İmece Usulü Yol Tamiri

İlçemize Bağlı Hacı Abdullah kışla sakinleri imece usulü yaptıkları yol yama çalışmasında birlik ve beraberlik örneği sergilediler.

Kimi traktörüyle, kimi eline aldığı kürekle, kimi ise elindeki süpürgeyle yol çalışmasına katıldılar.

Hacıabdullah kışla sakinleri bozulan yolların bakım ve onarımını yaşlısından  gencine  çoluk çocuk imece usulü kendileri yapıyorlar.

Kışla sakinleri  kış aylarında bozulan yolların onarılması için yoğun bir tempoda çalışıyor.

Bozulan  Kışla  yolunun  Gümüşhacıköy Özel İdare Müdürlüğünden aldıkları

Asfalt Yama malzemesiyle çukurları dolduklarını söyleyen Hacıabdullah kışlası sakinlerinden Bekir Karakuş, bu gün 10 traktör asfalt malzemesi verdiler bizde kışlada ikamet eden komşularımızla birlikte yollarımızın çukurlarını yama yapıyoruz dedi.

Bir diğer kişi Sefer Karakuş ise, yollarımızın bozuk olduğundan dolayı traktörlerimizle tarlamızdaki mahsullerimizi toplamaya  giderken sıkıntı yaşıyorduk, Özel idare Müdürlüğüne gidip derdimizi anlattık, onlarda size biz asfalt yama malzemesi verelim çukurları doldurun dediler, bizde imece usulü ile traktörlerimizle gidip yama malzemesini aldık ve sizinde gördüğünüz gibi kendi imkanlarımızı kullanarak  kışla sakinlerimizle birlikte yolların bakımını yapıyoruz.  Bu gün verilen asfalt malzemesi yetmedi iş yarıda kaldı yetkililer 5,10 gün sonra yetmeyen yerlere asfalt yama malzemesi vereceklerini söylediler, bizde çalışmalara ara verdik dedi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir