İlçemizde Karne Heyecanı

Gümüşhacıköy İlçesi 2018-2019 Eğitim – Öğretim Yılı Şehit Teğmen Ahmet Çıtak İlkokulunda yapılan Karne Töreni İle tamamlandı.

Karne törenine Kaymakam Mehmet Deniz Arabacı, İlçe Jandarma Komutanı Aziz Bektaş Kaymak, Belediye Başkan Vekili Güllü Özbal, Emniyet Müdürü Sezgin Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin katıldı.

Gümüşhacıköy İlçe genelinde 5 ortaöğretim kurumu, 5 ortaokul, 7 ilkokul 1 Merkez anaokulu olmak üzere toplamda 18 örgün eğitim kurumumuzda; 316 ana sınıfı öğrencisi, 884 ilkokul öğrencisi, 928 ortaokul öğrencisi, 858 Ortaöğretim öğrencisi ve 180 Mesleki Eğitim öğrencisi olmak üzere toplam 3166 öğrencimiz ile 280 öğretmenimiz Eğitim öğretim yılı 2. Dönemini başarı ile tamamlamıştır.

Sınıflardaki karne dağıtım törenine katılarak öğrencilere karnelerini veren ve onlarla bire bir yakından ilgilenip kitap ve defter hediye eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan Gültekin eğitim camiasına hitaben iyi tatiller dilerken;

Yoğun bir okul dönemi sonunda tatile girecek öğrencilerimizin dinlenmeleri oyun oynamaları daha fazla kitap okumaları ve sevdikleriyle birlikte zaman geçirmeleri için bir fırsat olacaktır. Her yıl olduğu gibi bu öğretim yılında ilçemizdeki okullarımızda akademik başarılarımızın yanı sıra sosyal, kültürel ve Sportif alanlardaki faaliyetlerimize büyük önem verilmiştir. Spor ve sanattaki faaliyetlerimiz yanında bilhassa geleceğin bilim adamlarını yetiştirmek amacıyla okullarımızda yapılan TÜBİTAK Bilim Sanat şenliği etkinlikleri yapılmıştır.

Sevgili öğrencilerimiz,

Bir yıl boyunca çalışmalarınız sonucunda elde ettiğiniz bilgilerin göstergesi olan karnelerinizi aldınız. Yaptığınız çalışmalarınızdan gösterdiğiniz gayretlerinizden dolayı hepinizi kutluyorum. Karne sonuçlarınız beklediğiniz gibi gerçekleşmedi ise umudun tükenmediğini bilip tatili başarı için yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

 Sayın velilerimiz,Karne notları çocuğunuzun bir değerlendirmesi değil, Eğitim öğretim dönemi boyunca gösterdiği performansın bir değerlendirmesi olduğunu unutmayınız.  Çocuğunuz eğer iyi bir iyi bir karneye sahip değilse bu durumu başarıya giden bir basamak olarak görmeli ve kesinlikle akranlarıyla kıyaslamamalısınız.

Tüm öğrencilerimize İyi tatiller dilerken, bütün eğitim öğretim faaliyetlerimizde yanımızda olan Sayın kaymakamımıza Okul müdürlerimize, müdür yardımcılarımıza, öğretmenlerimize ve okulda görev yapan tüm personelimize, Sayın velilerimize, ve hiçbir maddi beklenti içerisinde olmadan eğitim faaliyetlerimizi halkımızın bilgilerine sunan Sayın basın mensubu arkadaşlarıma teşekkür eder, başarı ve mutluluklar diler saygılar sunarım.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir