Pazar’a Aşı Çadırları Kuruldu

Türkiye’de nüfusa göre en yüksek yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılama oranına sahip ikinci il olan İlçemizde Cuma Günü Kurulan halk pazarına aşı çadırları kuruldu.

Sağlık Bakanlığınca ülke genelinde 18 yaş ve üzerindekilerin aşılanması kararı alınmasının ardından, İlçe Toplum Sağlığı Müdürlüğü tarafından Halk pazarına mobil aşılama merkezi oluşturuldu.

Aşı randevusu almayan veya aşı olmaya fırsat bulamayan vatandaşlar, burada kurulan merkeze gelerek aşılarını yaptırıyor.

Gümüşhacıköy Toplum Sağlığı Merkezi Doktoru Yusuf Anıl Hayta, salgın sürecini, aşılama ile bitirmek istediklerini söyledi.

Aşılama merkezlerine vatandaşların yoğun ilgisinin olduğunu ifade eden Hayta, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İl ve İlçe olarak aşılamada, sağlık çalışanlarının özverili gayretleriyle ve vatandaşlarımızın duyarlığıyla iyi bir noktadayız ama daha da ileriye gitmemiz lazım. İlçe genelinde hedef nüfusumuzun yüzde 75’ini aşılamış olduk ama daha aşılayacağımız insanlar var. 18 yaş üstü grubun hepsini aşılamak istiyoruz. Onun için de Gümüşhacıköy’de yoğun bir çalışmamız var. Uygulama noktasında hem vatandaşı aşı noktasında bilgilendiriyoruz hem de aşı yapıyoruz. Bunun haricinde bugün halk pazarında çadırımızı kurduk. Diğer günlerde ise köy köy gezip aşılama yapıyoruz. Aşılamaya devam edeceğiz, şehirde bu salgını bitirmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir