Öğretmenler‘den Anlamlı Kan Bağışı

Amasya’nın Gümüşhacıköy İlçesindeki Öğretmenler 24 Kasım Öğretmenler Gününde kan verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen program kapsamında ilçede görev yapan öğretmenler Samsun Kızılay Kan merkezi tarafından Öğretmen evi önünde kurulan kan toplama merkezinde kan bağışında bulundular.

Kan Bağışında bulunan Öğretmenlerden Esra Ünal gazetemiz muhabirine yaptığı açıklamada, Gümüşhacıköy İlçesindeki Öğretmenler olarak bu sene 24 Kasım Öğretmenler gününde farklı bir etkinlik olarak kan verme bağışında bulunduklarını söyledi.

Öğretmenlerin topluma örnek olduğunu belirten Ünal, ” Biz 1 Kan 3 Can sloganı ile bütün toplumumuza can olmaya karar verdik. Öğretmenlerimiz eğitim değil aynı zamanda can veriyor insanlarımıza. İnşallah verdiğimiz hastalarımıza şifa olur. Toplumumuza örnek olur. 

İlçe Milli Eğitim Müdür Ercan Gültekin ise, biz Gümüşhacıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim çalışanları olarak her yıl öğretmenler günü dolayısı ile farklı etkinlikler yapmak üzere kararlar aldık. bu kararlar doğrultusunda geçtiğimiz sene 500 fidanı doğa ile buluşturduk. bu sene ise 1 kan 3 can sloganı ile yola çıkan öğretmenlerimiz Kızılay’a kan bağışında bulundular.  Kızılay’a kan bağışında bulunan tüm öğretmenlerimi tebrik eder 24 kasım öğretmenler günlerini kutlarım.

Kan verme Etkinliğine Kaymakam Mehmet Deniz Arabacı, İlçe Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak, Öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir