“İlköğretim Haftası” Kutlandı

          İlçemizde “İlköğretim Haftası”, düzenlenen törenle kutlandı.

Tören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin’in Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk büstüne çelenk bırakmasıyla baş ladı.

Tören daha sonra Kemalpaşa İlkokulu bahçesinde devam etti.

            Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin, burada yaptığı konuşmada, Bu başarılı ve huzur dolu bir yılın yaşanmasına katkıda bulunan başta İlçe Kaymakamımıza Belediye Başkanımıza, İlçe Gençlik ve spor Müdürümüze, güvenlik güçlerimizden İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve taşımalı eğitim şoförlerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Dereceye giren tüm öğrencilerimize öğret-menlerimize ve okullarımıza ilçe genelinde yapılan törende de ödülleri verilmiştir. Okullarımızda öğretim yılı boyunca Okul Sporları yarışmaları AB projeleri, Tübitak 4006 Bilim Fuarları, edebiyat yarışmaları, Kitap Okuma yarışmaları, Resim ve Müzik etkinlikleri yapılmıştır. Bu alanlarda İl, ilçe ve Türkiye genelinde dereceler elde edilmiş olup Gümüşhacıköy İlçesini gururlandırmışlardır.

      12. sınıflarımızdan 205 öğrencimiz mezun olmuştur. 45 öğrencimiz çeşitli üniversitelere yerleşmiş olup eğitimlerine devam etmektedir.

            Ortaokullarımızdan “236 8. Sınıf öğrencimiz” mezun olmuştur. Bu öğrencilerimizden 176 öğrencimiz İlçe sınırları içindeki ortaöğretim okullarımıza kayıt yaptırırken, 16 öğrencimiz çeşitli il ve ilçelerdeki Fen Liselerine, 8 öğrencimiz proje okullarına, 8 öğrencimiz çeşitli il ve ilçelerdeki Meslek liselerine, 8 öğrencimiz çeşitli il ve ilçelerdeki Anadolu liselerine, 4 öğrencimiz güzel sanatlar liselerine, 13 öğrencimiz İmam Hatip Açık Lisesine ve 1 öğrencimiz ise Açık Lisede eğitimlerine devam edeceklerdir.

            2019-2020 Eğitim öğretim yılında 1 Merkez anaokulu, 8 ilkokul,  7 ortaokul, 5 ortaöğretim kurumu olmak üzere toplamda 21 örgün eğitim ve 2 yaygın eğitim kurumu ile yeni bir Eğitim Öğretim yılına daha başlamanın sevincini yaşıyoruz.

            2019-2020 Eğitim öğretim yılı bir takım değişiklikler ile sürecine başlamıştır. Bu yıl itibariyle ara tatiller gerçekleşecektir.

            İlk ara tatil 8-22 Kasım 2019’da, Yarıyıl tatili ise, 20-31 Ocak 2020 tarihi olarak belirlenmiştir.

            İkinci yarıyıl eğitim öğretim dönemi 3 Şubat 2020’de başlayacak olup 6-10 Nisan 2020’de ikinci ara tatil verilecektir. 13 Nisan’da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran’da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecektir.

            Eğitim, kültürümüzü yaşatmanın en temel yoludur. Öğrencilerimize binlerce yıllık birikimimizi, kültürümüzü, tarihimizi, millî ve manevi değerlerimizi eğitimle aktarıyoruz. Gelişen ve değişen dünyada eğitime yapılan yatırım geleceğe yapılan yatırımdır.

     Bu bilinçle evlatlarımızı teknolojiye yön verebilen, donanımlı, okuyan, araştıran, sorgulayan güçlü bireyler olarak yetiştirmek için çalışıyoruz; amacımız hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirmektir.

               Güzel hedeflere ulaşmak için kullandığımız en güzel şeydir ÇOCUK… Bir amaçtır, bir idealdir. Her şeyden önce geleceğimizdir. Bizim yaşayamadıklarımızı yaşayacak, öğretemediklerimizi öğretecek, koruyamadıklarımızı koruyacak, güzel yarınların mimarı olacaktır. Öğretmen, bir sanatçı gibi, işine büyük bir tutkuyla âşık olmalıdır ve olmaktadır.

            Tüm bu bilinç ve sorumlulukla 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının hepinize başarı, huzur ve mutluluk getirmesini; milletimiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.

            Çeşitli gösterilerin ardından 4. sınıf öğrencileri 1. sınıf öğrencilerine hoş geldiniz çiçeği verdi.

            Kaymakam Mehmet Deniz Arabacı Çetin İşletmeleri İnş. Taah. Proje Müh. Taş. Turz. Mad. Tic. Ve San. A. Ş. adına Çetin İşletmeleri Personel Şefi Sezai Elmacı’ ya Gümüşhacıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yapmış oldukları katkılardan dolayı plaket takdim etti.

                 Törene, Kaymakam Mehmet Deniz Arabacı, Belediye Başkanı Zehra Özyol, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Aziz Bektaş Kaymak, İlçe Müftüsü Adem Ayrancı daire Müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir