Gümüşhacıköy Haber
Türk Bayrağı

Hava Durumu
Gümüşhacıköy
Piyasa Bilgileri
Altın Fiyatları
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Site Bilgisi
Close
Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa
Belediyeden Fener Alayı
sticky
Belediyeden Fener Alayı

İlçemizde 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Fener Alayı düzenlendi. İlçemiz Belediye Başkanlığının organize ettiği yürüyüşe, sivil toplum kuruluşları ve yüzlerce vatandaş katıldı.


İlçemizde 19 Mayıs Coşkusu
Genel

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde coşkuyla kutlandı. İlçemiz Cumhuriyet Meydanında kutlanan program, Gençlik Spor Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden kutlamada günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Necmi Kılıç yaptı, Kılıç yaptığı konuşmada, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün, 19 Mayıs 1919´da Samsun´dan başlattığı özgürlük hareketi, tüm yurda yayılmış, milletimizin azim ve cesaretle tek yürek olarak giriştiği milli mücadele sonucunda zaferle taçlandırılmıştır. Milli Mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir. Atalarımız bu milletin geçmişi ise gençlikte geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, kişilikli ve özverili kuşaklar olarak yarınlara hazırlayan milletler, geleceğe huzur ve güvenle bakabilirler.


Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi Kursu
Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi Kursu

Gümüşhacıköy Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğünce İlçemizde Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi Kursu açıldı. İlçemizdeki kooperatiflere üye olan vatandaşlarımıza yönelik en az 24 saatlik Kooperatifçilik Geliştirme ve Uyum Eğitimi Kursu planlandı.


dededen toruna kuşaktan kuşağa tanıtım filmi çekildi
dededen toruna kuşaktan kuşağa tanıtım filmi çekildi

İlmi Yayma Cemiyeti Gümüşhacıköy Şubesi ve Gençlik Spor ve Spor Bakanlığı tarafından 01/03/2016 tarihinde başlayan "Kuşaklar Arası Kültür Aktarımı" projesi kapsamında yürütülmekte olan "Tahril" adlı kısa film çalışmasında sona gelinmektedir. Proje koordinatörü Serdar ÇOLAK: 


Öğretmene veli, öğrenci baskısına, Kaymakam engeli
Öğretmene veli, öğrenci baskısına, Kaymakam engeli

Gümüşhacıköy İlçesinde Lise Öğrencisi tarafından savcılığa şikayet edilen Öğretmenin soruşturulmasına Kaymakam’dan izin çıkmayınca savcı bölge idare mahkemesine gitti. Bölge idare mahkemesi kaymakam’ı haklı buldu.


Berat Kandili'nde Camiler Doldu Taştı
Berat Kandili'nde Camiler Doldu Taştı

Berat Kandili nedeniyle camilere akın eden Müslümanlar, namaz kılıp dua ederek Kur'an-ı Kerim okudu. Berat Kandili İlçemizdeki tüm camilerde büyük katılımla kutlandı. Camilere akın edenler okunan Kur'an-ı Kerim ve dualarla kandili idrak etti.


Gümüşhacıköy “Kitap Yağmuru” Projesi
Gümüşhacıköy “Kitap Yağmuru” Projesi

Gümüşhacıköy’de “Kitap Yağmuru” projesi kapsamında 4 bin 500 kitap öğrencilere dağıtıldı. Gümüşhacıköy ilçe Kaymakamı Hüseyin Tekin, “Biz kitabın, insanın derin dünyasındaki kalıplaşmış, yozlaşmış düşüncelerinin kırılması için de çok güzel bir araç olduğunu düşünüyoruz” dedi.


İki Ayrı Tiyatro İzleyicilerle Buluştu
İki Ayrı Tiyatro İzleyicilerle Buluştu

İstanbul Rağmen Tiyatrosu oyuncuları "Garfield Trafikte" ve "İnadına Yaşamak" isimli iki ayrı oyunu Gümüşhacıköy’de izleyiciye sundular.

 


Hacı Adaylarına Seminer
Hacı Adaylarına Seminer

Gümüşhacıköy İlçesinde, Diyanet İşleri Başkanlığı 2016 yılı hac organizasyonu çerçevesinde hac vazifesini yerine getirmek üzere kutsal topraklara gidecek hacı adayları için seminer düzenlendi.


Belediye Çalışmalarına Yenisini Ekliyor
Belediye Çalışmalarına Yenisini Ekliyor

İlçemiz Belediyesi önemli hizmetlerden bir tanesine daha kavuşmak için gün sayıyor. Cuma Pazarının pazar yerinin üzeri kapatılacak. Çalışmalar kapsamında Pazar yerinde zemin etüdü yapıldı. Gümüşhacıköy halkının ve pazar esnafının beklediği haber geldi. Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, önemli seçim vaatlerinden bir tanesi olan Pazar yerinin üzerinin kapatılması projesi için çalışmalar başlatıldı.


Belediyeden Anneler Günü Programı
Genel

İlçemiz Belediyesi tarafından ‘8 Mayıs Anneler Günü’ nedeniyle program düzenledi.İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol’un ev sahipliğinde Belediyece düzenlenen programa, Şehit Anneleri ve 750 kişilik Gümüşhacıköy halkı katıldı.