Gümüşhacıköy Haber
Türk Bayrağı

Hava Durumu
Gümüşhacıköy
Piyasa Bilgileri
Altın Fiyatları
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Site Bilgisi
Close
Hoş Geldiniz

Sitemizdeki yazılar, resimler ve haberlerin her hakkı saklıdır.İzinsiz olarak, kaynak gösterilmeden kullanılması yasal sorumluluk getirir!

Ceren Ofset & Matbaa
YILMAZ ve KÜMBET'e Veda Yemeği
sticky
YILMAZ ve KÜMBET'e Veda Yemeği

İlçemizde  görev yapan Vergi Dairesi Müdürü Harun Yılmaz'ın yaş haddinden emekli olması ve Malmüdürü Mehmet Kümbet'in  Ankara’nın Narlıhan ilçesine tayını çıkması nedeniyle Veda yemeği düzenlendi.


Gazetemize Veda Ziyareti
Gazetemize Veda Ziyareti

Bir süreden berri ilçemizde Vergi Dairesi Müdürü olarak görev yapan ve yaş haddinden emekli olan ve 5 yıldan bu yana İlçemizde Malmüdürlüğü görevini yürüten Mehmet Kümbet, Ankara’nın Narlıhan ilçesine Malmüdürü olarak tayini çıkması münasebetiyle gazetemize veda ziyaretinde bulundular.


Trafik kazası; 5 yaralı
Trafik kazası; 5 yaralı

İlçemize meydana gelen trafik kazasında ikisi çocuk 5 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre Samsun istikametinden Fransa’ya giden Sümeyye Can (28) yönetimindeki CH 030 NK yabancı plakalı otomobil Gümüşhacıköy sanayi kavşağında sürücüsünün direksiyon hâkimiyetini kaybetmesi sonucu şarampole yuvarlandı.


Cezaevlerinden tahliyeler
Cezaevlerinden tahliyeler

Cezasının bitimine 2 yıl veya daha az süre kalan hükümlülerin Amasya Gümüşhacıköy Acık Ceza İnfaz Kurumundan tahliyeleri yapılıyor. 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'a eklenen düzenleme kapsamında, denetimli serbestlik koşuluyla Gümüşhacıköy Açık Ceza İnfaz Kurumundan tahliyeler başladı.


Başkan ÖZYOL'a Teşekkür Plaketi
Başkan ÖZYOL'a Teşekkür Plaketi

Sanayi Esnafı, yaptığı hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Zehra Özyol'a teşekkür ziyaretinde bulundular. Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Ayhan Darcın ve Yönetim Kurulu üyeleri Belediye Başkanı Zehra Özyol'u makamında ziyaret ederek Sanayi sitesine yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür edip plaket sundu.


Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı
Hacı Adayları Dualarla Uğurlandı

Kutsal topraklara gidecek olan Hacı adayları için İlçe Müftülüğünün düzenlediği programla dualarla uğurlandı. İlçemizden kutsal topraklara Hac görevini yerine getirmek için giden hacı adaylarına tören düzenlendi. Hacı adaylarını uğurlama programına İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin, Belediye Başkanı Zehra Özyol, Ak Parti İlçe Başkanı Bahadır Bakıcıoğlu ve Hacı adaylarının yakınları katıldı.


İcra Müdürü AKKAYA Göreve Başladı
Genel

İcra Müdürünün tayininin çıkmasından sonra yerine gelen yeni İcra Müdürü Halil İbrahim Akaya Cuma gününden itibaren görevine başladı. 4 yıl Bursa Mustafa Kemalpaşa İcra Müdürlüğü görevi yapan ve İlçemiz İcra Müdürlüğü'ne atanan Halil İbrahim Akkaya, Balıkesir İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu. 


Mehmet Paşa Ortaokulu’ Ndan Tarihi Başarı
Mehmet Paşa Ortaokulu’ Ndan Tarihi Başarı

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı Ortaöğretim Kurumları Yerleştirme Sonuçları açılandı. İlçemizin en köklü ortaokulu olan Mehmet Paşa Ortaokulu bu yerleştirmelerde tarihine yakışır bir başarı elde etmiştir. Gerek genç, dinamik, yenilikçi kadrosuyla gerekse fiziki koşullarıyla öne çıkan Mehmet Paşa Ortaokulu 12 Fen Lisesi kazandırarak ilçemiz ortaokulları arasında bu alanda ilk sırada yer almıştır.


Kaymakam TEKİN İzine Ayrıldı
Kaymakam TEKİN İzine Ayrıldı

İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin İzine ayrıldı. İlçemiz Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, Kaymakam Hüseyin Tekin’in 10 gün izne ayrıldığı belirtildi.Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;


Geleceğe Yapılan En Önemli Yatırım “Su Tasarrufu”
Geleceğe Yapılan En Önemli Yatırım “Su Tasarrufu”

Gümüşhacıköy Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği, su kaynaklarının düzenli ve adil bir biçimde kullanılabilmesini sağlamak amacıyla köylerdeki su sayacı montaj işlemlerini hızlandırdı. İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Tekin İlçemize bağlı köylerde devam eden su sayacı montaj çalışmaları ile ilgili köy muhtarlarıyla toplantı düzenledi.


Demokrasi Nöbeti Sona Erdi
Demokrasi Nöbeti Sona Erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz darbe girişimi gecesi davetiyle başlayan demokrasi nöbetleri 27’nci gününde sona erdi.15 Ağustos darbe girişimi gecesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle meydanlara dökülen ve tam 27 gündür devam eden ’Demokrasi Nöbeti’ yine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile sona erdi.