Okulum Temiz Belgeleri Verildi

Gümüşhacıköy’deki Okulum Temiz Belgelendirme Çalışması devam eden okullara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin tarafından belgeleri verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında 27 Temmuz 2020 tarihinde imza altına alınan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirmesi ve Enfeksiyonu Önleme” iş birliği protokolü kapsamında “Okulum Temiz Belgesi”ne başvuran ve belge almaya hak kazanan İlçemizdeki 20 okula belgeleri takdim edildi.

Milli Eğitim Bakanlığımızın TSE ile Sanayi Bakanlığının şemsiyesi altında

“Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu” içerisinde belirtilen tüm faaliyetleri, eylem planlarını, talimatları, eğitimleri vb. işlemleri tam olarak yerine getiren, belirtilen şartları tamamlanmış olan Eğitim Kurumlarımız “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanmışlar olup bugün yapılan törende belgeleri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin tarafından okul müdürlerine verildi.

Şehit Sercan Koç Çok Programlı Anadolu Lisesi çok amaçlı salonunda düzenlenen törende, “Okulum Temiz Belgesi” almaya hak kazanan 20 okulun yöneticilerini tebrik eden Gültekin, hijyen standartlarında okullarımızın güvenilir olduğunu ve yüksek bir başarı yakaladıklarını ifade etti.

Belge törenine İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Şube Müdürü Mustafa Turgut ile okul müdürleri katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir