Mesleki Eğitimin Gelişmesi ve Sanayi Arasında Köprüyü Bizler Oluşturacağız

Gümüşhacıköy Kaymakamlığı, Gümüşhacıköy Çok Programlı Anadolu Lisesi İle Silverline Endüstri Ve Ticaret A.Ş. arasında yapılan “Okul-Sanayi İşbirliği” Protokolü kapsamında 09 Eylül ve 15 Eylül arasında dal öğretmenlerinin Mesleki Çalışma programları Merzifon Silverline Ankastre İşletmesinde yapılmıştı.

Elektrikli Ev Aletleri Teknik Servis Dalı ile Metal Teknolojisi Alanı Kaynakçılık Dalı öğrencilerinin Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş. ‘Eğitim Atölyesi’nde eğitim almalarının yanı sıra üretim tesislerinde mesleki becerilerini geliştirmeleri hedeflenen protokolde 2. faaliyet 19 Eylül 2019 Perşembe günü Çok Programlı Anadolu Lisesi salonunda öğrenci, veli, öğretmen bilgilendirme/görüşmeleri ile devam etti.

Bilgilendirme toplantısına Silverline Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alış, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, Silverline Endüstri Ve Ticaret A.Ş Merzifon Personel Müdürü Rıfat Çelikkaya, Okul Müdürü Cüneyt Gümüş, öğretmenlerimiz, veliler ve öğrenciler katıldı.

Toplantıda, öğretmenlere, velilere ve öğrencilere hitaben; önümüzdeki yıllarda sadece yetenek gerektiren işlerden ziyade, yaratıcılığı ve kritik düşünmeyi ön plana çıkartan işlerin önem kazanacağını gösterdiğini değinen Silverline Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alış, “Bilgi ve ekonomi-endüstri arasındaki yakın ilişkinin pekiştirilmesi gerekiyor. Gençlerimize gerekli imkânlar sağlandığında ve ufuklarını açtığımızda, inanılmaz işler yaptıklarını göreceğiz. Tek başına bilgi ve kalkınmışlık seviyesini arttırmanın mümkün olmadığı gibi bilgisiz bir teknoloji ve sanayinin ilerlemesi de mümkün olmayacaktır. Gümüşhacıköy de imzaladığımız “Okul-Sanayi İşbirliği” Protokolü bizler için bir başlangıçtır. Mesleki eğitimin gelişmesi ve sanayi arasında köprüyü bizler oluşturacağız ifadelerini kullandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Gültekin ise, Silverline Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Alış, Silverline Endüstri Ve Ticaret A.Ş Merzifon Personel Müdürü Rıfat Çelikkaya’ ya ilçemiz eğitimine katkılarından dolayı teşekkür ederek “Silverline Endüstri ve Ticaret A.Ş. eğitimde bizler için bir fırsattır. 3 yıl boyunca sürecek protokol ilçemiz öğretmen, öğrencilerimize üst düzeyde katkı sağlayacaktır”. Dedi.

Program öğrencilere mesleki çalışmalarında kullanmak üzere koruyucu ekipman, iş elbiseleri ve çeşitli hediyeler verilerek sona erdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir