Gümüşhacıköy Haber
Türk Bayrağı

Hava Durumu
Gümüşhacıköy
Piyasa Bilgileri
Altın Fiyatları
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Site Bilgisi
Close
Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa
Özyol, Babalar Gününü Kutladı
sticky
Özyol, Babalar Gününü Kutladı

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol, Babalar günü nedeniyle Cumhuriyet Caddesi, Köprübaşı Mevkisi ve Gümüşte dolaşarak verdiği güller ile babaların babalar gününü kutladı. Özyol, aile yapısının korunması için hiçbir özveriden kaçınmayan ve birlikteliği sağlamada, aile içerisinde sevgi, saygı ve hoşgörü bağlarının kurulmasında büyük rol oynayan babaların ailenin temel direği olduğunu vurguladı.


Gümüşhacıköy'de “Kitap Yağmuru” Projesi
Gümüşhacıköy'de “Kitap Yağmuru” Projesi

İlçemiz Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Kitap Yağmuru” projesi kapsamında en çok kitap okuyan öğrencilere ödülleri verildi. Gümüşhacıköy Öğretmen Evi toplantı salonunda yapılan programa İlçe Kaymakamı Hüseyin Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, İlçe Müftüsü Hamdi Uzunharman, CHP İlçe Başkanı Sefa Kizir, Ziraat Odası Başkanı Muharrem Özkoparan, Kurum Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.


Özyol’dan, Çetinkaya’ya ziyaret
Özyol’dan, Çetinkaya’ya ziyaret

İlçemiz Belediye Başkanı Zehra Özyol, , Jandarma teşkilatının kuruluşunun 177. yıl dönümü nedeni ile İlçemiz Jandarma Komutanı Şükrü Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Özyol, Jandarma teşkilatının önemine değinirken, 177 yıl önce kurulan Jandarma teşkilatının bugün ülke genelinde birçok sorumluluğu üstlendiğini ve sorumluluklarını da layıkıyla yerine getirdiklerini söyledi.


Öğrencilerin Karne Heyecanı
Öğrencilerin Karne Heyecanı

İlçemizde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören 3 bin 495 öğrenci karne sevinci yaşadı. İmam Hatip Ortaokulunda gerçekleşen karne törenine İlçemiz Kaymakam Hüseyin Tekin, Beledi-ye Başkanı Zehra Özyol, İlçe Müftüsü Hamdi Uzunharman, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.


Şehit Aileleri ve Gazilere İftar
Şehit Aileleri ve Gazilere İftar

Gümüşhacıköy Belediye tarafından şehit aileleri ve gaziler için iftar programı düzenlendi. Belediye Başkanı Zehra Özyol, "Şehit aileleri olarak evlat ve canlarınızı, gaziler olarak da uzuvlarınızı kaybettiniz. Ona rağmen dimdik ayakta durarak “Bu vatan için feda olsun” dediniz. Bu vatan için her şeyin feda olması gerekiyor" dedi.


"Gümüşhacıköy Kültür Gecesi"ne Yoğun İlgi
"Gümüşhacıköy Kültür Gecesi"ne Yoğun İlgi

Amasya Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali kapsamındaki etkinlikler devam ediyor. Etkinlikler çerçevesinde, İlçemiz Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığınca Şehzadeler Gezi Yolu'nda "Gümüşhacıköy Kültür Gecesi" düzenlendi. Programda bir konuşma yapan İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin,12-22 Haziran 1919 tarihleri, yüce Türk milletini esaret altına almak isteyen, batılı emperyalist güçlere baş kaldırmanın, yeniden var olma coşkusunun ve özgürlük meşalesinin Anadoluluyu aydınlatmaya başladığı bir zaman dilimidir.


TEOG Birincisi Altundağ
TEOG Birincisi Altundağ

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG)ikinci dönem sınavında Türkiye birincileri arasında yer alan Ahmet Altundağ, Gümüşhacıköy'ün gurur kaynağı oldu. Gümüşhacıköy Ülkü Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Altundağ, 27 ve 28 Nisan'da gerçekleştirilen TEOG ikinci dönem sınavında, 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak, Türkiye birincileri arasında yer aldı.


Sebze Pazarının Üzeri Kapanıyor
Sebze Pazarının Üzeri Kapanıyor

İlçemizde yeni ve modern sebze pazarının yapımı için ilk kazma vuruldu. İlçemiz belediyesi, Modern Sebze Pazarı'nın yapımı için mevcut Pazar yerinin yıkımına başladı. Belediye Başkanı Zehra Özyol, "Halkımızın talebi doğrultusunda hizmetlerimizi yerine getirmeye devam ediyoruz dedi.


Belediye Yeni İtfaiye Aracı Satın Aldı
Belediye Yeni İtfaiye Aracı Satın Aldı

İlçemiz Belediyesi ilçenin ihtiyaçlarını en iyi oranda karşılayacak şekilde tasarlattırdığı yeni itfaiye aracını hizmete sundu. Satın alınan yeni itfaiye aracı tamamen Gümüşhacıköy ilçesinin ihtiyaçlarına göre özel olarak tasarlandı. İlçemiz Belediyesi'nin ilçedeki çeşitli kullanım alanlarını dikkate alarak özel bir proje ile tasarlattırdığı itfaiye aracı yangın söndürmenin yanı sıra tam donanımlı kaza kırım aracı görevi de görecek.


AliPircivan Derneği Etkinlik Hazırlıklarına Başladı
AliPircivan Derneği Etkinlik Hazırlıklarına Başladı

Her yıl Geleneksel olarak düzenlenen Sarayözü Köyü Alipircivan Kültür Etkinliği hazırlığına başlandı. Dernek Başkanı İbrahim Cesur ve Yönetim Kurulu üyeleri gazetemizi ziyaret edip bu yıl düzenlenecek Geleneksel Ali Pircivan Kültür Etkinliği hakkında açıklamalarda bulundu. 


Zabıta Ekiplerinden Pazar Denetimi
Zabıta Ekiplerinden Pazar Denetimi

Gümüşhacıköy Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, ilçedeki semt pazarını denetledi. Ramazan ayında denetimleri sıkılaştırılacağını belirten Belediye Başkanı Zehra Özyol, “Pazarlarda esnafımızın da hemşerilerimizin de denetimlerimizden memnun dedi. Özyol, “Yapılan denetimlerde esnafın kılık kıyafeti, temizliği, yaka kartı, terazi ayarları, etiket fiyatları gibi konularda sıkı denetimler yapıldığını söyledi.