İş Birliği Protokolü İmzalandı

Gümüşhacıköy Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Ziraat Odası Başkanlığı Arasında İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının, Kırsal Kalkınma ve Tarımda Dönüşüm Mali Destek Programı Kapsamında hazırlanan ve hibe desteği almaya hak kazanan “Gümüşhacıköy Çalışıyor Üreticiler Kazanıyor” projesi ile ilgili, Gümüşhacıköy Köylere Hizmet Götürme Birliği ile Gümüşhacıköy Ziraat Odası Başkanlığı arasında işbirliği protokolü imzalandı.

İmzalanan protokole Kaymakam Mehmet Deniz Arabacı, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdür V. Kadir Karadaş, Ziraat Odası Başkanı Sadık Çolak, Köylere Hizmet Götürme Birliği personeli Cem Şenalır ve Ziraat Odası Başkanlığı personelleri katıldı.

Kaymakam Arabacı “Gümüşhacıköy Çalışıyor Üreticiler Kazanıyor” projesi ile ilgili ortaklık protokolü ilçemize hayırlı olması temennisinde bulunup “proje sayesinde ilçemizin önde gelen tarımsal ürünlerinden, kuşburnu elma, elma, alıç sirkesi, ceviz gibi ürünlerin değerlendirilmesi gerçekleştirilecektir. Ceviz kırma, yıkama, toplama ve kuru gıda paketleme çalışmaları da proje kapsamında teknoloji kullanılarak yapılacak olup, satış performansı için kuru gıda için paketlenen ürünlerin patenti alınarak, çiftçimize destek sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca İstanbul Osmancık karayolu üzerinde bulunan yol kenarı satış noktasında perakende satış desteği mevcut olacaktır” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir