Türk Bayrağı

Hava Durumu

Gümüşhacıköy

Piyasa Bilgileri


Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa

Smiley face

TUNCER'den, ÖZYOL'a Ziyaret

Genel

TBMM'deki yemin töreninin ardından sahaya inen CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol'u makamında ziyaret etti. CHP İlçe Başkanı Sefa Kizir, Gençlik Kolları Başkanı Kamil Uğurlu  ve Yönetim Kurulu Üyelerinden Erdoğan Ayyıldı’ın katılımıyla gerçekleşen ziyarette, Başkan Özyol geçtiğimiz salı günü TBMM'de yemin eden Mustafa Tuncer'e 'hayırlı olsun' dileklerini iletti.

 

230 Derece Sıcaklıktaki Fırının Önünde "Oruç" Tutuyor

230 Derece Sıcaklıktaki Fırının Önünde "Oruç" Tutuyor

İlçemizde 230 derece sıcaklıktaki taş fırının önünde oruç tutan ekmek ustası Hasan Buğa, sıcaklığa rağmen mübarek Ramazan ayının orucun sabrını verdiğini kaydederek, "Oruç tutmak biraz zor oluyor, ama tutuyoruz. Tutamadıklarımızı da kışın kazaya bırakıyoruz" dedi.

Belediye Başkanı Şalvar Giyip Tütün Dikti

Belediye Başkanı Şalvar Giyip Tütün Dikti

Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, şalvar giyip tütün dikti. Özyol, yoldan geçerken makam aracını durdurarak yol kenarında tütün diken Ali Kizir’in yanına gitti. Kendisinin de tütün tarlasında yetiştiğini belirten Özyol, şalvar giyerek aileye yardım etti. Çocukluğunda ve gençliğinde tütün tarlasın da şeker pancarı tarlasında çalıştığını belirten Özyol, o günleri çok özlediğini ve burada bir özlem giderdiğini belirtti.

Dev Mantar İlgi Odağı Oldu

Dev Mantar İlgi Odağı Oldu

İlçemizde  ormanlık alanda bulunan bir kilo 920 gram ağırlığındaki mantar görenleri şaşırttı. 10 yıldır Gümüşhacıköy Gümüş mahallesinde yaşayan Hasan Akdağ, yürüyüş yapmak için ormanlık alana gitti. Gümüşte dağlarda dolaşırken ilk defa böyle bir şeyle karşılaştığını belirten Akdağ, ilk önce kaya parçası olduğunu yanına yaklaşınca mandar olduğunu gördüğünü söyledi.

Hamamözü Belediyesi’nden İftar Etkinliği

Hamamözü Belediyesi’nden İftar Etkinliği

Ramazan ayının gelmesi ile birlikte sosyal hayattaki değişiklik ve farklılık kendini hissettiriyor. Başta iftar davetleri olmak üzere sosyal etkinlikler yoğun bir şekilde yaşanıyor.Amasya Valiliği İl Özel İdaresi ve Hamamözü Belediye Başkanlığınca eski Ramazanları yaşatmak amacıyla ortaklaşa,  etkinlik programı düzenlendi.

Yaz Kuran Kursları Başladı

Yaz Kuran Kursları Başladı

İlçemizde 2 Ay Sürecek Yaz Kuran Kursları Başladı İlçede başta camiler olmak üzere Gümüşhacıköy Müftülüğüne bağlı Kuran kurslarında eğitim verilmeye başlandı. Müftü Hamdi Uzunharman, kursların 21 Ağustos tarihine kadar süreceğini belirterek, "Merkez ve tüm köy camilerimizin hepsinde görevli personelimizce 5 yaş üstü tüm çocuklarımıza velilerinin yazılı izniyle dini eğitim verilecek. Anne ve babaların da bu konuda üzerilerine düşen sorumluluğu bizimle paylaşmalarını talep ediyoruz. 

Vazgeçilmeyen Lezzet Ramazan Pidesi

Vazgeçilmeyen Lezzet Ramazan Pidesi

Ramazanda iftar ve sahur sofralarının olmazsa olmazıdır ramazan pidesi. İftar saati yaklaşmaya başladı mı, pide fırınlarının önünde oluşan kalabalık da artar. Hele bir de şöhretli bir fırından pide alınacaksa değme keyfine ve lezzetine. Pide sırasının arkalarında kalmamak için acele edilir, erkenden fırına gidilir. İftara misafir varsa, pidenin mümkünse dumanı üzerinde tütecek kadar tazesi ve iyisi aranır.

“HAYATA BİR ADIM DAHA” PROJESİ GÖNÜL ELÇİLERİ

“HAYATA BİR ADIM DAHA” PROJESİ GÖNÜL ELÇİLERİ

Merzifon Kaymakamlığı Proje Ofisinden edinilen bilgiye göre; Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından yürütülen Erasmus + Ana Eylem 1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında Leonardo Da Vinci Hareketlilik Projeleri 2014 teklif çağrısı döneminde Merzifon Şehit Dursun Özsaraç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2014-1-TR01-KA102-001903 proje numaralı “Hayata Bir Adım Daha” adlı projesi kabul edilerek; 102.703 Avro hibe kazanmıştır. Yapılan kurslar ve eğitim programlarıyla katılımcıları yurtdışı hareketlilik öncesinde hazırlıklarını tamamlamışlardır. 

Cezaevi Kanalizasyon Çalışması Devam Ediyor

Cezaevi Kanalizasyon Çalışması Devam Ediyor

İlçemizde yapımı devam eden Cezaevi kanalizasyon çalışması devam ediyor. İlçemiz Belediyesi Saray Mahallesi ile Cezaevi bölgesinde kanalizasyon çalışması tüm hızıyla devam ediyor. Cezaevinin bulunduğu mevkide kanalizasyon borularını döşeme çalışması başlatan Belediye, bölgenin enbüyük sorunu olan kanalizasyon sorununu çözmek için kolları sıvadı. Cezaevi ve Saray Mahallesinin bir bölümünde başlatılan kanalizasyon borularını döşeme çalışmasında günlüğü 500 lira olan bir kepçe kiralandı.

Orman Şefi DELİGÖZ’e Veda Yemeği!

Orman Şefi DELİGÖZ’e Veda Yemeği!

Gümüşhacıköy Orman İşletme Şefliğinde 6 yıldan bu yana şef olarak görev yapan Turgay Deligöz için veda yemeği düzenlendi. Öğretmen evinde düzenlenen yemekte konuşan İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin; Kıymetli Yargı mensupları, değerli çalışma arkadaşlarım, Siyasi Parti temsilcilerimiz, konuşmama başlamadan önce yemeğe katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim. Her varoluşun, her gelişin bir de gidişi var, bizler için hakka ten Orman İşletme Şefimiz Turgay beyle çalışmak keyif unsuruydu, bazı insanlar vardır makamlarında kaybolurken, bazı insanlar da makamlara değer katan insanlardır, 

Belediye’den 600 Kişiye İftar Yemeği

Belediye’den 600 Kişiye İftar Yemeği

Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, ilçe genelinde hasta, yaşlı ve ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere ramazan ayı boyunca 600 kişinin evine 3 çeşit iftar yemeği dağıtıldığını söyledi.Özyol, Ramazan ayı öncesinde Mahalle Muhtarları ile bir araya geldiklerini belirterek muhtarlar tarafından tespit edilen 600 kişiye ramazan ayı boyunca iftar yemeği verileceğini söyledi.

Sayfa oluşturulma süresi: 0.16 saniye
978,865 Tekil Ziyaretçi