İmam Hatip Öğrencileri Hutbeye Çıktı

İmam hatip lisesi öğrencilerinin, Camiilerin kürsüleriyle, mihraplarıyla, minberleriyle buluşturulması ve din görevlilerinin tecrübelerinin öğrencilere aktarılması’’ konulu Projemizde; Birinci Dönemin sonunda geldiğimiz nokta: 55 öğrencimizden 41 tanesi 7 haftadır ilçemizin çeşitli camilerinde kendilerine verilen görevleri başarılı bir şekilde yürütmektedirler. Projeyi Okul Müdürümüz Murat ÖNDER ile imam-hatip Ömer ÇAYCI’ birlikte başarılı bir şekilde yürütmektedirler.

Birinci Dönemin son Cuma namazında görev yapacak öğrencilerimizin Uygulamalarının Planlamasını yaptık ve 12 Ocak 2018’de 41 tane öğrencimiz ile birlikte okulumuzun önünden Kabaoğuz köylerindeki camilere araçlarla birlikte hareket ettik. Öğrencilerimiz Çal, Pusacık, Dumanlı, Saraycık, Kağnıcı, Kutluca, Kızılca, Kızık, Obruk, Bacakoğlu, Sekü Köylerindeki minarelerden Cuma salası okuma, Ezan okuma, Cuma Vaazı, hutbe okuma, namaz kıldırma ve müezzinlik görevlerini, Meslek dersi öğretmenlerinin ve Din Görevlilerinin gözetiminde-rehberliğinde başarıyla tamamlamışlardır.

Öğrencilerimiz, bu proje kapsamındaki uygulamalardan duydukları ‘’heyecanı’’ ve memnuniyeti dile getirmişlerdir.  Kabaoğuz köylerindeki cami cemaatımız da imam hatip öğrencilerini kürsülerde, mihraplarda, minberlerde görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek öğrencilere yoğun ilgi göstermişler ve çeşitli ikramlarda bulunmuşlardır.

Öğrencilerimiz den 7 vaiz 17 imam-hatip ve 17 tanesi de müezzin olarak görevlerini başarıyla ifa getirmişlerdir. Kendilerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

Projemizi yürütmemizde bizlere kolaylıklar sağlayan İlçe müftümüz Sayın Adem AYRANCI Hocamıza, İlçe Mili Eğitim Müdürümüz Sayın Ercan GÜLTEKİN Bey’e ve İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Abdullah Gedik Bey’e teşekkür eder saygılar sunarız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir