol’dan Emniyete Ziyaret
Özyol’dan Emniyete Ziyaret

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol, İlçe Emniyet Müdürlüğüne yeni Atanan Komiser Hasan Sarıbaş, Erol Şahin ve Komiser yardımcısı Ali Koçabaş’ı ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar diledi. Özyol burada yaptığı konuşmada, "Sizler Emniyet teşkilatı olarak bu milletin göz bebeğisiniz. 

Orman Yangını Söndürüldü
Orman Yangını Söndürüldü

İlçemize bağlı Balıklı köyünde çıkan orman yangınında 2 dönümlük alan zarar gördü. İlçe merkezine bağlı balıklı köyü ormanlık alanında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına, Gümüşhacıköy Orman İşletme Şefliğine bağlı ekipler, Jandarma ekipleri ve köylüler müdahale etti. Ekiplerin yaklaşık 2 saatlik çalışmasının ardından kontrol altına alınan yangında, 2 dönümlük ormanlık alan zarar gördü.

Haydi Çocuklar Camiye
Haydi Çocuklar Camiye

İlim Yayma Cemiyeti Gümüşhacıköy Şubesi çocukların camileri daha çok sevmeleri için düzenlediği 'Haydi Çocuklar Camiye' isimli ödüllü organizasyonda 156 öğrenciye çeşitli hediyeler verildi. 1 Temmuz 2014 -14 Ağustos 2014 tarihleri arasında düzenlenen yarışma sonunda hediyeler çocuklara verildi.

Başkan Özyol, Dolmuşla İlçeyi gezdi
Genel

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol, duraktan şehir içi dolmuşa binerek, İlçemizi  turladı ve incelemelerde bulundu. Dolmuş seferleri ile ilgili Başkan Özyol’a bilgi veren 23 Nolu Minibüsçüler Kooperatifi Başkanı İbrahim Sarıtaş, Gümüşhacıköy – Merzifon arası

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Facebook
Site Bilgisi

634,322 Tekil Ziyaretçi