Miraç Gecesi Camiler Doldu, Eller Semaya Açıldı

Peygamber Efendimizin Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Yüce Allah’ın huzuruna vardığı gece olan miraç kandili idrak edildi.

Tüm İslam Aleminde olduğu gibi İlçemizde de Miraç Kandili’nde geceyi idrak etmek isteyen Müslümanlar camilere akın etti.

Köprülü Mehmet Paşa Camii’nde Miraç Kandili nedeniyle düzenlenen programda

Kur’an-ı Kerim, Mevlidi Şerif ve ilahiler okundu,  gecede çok sayıda vatandaş camide namaz kıldı, dualar etti.

Miraç Kandil’ini idrak ettiklerini ifade eden İlçe Müftüsü Adem Ayrancı,  Miracın Hazreti Muhammed‘in ulvi alimlere yaptığı bir yolculuk olduğunu anlattı.

Ayrancı, şunları kaydetti:

“Biz onun miracını mübarek üç aylarımızda, bu mübarek gecede idrak etmenin huzuru ve neşesi içerisindeyiz. İnanıyoruz ki Miraç Kandili’nde yapılacak dualar, ibadetler Rabbimiz katında kabul olacak. Özellikle gönül coğrafyamızda, İslam dünyasında ve hususen Kudüs‘te, efendimizin miracı gerçekleştiği gibi dünyanın çeşitli bölgelerinde mazlum olan kardeşlerimizin duaları da Kudüs’ün kurtuluşuna, İslam dünyasının ihyasına vesile olacaktır.” İlçe Müftülüğü tarafından Miraç Kandili münasebetiyle Cumara Camiinde bayanlara Mevlid-i Şerif programı düzenlendi. 
Camii görevlileri Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve aşrı şeriflerle camiyi dolduran cemaate duygu dolu anlar yaşattı, mevlidin ardından, topluca dua edildi. 

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir