Türk Bayrağı

Hava Durumu

Gümüşhacıköy

Piyasa Bilgileri


Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa

Smiley face

ÖZYOL’dan Halk Eğitim Müdürlüğüne Ziyaret

ÖZYOL’dan Halk Eğitim Müdürlüğüne Ziyaret

Meslek Eğitim Merkezi müdürü Zeki Yıldız, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mustafa  ziyaret eden. Belediye Başkanı Zehra ÖZYOL Göreve yeni başlayan Müdürleri ziyaret etti görevlerinde başarılar diledi.

Ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Özyol; Halk Eğitim Merkezlerinin toplumun tüm kesimlerine ulaşmayı hedefleyen, tüm vatandaşların kendilerini geliştirebilecekleri imkanları sunarak, meslek edindirmek adına ilgi ve ihtiyaçlarına yönelik eğitim veren kurumlar olduğunu ifade etti. 

'Hoş Geldin Bebek' Projesi

'Hoş Geldin Bebek' Projesi

Gümüşhacıköy Belediyesi tarafından, ilçede yeni doğan bebeklere yönelik "Hoş Geldin Bebek" Projesi başlatıldı.Belediye Başkanı Zehra Özyol, proje kapsamında Sağlık Müdürlüğü ve Nüfus Müdürlüğünden alınan bilgiler doğrusunda aileleri ziyaret etti.

Özgecan İçin Siyah Giydiler

Özgecan İçin Siyah Giydiler

 Mersin'in Tarsus ilçesinde, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi Gümüşhacıköy Belediye çalışanları tarafından protesto edildi.

Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol ve Belediye çalışanları siyah giyinerek Mersin'in Tarsus ilçesinde, üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın anısına Saygı Duruşunda bulundular.

Özyol, burada yaptığı açıklamada, suçluların bir an önce, adalet önünde hesap vererek, en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

Özkoparan’dan Vali Çomaktekin’e Ziyaret

Özkoparan’dan Vali Çomaktekin’e Ziyaret

Gümüşhacıköy Ziraat Odası Başkanlığına seçilen Muharrem Özkoparan ve yönetim kurulu üyeleri Vali İ. Halil Çomaktekin’i ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Çomaktekin, Gümüşhacıköy ilçemizin modern tarım faaliyetlerinde önemli mesafe katettiğini, çiftçilerimizin ihtiyaçlarının karşılanması ve mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak adına Ziraat Odası’nın çalışmalar yürüttüğünü ifade ederek, yeni görevinde Ziraat Odası Başkanı Muharrem Özkoparan’a ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi.

Tarım Kredi Yaraları Sarıyor

Tarım Kredi Yaraları Sarıyor

2041 sayılı Gümüşhacıköy Tarım Kredi kooperatifince 02.12.2014 tarihinde elim bir iş kazası sonrası hayatını kaybeden ilçemiz çiftçilerinden Cevdet Morkılıç’ın ailesine 60.000 TL ortak kaza sigortası tazminat ödemesi yapıldı.

Gümüşhacıköy Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü  Tekin Özyıldırım yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi. Kooperatifimizin 2577 nolu ortağı ve geçmiş dönemlerde yönetim kurulu görevlerini ifa eden Cevdet Morkılıç 02.12.2014 tarihinde elim bir iş kazası sonucu hayatını kaybetmiştir.

Kuran Kursu Öğrencilerine Hijyen Semineri

Kuran Kursu Öğrencilerine Hijyen Semineri

Gümüşhacıköy Garip Hafız Kuran Kursunda eğitim gören öğrencilere “Sağlıklı Yaşam ve Kişisel Hijyen” semineri verildi.

Diyanet İşleri Başkanlığının başlattığı, “Her Ay Bir Konu Bir Konuk’’ Projesi kapsamında başlatılan program kapsamında Amasya Toplum Sağlık Merkezi Doktoru Serkan Üneş, tarafından Öğrencilere Sağlıklı Yaşam ve Kişisel Hijyen semineri verildi.

Kızlarınızı Yetiştirdiniz Sıra Oğullarınızda !

Kızlarınızı Yetiştirdiniz Sıra Oğullarınızda !

Bugün bende rastgele yazıları değinmek istemiyorum çünkü duyduğum günden beri haberi aklımdan çıkmıyor… Her yerde her saniye geliyor aklıma. Özgecan Aslan üniversitede psikoloji okuyordu. Belki de, onun hayatına kıyanları kanla canla beslenerek var ediyor kendini. Bir ölümüzün sıcak bedeni toprakta soğumadan bir yenisinin ölüm haberini alıyoruz. Her gün biz duymasak da… İşçiler, çocuklar, kadınlar öldürülüyor. Artık düzen daha genç bedenlere kıyıyor. Her gün daha fazla öldürülüyoruz. 

Kamu Hastaneleri Birliği Verimlilik Birimi Toplantısı

Genel

Amasya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Verimlilik Birimi Toplantısı Yapıldı

Amasya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinden yapılan açıklamada  2015 yılı Ocak  ayı Verimlilik toplantısı 18.02.2015 Çarşamba günü  Genel Sekreterliğimiz ev sahipliğinde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi toplantı salonunda  gerçekleştirilmiş olup, toplantıya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op Dr. Ş. Abdullah KAYA, Tıbbi Hizmetler Başkanı Op. Dr. Cevdet TOKAT, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Yusuf SARI, Mali Hizmetler Başkanı Ö.Faruk KURU  ve birliğimize bağlı sağlık tesislerinin yöneticileri ile verimlilik birimi çalışanları katıldı.

İtfaiyeden lodos uyarısı

Genel

Gümüşhacıköy İtfaiye amiri Alihaydar Çetinkaya vatandaşı soba zehirlenmesine karşı uyardı.

3 gündür ilçede etkili olan lodos nedeni ile vatandaşları soba zehirlenmelerine karşı uyaran Çetinkaya, "Rüzgarlı havalarda soba bacasından çıkan duman ters teperek evin içine dolabilir” dedi.

Gümüşhacıköy, Özgecan İçin Yürüdü

Gümüşhacıköy, Özgecan İçin Yürüdü

Geçtiğimiz günlerde Mersin  Tarsus  ilçesinde hunharca şehit edilen Özgecan Aslan için tüm yurtta olduğu gibi İlçemizde de bir protesto yürüyüşü düzenlendi.18 Şubat 2015 Çarşamba günü Atatürk Anıtı önünde toplanan  çoğunluğunu bayanların oluşturduğu   Yürüyüşe  CHP Amasya Milletvekili Ramis Topal, İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol, CHP İlçe Başkanı Sefa Kizir, Eğitim Sen Gümüşhacıköy İlçe Temsilcisi Emrah Parlak, sivil toplum örgütleri temsilcileri katıldı. 

Başkan Özyol Okulları Ziyaret Etti

Başkan Özyol Okulları Ziyaret Etti

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol ilçedeki okulları gezerek sorunlarını dinledi.

Özyol, Kemalpaşa İlk Okulu, İmam Hatip Orta Okulu, Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlk Okulu ve Anadolu Lisesini ziyaret ederek burada öğretmenlerin sorunlarını dinleyerek öğrenciler ile sohbet etti.

Sayfa oluşturulma süresi: 0.16 saniye
836,859 Tekil Ziyaretçi