Kaymakam FIRAT Göreve Başladı

Mülki İdare Amirleri atama kararnamesi ile Gümüşhacıköy’e atanan Kaymakam Yunus Emre Fırat görevine başladı

Kaymakam Fırat yaptığı açıklamada; Amasya İlimizin güzide ilçesi Gümüşhacıköy’e hizmet edecek olmanın onurunu, sorumluluğunu ve mutluluğunu yaşadığımı ifade etmek istiyorum.

İnşallah bütün mesai arkadaşlarımla, yerel yönetimlerle, STK’larla, vatandaşlarımızla beraber Gümüşhacıköy için güzel işler yapmaya çalışacağız dedi.

YUNUS EMRE FIRAT KİMDİR ?

Kaymakamımız  Yunus Emre FIRAT  1992 yılında  Malatya’da doğdu.  İlk ve Orta öğrenimini İstanbul’da tamamladıktan sonra, İstanbul üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden 2015 yılında mezun oldu.

2016 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açtığı Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki  İdare amirliği mesleğine giriş yaptı.  Mesleğe Kırklareli Kaymakam adayı olarak başladıktan sonra, sırası ile Tekirdağ Şarköy ve Artvin  Arhavi İlçelerinde Kaymakam refikliği  stajını tamamladı. Bartın’ın  Kurucaşile İlçesinde 8 ay süreli Kaymakam Vekilliği görevini yürüttükten sonra, Ankara’da Mülkiye Teftiş stajını tamamladı. Daha sonra İngiltere’nin Leicester Şehrinde  8 ay süreli dil  eğitimi aldı.

İçişleri Bakanlığı’nın kararı ile 28.10.2019 tarihinde Kütahya Pazarlar İlçesinde mülki amirlik görevini yürüttü. Ardından 27 Temmuz 2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Gümüşhacıköy ilçesinde görevine başladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir