Gümüşhacıköy Haber
Türk Bayrağı

Hava Durumu
Gümüşhacıköy
Piyasa Bilgileri
Altın Fiyatları
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Site Bilgisi
Close
Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa
Jandarmadan Önemli Uyarı
sticky
Jandarmadan Önemli Uyarı

Son günlerde ilçemizde meydana gelen hayvan dolandırıcılığına dikkat çeken Gümüşhacıköy İlçe Jandarma Komutanı Şükrü Çetinkaya yaptığı açıklamada; şüpheli şahısların hayvan sahiplerinden ilk gün 2-3 hayvanı yüksek fiyatta satın aldıkları ve yakın köylerden isim vererek güven kazandıklarını, parayı ilk etapta peşin olarak verdikleri için herhangi bir şüpheye yer bırakmadıklarını yaklaşık bir hafta sonra tekrar gelerek 10-20 adet hayvan satın alacaklarını ve parasını sonra vereceklerini beyan ederek herhangi bir belge düzenlemeden 


BAKICIOĞLU; Çok Büyük Kazamız Savuştu Geçmiş Olsun

AK Parti İlçe Başkanı Bahadır Bakıcıoğlu Gümüşhacıköy Cezaevinde yaşanan talihsiz kazayla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakıcıoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

Değerli Gümüşhacıköylü Hemşehrilerim


Ziraat Odası Fuar Düzenliyor

Gümüşhacıköy Ziraat Odası 14 Mayıs Çiftçiler günü dolayısıyla Fuar düzenleyecek.Geçen yıl ilki yapılan Tarım Fuarına 20`nin üzerinde firma katıldı. Zirai Aletler, Traktör ve Ekipmanlar, Zirai İlaç Bayilerinin yer aldığı fuara 7'den 70'e katılım oldu. Katılımcılar Stantları gezerek yetkililerden bilgi aldı.İlçemiz Ziraat Odası Başkanı Muharrem Özkoparan ; 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü Çiftçiler gününde Tarım Fuarı düzenlemek için çalışmalara başlandığını söyledi.


Yüksek Okul Öğrencilerinden Kan Bağışı
Yüksek Okul Öğrencilerinden Kan Bağışı

Gümüşhacıköy Hasan Duman Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Kızılay'a kan bağışında bulundu.

Kan bağışı öncesinde Öğrencilere kan bağışı duyarlılığı semineri verildi. Orta Karadeniz Kızılay Kan Merkezi Doktoru Mehmet Özbay, üniversite personeli ve öğrencilerin kan bağışına gösterdikleri ilgiden çok memnun olduklarını söyledi.


Şeker Fabrikası Gümüşhacıköy'e Geliyor.
Genel

S.S. Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri Ali Atal, Mustafa Maden Gazetemizi ziyaret ederek Gümüşhacıköy'e 2016 Kampanya dönemine kadar yapılacak olan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Atal ve Maden yaptığı açıklamada; Gümüşhacıköy pancar üreticilerimizin Fabrikaya sahip çıkarak pancar ekimine önem vermesi sonucunda Amasya Şeker Fabrikasına bağlı Gümüşhacıköy Merkez Kantarı Pancar toplama merkezi seçilmesi uygun görüldü. 


Kardeşler Mobilya’dan Görkemli Açılış
Kardeşler Mobilya’dan Görkemli Açılış

32 yıldan bu yana mobilya sektöründe çok başarılı çalışmalar yapan Kardeşler Mobilya sahibi Orhan ve Mehmet Altıparmak kardeşler Cuma günü üçüncü mağazalarını görkemli bir şekilde açtılar. 32 yıldır İlçemizde Beyaz Eşya ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren Kardeşler Mobilya Zübeyde Hanım Bulvarında şubesini açtı.


Halk Müziği Korosu, İlk Konserinde Türkü Severlerden Tam Not Aldı
Genel

Emekli Öğretmen, Polis, Bakkal, Öğretmen,  Fırıncı, Esnaf, Ev Hanımları ve öğrencilerden oluşan Türk Halk Müziği Korosu ilk konserini verdi. Öğretmenevi Konferans Salonunda ilk konserini veren ekip Gümüşhacıköylü halk müziği severlerden alkışlar eşliğinde tam not aldı. 


Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı, Sarıtaş
Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı, Sarıtaş

Gümüşhacıköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Kemal Barışsever’in istifa etmesi nedeni ile Oda başkanlığına İbrahim Sarıtaş getirildi. 2015 yılında yapılan genel kurulda Gümüşhacıköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığına seçilen Barışseverin, istifa etmesi üzerine Yönetim Kurulunun yaptığı olağan seçimde oda başkanlığına Sarıtaş getirildi.


Genç Çiftçilere Hibe Başvuruları
Genel

Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, o bölgeye katma değer kazandırılması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak amacıyla oluşturulan genç çiftçilere hibe desteğinde başvurular 12 Mayıs 2016 tarihinde sona eriyor.


Fener Alayı Düzenlendi
Fener Alayı Düzenlendi

Gümüşhacıköy İlçesinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle “Fener Alayı” düzenlendi. Belediye önünden başlayan yürüyüş Cumhuriyet Meydanı'nda sona erdi.Gümüşhacıköy Belediyesince düzenlenen etkinliğe katılanlar yaklaşık 2 kilometre boyunca ellerindeki fenerler ve Türk bayrakları ile yürüdü.


Cami Yararına Kermes Düzenlendi
Cami Yararına Kermes Düzenlendi

İlçe Müftülüğü tarafından tadilatı devam eden Köprülü Mehmet Paşa Cami yararına kermes düzenlendi. Cumhuriyet Kültür Merkezinde düzenlenen kermese İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin, Belediye Başkanı Zehra Özyol, İlçe Müftüsü Hamdi Uzunharman, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.