KILIÇDAROĞLU’na Yapılan Saldırı Protesto Edildi

Gümüşhacıköy’de Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı Önünde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı protesto edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)  Gümüşhacıköy  İlçe Başkanı Hasan Topal, Kadın Kolları Başkanı Sevgi Laçin, Gençlik Kolları Başkanı Ali Kemal Söylemez ile birlikte Atatürk Anıtına Çelenk Sundu.

Konuyla ilgili  basın açıklaması yapan CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal şunları kaydetti; Bundan tam 99 yıl önce bugün; Ulusumuzun kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal ATATÜRK “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir” diyerek, millet egemenliğine dayalı bir sistemin kuruluşunun ilk adımını atmıştır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız kutlu olsun.

Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na Yapılan Organize Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz.

21 Nisan 2019 Pazar günü ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

Protesto Değil, Organize Bir Eylem

Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.

Saldırının Azmettiricileri Bellidir

Bu saldırının azmettiricileri bellidir:

Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse;

Birtakım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa;

Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse;

Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in “İki büyük eserimden biri” dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

Aynı Emperyalist Güçlerin Hizmetkârları

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler.

Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklar da aynıdır.

Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı bu zamana kadar dimdik ayaktaydık, bundan sonra da ayakta durmaya devam edeceğiz.

Türkiye’yi Korku Ve Terör Ortamına Sürüklemeye Çalışanlara Karşı Uyanığınız

Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz.“Gün kızgın demiri soğutma günüyse” herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

Ankara Valisi Ve İçişleri Bakanı Derhal İstifa Etmelidir

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar.

Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı daha önce sarf etmiş olduğu sözlerde dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

Milli Savunma Bakanı’nın Bahsettiği “Mesaj” Nedir?

Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, “O evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “Mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?

Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler.

Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Cumhuriyet Halk Partisi ve sayın genel başkanımız bizim namusumuzdur. Bizler namusumuzu korumasını da uğrunda bedeller vermesini de çok iyi biliriz. Çünkü bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisiyiz.

Basın açıklamamıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu. Daha sonra kalabalık yapılan açıklamanın ardından dağıldı.

Basın açıklamasına CHP Gümüşhacıköy İlçe Başkanı Hasan Topal, Kadın Kolları Başkanı Sevgi Laçin , Gençlik Kolları Başkanı Ali Kemal Söylemez, CHP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir