Kaymakam Altınöz Görevine Başladı

Gümüşhacıköy Kaymakamı Yunus Emre Fırat’ın yerine atanan, Kaymakam Ali Cemal Altınöz göreve başladı.

Kaymakam Altınöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gümüşhacıköy gibi bir ilçede görev yapacak olmaktan mutlu olduğu ifade ederek, “Kurumlarımız, belediyemiz, sivil toplum kuruluşları ve değerli halkımızla birlik ve beraberlik içinde en güzel şekilde hizmet sunacağım” dedi.

Altınöz, daha sonra kendisini ziyarete gelen protokol üyelerini ve vatandaşları kabul etti.

Kaymakam Altınöz Kimdir; İlköğretimini sırasıyla Hatay Bedii Sabuncu İlköğretim Okulu, İstanbul Asfa İlköğretim Okulu ve Ankara Yavuz Sultan İlköğretim Okulu’nda tamamladı. 2009 yılında Muradiye Anadolu Lisesi’ni üçüncülükle bitirdi. Aynı yıl itibariyle İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde lisans eğitimine başladı. Dört yıllık üniversite hayatı boyunca farklı sivil toplum kuruluşlarında bulunup çeşitli görevler üstlendi. Fatih Belediyesi Gençlik Meclisi Dış İlişkiler Komisyon başkanlığını on ay süreyle yürüttü. Başkanlığı süresince birtakım aktivitelerin gerçekleşmesi noktasında çeşitli yazar ve akademisyenlerle görüşerek meclis içi toplantılar düzenledi. Yine lisans eğitimi sırasında İngiltere Oxford’ta üç aylık sertifikalı yabancı dil eğitimine katıldı. Bir yıl sonrasında yabancı dil seviyesini artırmak maksadıyla Work&Travel kapsamında ABD’de yaklaşık dört ay özel bir şirkette çalıştı. İngiltere ve ABD gibi ülkelerin dışında daha önceki dönemlerde farklı saiklerle Suriye, Mısır, Tunus ve Libya gibi Ortadoğu’nun kilit ülkelerine giderek yurtdışı tecrübesi edindi. 2013 yılında iyi bir ortalamayla üniversiteden mezun oldu. Stajını SETA Vakfı, Dış İlişkiler Masası’nda Körfez Ülkeleri üzerine gerçekleştirdi. Stajını tamamladıktan sonra özel bir bankada uzman yardımcısı olarak çalışmaya başladı. 2014 yılı Ağustos ayı sonunda Sakarya Üniversitesi, Siyaset ve Sosyal Bilimler programında yüksek lisans eğitimine devam etti. En son özel bir şirkette idari işler sorumlusu olarak çalıştıktan sonra 2019 Mart ayında 107. Dönem Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti. Bolu Valiliği adayı olarak sırasıyla, Boyabat ve İskenderun ilçelerinde Kaymakam refikliği; İncesu, Mesudiye, Boğazkale ilçelerinde ise  Kaymakam vekilliği yaptı.

 Ali Cemal ALTINÖZ, Cumhurbaşkanlığı’nın 20.08.2021 tarih ve 2021/412 sayılı kararı ile 30.08.2021 tarihinde ilçemizdeki görevine başlamıştır.

Orta seviyede İngilizce ve Arapça bilmekte olup evli ve biri kız biri erkek olmak üzere 2 çocuk babasıdır. Kaynak : Gümüşhacıköy Kaymakamlığı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir