Türk Bayrağı

Hava Durumu
Gümüşhacıköy
Popüler Haberler
Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa
Şehit ve Gazi Ailelerine İftar
Şehit ve Gazi Ailelerine İftar

İlçe Kaymakamı Ömer Said Şahin, Şehit ve Gazi Ailelerine İftar verdi. Öğretmenevinde gerçekleştirilen iftar programına iştirak eden tüm şehit aileleri ile gaziler ve ailelerine tek tek teşekkür eden Şahin, “bu mübarek Ramazan ayının hepimize hayırlı olmasını diliyor, Allah’tan nice Ramazan ve bayramlara kazasız belasız sağ salim kavuşturmasını diliyorum” dedi. 

2014 Yılı Makine Ekipman Sözleşmeleri İmzalandı
Genel

Hibe desteğinden yararlanan çiftçilerin en geç 14Temmuz 2014-23 Temmuz 2014 tarihleri arasında İl veya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne giderek hibe sözleşmelerini imzalamaları gerekiyor. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Sağlam 10 Mayıs 2014 tarihinde başlayıp 

Cüneyt Baba Derneğinden Etkinliğe Davet
Genel

3 Ağustos 2014 Pazar günü Cüneyt Baba türbesi mevkisinde yapılacak olan 5. kültür etkinliğine davet. Kırca Köyü Cüneyt Baba Kültür, Dayanışma, Güzelleştirme ve Tanıtma  Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Gürsoy Zeytünlü,  etkinlik ağası Ali Turşu ve yönetim kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret ederek 5.si düzenlenecek etkinliğe tüm halkımızı davet etti. 

Kadir Gecesinde Camiler Doldu Taştı
Genel

Bin aydan daha hayırlı olduğu ifade edilen mübarek kadir gecesi tüm Türkiye`de olduğu gibi İlçemiz de  de idrak edildi. Başta Merkez Cami olmak üzere ilçedeki tüm camiler doldu taştı İslam ümmeti bir mübarek geceyi daha geride bıraktı. Mübarek gece hürmetine ibadethaneleri tıklım tıklım dolduran Müslümanlar gecenin feyiz ve bereketinden istifade etmeye çalıştılar. Tüm İslam aleminin idrak ettiği bu mübarek gece İlçemiz de, de idrak edildi. İlçede bulunan cami ve mescitleri tıklım, tıklım dolduran halk, hep birlikte yüce yaradana el açıp af ve mağfiret diledi.  Köprülü Mehmet Paşa Camiinde düzenlenen Kadir Gecesi programına katılım yoğundu.

Özyol’dan Her Mahalleye Park
Özyol’dan Her Mahalleye Park

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol 30 Mart yerel seçim öncesinde vermiş olduğu sözleri yerine getirmeye başladı. İlçemiz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Uğur Mumcu park yapımına başlanırken Yaprak kent sitelerine ise fitness grubu ve oyun parkı kurulma çalışmalarına başlandı.  Kararın ardından çalışmalarına başlanılan park yapımına Mahallelerde bulunan belediye arazilerine çocuk oyun grupları kuruldu. Ardından peyzaj çalışmalarının süreceği  öğrenilirken çalışmaların en kısa sürede bitmesi için hummalı bir şekilde ekiplerin çalıştığı aktarıldı.

Ormancılar Yangın Tatbikatı Yaptı
Ormancılar Yangın Tatbikatı Yaptı

İlçemiz Orman Şefliği tarafından Ulubel Orman Deposunda gerçekleştirilen yangın tatbikatı heyecan yarattı. Yangın mevsiminin başlamasıyla birlikte Orman teşkilatı harekete geçti. Yangın söndürme ekipleri tam takım hazır halde bulundurulurken, gerekli araç gereç ve ekipmanlar 24 saat tetikte tutuluyor. Bu arada yeni mevsim başlarken, yangın söndürmedeki tekniklerin kullanılması ve başarılı netice elde edilmesi için tatbikatlar yapılıyor.

Özyol’dan Savcı Öztürk’e ziyaret
Özyol’dan Savcı Öztürk’e ziyaret

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Yaz Kararnamesi ile Gümüşhacıköy Cumhuriyet Savcılığı görevine atanan Barış Öztürk’ü makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. 

Savcı Öztürk, Göreve Başladı
Savcı Öztürk, Göreve Başladı

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Yaz Kararnamesi ile Gümüşhacıköy Cumhuriyet Savcılığı görevine atanan Öztürk, göreve başladı Adalet hizmetini daha erişilebilir ve daha somut bir şekilde sunabilmek için çalışma yapacaklarını İfade eden Cumhuriyet Savcısı Barış Öztürk, tüm kurumlar ve vatandaşlarla diyalog halinde olacaklarını söyledi.

Özyol’dan Öztürk’e Hayırlı Olsun Ziyareti
Özyol’dan Öztürk’e Hayırlı Olsun Ziyareti

İlçemiz  Belediye Başkanı Zehra Özyol, İlçe  Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Sunay Öztürk’ü makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Özyol, Gümüşhacıköy’ün sesiz ve sakin bir ilçe olduğunu ifade ederek, İlçenin tarihi, kültürü ve doğal güzellikleri ile görülmesi gereken bir ilçe olduğunu belirtti.

Kur'an Kurslarında Ramazan Etkinlikleri
Kur'an Kurslarında Ramazan Etkinlikleri

İlçemiz Müftülüğüne bağlı Merkez Kur'an Kursunda İftar Yemeği Verildi. Ramazan ayının gelmesiyle birlikte, yaz Kur’an kurslarımızda da Ramazan ayına uygun olarak öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Kaymakam Şahin’den, Savcı Öztürk'e Ziyaret
Kaymakam Şahin’den, Savcı Öztürk'e Ziyaret

Gümüşhacıköy Kaymakamı Ömer Said Şahin, İlçeye yeni atanan Cumhuriyet Savcısı Barış Öztürk'ü makamında ziyaret etti. Kaymakam Şahin, ilçeye yeni atanan Öztürk'e yeni görevinde başarılar diledi.

Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Facebook
Site Bilgisi

594,608 Tekil Ziyaretçi