Gümüşhacıköy Haber
Türk Bayrağı

Hava Durumu
G?m??hac?k?y
İlçemiz Namaz Vakitleri
Üye Girişi
Kullanıcı Adı

ParolaHenüz Üye Değil Misiniz?
Buraya Tıklayarak Üye Olabilirsiniz.

Parolanızı Mı Unuttunuz?
Buraya Tıklayın
Site Bilgisi
Ceren Ofset & Matbaa
Close
Minik Öğrencilerden Jandarma’ya Ziyaret
sticky
Minik Öğrencilerden Jandarma’ya Ziyaret

Gümüşhacıköy Çok Programlı Anadolu Lisesi Uygulamalı Anasınıfı öğrencileri ilçe jandarma komutanlığını ziyaret etti.


Kaybolan Değerlere Dokunuş
Kaybolan Değerlere Dokunuş

İlçemizin Sekü köyünde atıl durumda bulunan su değirmeni Kaymakamlığımız, Gıda Tarım ve Hayvancılık ilçe müdürlüğümüz ve değirmen sahibi Yaşar Dokgöz' ün ( namı diğer değirmenci dede) çalışmaları ile aktif hale getirildi. Sekü köyünden Yaşar Dokgöz değirmende, üveyik buğdayını taş değirmende tamamen doğal yollarla un yaparak dede yadigârı geleneği devam ettiriyor ve geçimini sağlıyor.


Emniyetten Tıp Bayramı Ziyareti
Emniyetten Tıp Bayramı Ziyareti

İlçemiz Emniyet Müdürlüğü 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutladı.14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle İlçe Emniyet Müdürü Ender Turan, Komiser Yardımcısı Sezgin Çelik ve Polis Memurları İlçemiz Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mümin Sarıkulak’ı makamında ziyaret etti.


GÜMÜŞAY Derneğinden Kaymakama Ziyaret
GÜMÜŞAY Derneğinden Kaymakama Ziyaret

Gümüşhacıköy Kalkındırma Geliştirme Güzelleştirme Dayanışma Derneği (GÜMÜŞAY) Başkanı Abdulkadir Mert ve dernek üyeleri İlçemiz Kaymakamı Mehmet Çağatay Çakal'ı makamında ziyaret etti.


Devlet Hastanesi'nde Diyetisyen Göreve Başladı
Devlet Hastanesi'nde Diyetisyen Göreve Başladı

Gümüşhacıköy Devlet Hastanesi’ne atanan diyetisyen Esra Olgun göreve başladı. Afyon Kocatepe Üniversitesi Beslenme ve Diyabet Bölümü mezunu Esra Olgun, ilk görev yeri olan Bayburt Devlet Hastanesi'nde başladıktan sonra Gümüşhacıköy Devlet Hastanesine tayini çıkmasının ardından görevine başladı.


GÜMÜŞAY Derneği Kuruldu
GÜMÜŞAY Derneği Kuruldu

İlçemizde “Gümüşhacıköy Kalkındırma Geliştirme Güzelleştirme Dayanışma Derneği” GÜMÜŞAY Kuruldu.

Dernek Başkanı Abdulkadir Mert yaptığı açıklamada, Gümüşhacıköy İlçesinin kalkınması, gelişmesi ve dayanışmasının sağlanmasına yardımcı olmak üzere Aşağıdaki yedi gönüllü Samimi, Azimli, Kararlı kişilerle bir araya gelerek “GÜMÜŞAY” derneğini kurduk dedi.


Bakkallar ve Manavlar Oda Başkanlığını Alican Çam Kazandı
Bakkallar ve Manavlar Oda Başkanlığını Alican Çam Kazandı

Gümüşhacıköy'de yapılan Bakkallar, Manavlar, Manifaturacılar, Tuhafiyeciler ve Manavlar Oda Başkanlığının  seçiminde  80 üyenin oyunu alan Alican Çam Oda Başkanı oldu. Esnaf Odası  salonunda gerçekleştirilen ve büyük bir heyecanın yaşandığı Oda seçimlerinde, 2 liste yarıştı.


Ak Parti Heyetinden, 14 Mart Tıp Bayramı Ziyareti
Ak Parti Heyetinden, 14 Mart Tıp Bayramı Ziyareti

AK Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Yakup Doluel, ziyaret ettiği Devlet Hastanesinde görev yapan idarecilerin, hekimler ile sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı. Başkan Doluel, sağlık çalışanlarının hizmette sınır tanımadığını ve yaptıkları işin asla hafife alınamayacağını söyledi.


İstiklal Marşının Kabulünün 97. Yılı
Genel

İstiklal Marşı'nın kabulünün 97. yıl dönümü münasebetiyle, İlçemiz Öğretmenevi Konferans salonunda "12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY'u Anma Programı" düzenlendi. Program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.


Koruyucu Aile Tanıtım Toplantısı Yapıldı
Koruyucu Aile Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından İlçemizde “Koruyucu Aile Tanıtım Programı” yapıldı. Programa Gümüşhacıköy Kaymakam V. Mehmet Çağatay Çakal, Belediye Başkanı Zehra Özyol,  Amasya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Abidin Özcan, ilçe protokol üyeleri ve Vatandaşlar katıldı. Program Halk Kütüphanesi toplantı salonunda gerçekleşti.


Leblebiciler, Kahveciler, Emekçiler’de Keskin Dönemi
Leblebiciler, Kahveciler, Emekçiler’de Keskin Dönemi

Gümüşhacıköy Leblebiciler, Kahveciler, Emekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurulu yapıldı. Gümüşhacıköy Leblebiciler, Kahveciler, Emekçiler Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerinde Mehmet Tahmaz ve Nurettin Keskin listeleri yarıştı. Seçimi 103 oyla kazanan Nurettin Keskin başkan seçildi.