İYİ Parti 1. Olağan Kongresi Yapıldı

İYİ Parti Gümüşhacıköy İlçe Teşkilatı 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı, Cumhuriyet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kongreye mevcut ilçe Başkanı Erhan Turğut, tek aday olarak girdi. ve tekrar İYİ Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanı oldu.

1. Olağan kongre saat 11.00’de başladı. Yeterli çoğunluğunun katılımıyla divan başkanlığı seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Faaliyet raporu, mali raporlar yönetim kurulu üyesi  Özgür Karadağ tarafından okunarak Genel Kurul’un oylarına sunuldu. Her iki raporda oybirliği ile kabul edildi

1. Olağan kongrede İlçe Başkanı Erhan Turğut, konuşmasında şunları söyledi.” İl Başkanım, İlçe Başkanlarım, İyi Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanlığı Üyeleri, İyi Parti Gümüşhacıköy İlçe Başkanlığı’nın 1. olağan kongresine hoş geldiniz. Çıktığımız bu kutlu yolda desteğiniz için partim ve Gümüşhacıköy halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum.

Partimize ve Genel başkanımıza olan teveccühü yaşayarak gördük ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozan faaliyetler dışında tüm düşüncelere kapımız açıktır.

Milletimiz İYİ Parti ve Genel Başkanımız Meral Akşener’i umut olarak görmektedir, bizler bu umudu boşa çıkarmamak için çalışacağız, toplumu kutuplaştırıcı siyasetten uzak duracağız İYİ Parti iktidarında devlet şeffaf olacak, Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında yolumuza devam edeceğiz, Türkiye’de iktidarı hedefleyen  İYİ Parti’nin Gümüşhacıköy’ümüzde de iktidarını sağlayacağız,  Gümüşhacıköy İYİ Parti Genel kurulu partimize ve ilçemize hayırlı olması dileklerimle genel kurula katılan herkese teşekkür ederim dedi.

İYİ Parti Amasya İl Başkanı Avni Verdi kongrede yaptığı konuşmada,  Değerli dava arkadaşlarım, sizlerle bu yolu yürümekten gurur duyuyorum. Türk siyasetinde değişmez sayılan kabulleri yıktınız, yapamazsınız dedikleri her şeyi yaptık, göz yaşı döktük, çile çektik ve hatta kanımız bile aktı.

Biz korku duvarlarını yıktık, Türkiye’de 1 Nisan 2018’de bu ülkenin en büyük, en kalabalık, en coşkulu Kurultayı’nı yaptık.  Türk Milleti tarih boyunca savaş kaybetmiştir, toprak kaybetmiştir, can kaybetmiştir, ama asla ve asla onurunu kaybetmemiştir.

O onuru ayakta tutanda haksızlık ve adaletsizlik karşısında eğilmeyişidir ve suskun olmayışıdır.

 Adalet duygusu yüksek olan millet Türk Milleti’dir, Amasya’da bu adaletsizliğe dur demek için  gecenizi gündüzünüze kattınız çocuklarınızdan, eşlerinizden, anne, babalarınızdan uzakta seçim çalışmalarına katıldınız kah üzüldük, kah sevindik ama asla pes etmedik ve en büyüğü de davamızı satmadık.

Değerli dava arkadaşlarım, bizim davamız Ülkemizde güvenin kaybolduğu yerde güveni sağlama davasıdır, bizim davamız çocuklarım aç diyerek kendisini yakan babanın sesi olma davasıdır, bizim davamız toprağına küsen çiftçimizi toprağıyla barıştırma, esnafımızın derdine derman olma davasıdır ve bizim davamız emeklilikte yaşa takılanların davasıdır. Değerli dava arkadaşlarım, Bizler İYİ Partinin neferleri olarak çıktığımız bu yolda adaletçe, cesaretle, vatan ve millet sevgisiyle yolumuza devam edeceğiz dedi.

Konuşmaların ardından seçime geçildi

50 delegeden 31’inin oy kullandığı seçimde Erhan Turğut  başkanlığındaki Yönetim Kurulu üyeliklerine: Nurettin Uysal, Hüseyin Acar, Salim Aksoy, Ali Algur, Hüseyin Bolat, Besat Çolak, Sebahattin Ekin, Kenan Gedik, Özgür Karadağ, Kemal Karakaş, Ahmet Bünyamin Özkeskin, Satılmış Sarıtaş, Niyazi Deligöz, Güldane Şener, Feridegül Ekin seçildi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir