Kütüphaneler Yeniden Hizmette

Gümüşhacıköy İlçe Halk Kütüphanesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında yeniden hizmet vermeye başladı.


İlçe Halk Kütüphanesi, yeniden hizmet vermeye başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapatılan kütüphanede sosyal mesafe kuralına dikkat ediliyor. Maske ve hijyen kurallarına uygun düzenlenen iç mekanda okuyucular yeniden kitap okuma ve alma şansı buluyor.
Öğrenciler, araştırmacılar veya tez hazırlayanlar da bilgi edinmek için kütüphanelerin yolunu tuttu. 

TEDBİRLER ALINDI, İZOLASYON SAĞLANDI

Yeni dönemde kütüphanelerde de önlemler alındı. Kurumun girişine dezenfektanlar konulurken, ateşleri ölçülerek içeriye girenler, burada sosyal mesafe aralığına göre dizayn edilen masalarda oturtuluyor. Gün içinde dokunulan kitaplar dezenfekte ediliyor.

İlçe Halk Kütüphane Müdürü Mustafa Barbak alınan tedbirler ile okuyuculara ve ziyaretçilere hizmet vermeye başlandığını belirtti. Barbak, “Covit19 kapsamında gerekli tedbirler alınması konusunda 75 gündür hizmet veremediğimiz İlçe Halk Kütüphanemizi 1 Haziran 2020 tarihi itibariyle kitap okuyucularımıza açtık. Uygulanması ve uyulması gereken kurallarımız var. Maskesiz geçişler yapılmayacak. Hijyen kurallarına uyulacak. Kesinlikle de sosyal mesafeye uyulacak. Kütüphanemizde Saat 08.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermeye başladık, Her ne kadar kurumsal olarak biz önlemlerimizi alırsak alalım, önce kişilerin kendi önlemini alması, dikkat etmesi gerekiyor” diye konuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir