İlçe Protokolü ve Halk Bayramlaştı

İlçemizde Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliği yaptığı Cumhuriyet Kültür Merkezinde gerçekleştirilen bayramlaşmada katılımcıların bayramını kutlayan İlçemiz Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı yaptığı konuşmada, Bizim sende iki tane güzel dini bayramımız var, resmi bayramlarımız zaten var. İnsanoğlu dini, milleti ne olursa olsun her yerde resmi ve dini bayramlarda hep beraber olmuştur. Hangi ülkeye giderseniz gidin bunu görürsünüz. Bu tarz isimleri değişir, Müslümanlarda ramazan ve kurban bayramıdır. Amerika’da 4 Temmuz vardır bizim 29 Ekimimiz vardır. Bu dini ve resmi bayramların en büyük amacı da birlik ve beraberliğimizi tesis etmek muhafaza etmek ve daim kılmaktır. O yüzden bu günler ayrı önemlidir. O yüzden de devletimiz bu günlerde bizlere ayrı görevler vermektedir. 29 Ekimde başladığım ve 8,5 aydır severek çalıştığım bu ilçede bayram geçirmekten hiç mutsuz değilim. İzin dahi istemedim ve talep de bulunmadım. Biliyorsunuz Hamamözü’ne de bakıyorum. Bende Egede doğdum büyüdüm, Ben buralarda gördüm ki buradaki insanlar bizden pek farklı değiller, yemeklerin yapılış şekilleri farklı konuşmalar akşamlar farklı ama aslında hepimiz biriz beraberiz gerçek bir milletiz biz ben burada bunu gördüm. Ramazan bayramı vesilesi ile bir araya geldik, yaklaşık 29 gündür oruç tutuk bu sene, Allah tutuğunuz oruçları kabul etsin. Hepinizin bayramını kutluyor sağlık ve sıhhatler diliyorum şeklinde konuştu.

Programa katılanların Ramazan Bayramını kutlayan Belediye Başkanı Zehra Özyol yaptığı konuşmada ”Ülkemizde, birlik ve beraberliğin, kardeşliğin, daim olduğu nice bayramlar diliyorum. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın nazlı, nazlı dalgalanan ay yıldızlı bayrağımızın altında birlik ve beraberlik içinde kardeşçe özgür bir biçimde yaşamayı diliyorum. Vatanımız için bayrağımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi de yad etmeden geçemeyiz. Bu güzide topluluğun karşısında başta Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere silah arkadaşlarını, bayrağımız için, vatanımız için canını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle saygıyla anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bu vesile ile Milletimizin ve tüm Gümüşhacıköylü Hemşehrilerimizin Bayramını yürekten kutluyorum” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ramazan Bayramı Ramazan ayında tutulan oruçların mükâfatı olan kutsal bir günümüz. Ramazan orucunu tuttuk, hepinizin tuttuğu oruçların kabul olmasını diliyorum. Ramazan ayında yine PKK’lısıyla, DEAŞ’ıyla ve bunların bağlantısı olan terör örgütleri yine boş durmadı. Ramazan ayı mübarek aydır kutsal aydır demedi. Yine canları almaya askerlerimizi şehit etmeye devam ettiler. Öncelikle bu güzel ülkemizin birlikte huzur ve mutlu bir şekilde yaşadığımız bu güzel ülkemizin terör belasından kurtulmasını temenni ediyorum. İnşallah bu bayram buna vesile olur. Bu arada pençe harekâtı ile bizleri sınırlarımızda koruyan ve bizler için ülkenin milli misakı sınırları içerisinde korunması için mücadele eden askerlerimize kolaylıklar diliyorum. Şehit olanlara Allahtan rahmet yaralı askerlerimize ve gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Ülkemizin en önemli sorunlarından bir tanesi de maalesef bir türlü sırtımızdan atamadığımız, o illetten kurtulamadığımız kadın cinayetleri ve çocuk istismarları. Ramazan ayında da bazı küçük beyinliler, küçük akıllılar Ramazan ayının Ramazan orucunun sadece Sahur ile iftar arasında aç kalmak olduğunu zannettiği ahlakı, insanlığı ve dürüstlüğün bir tarafa bırakıldığı bir ay olarak zannediyorlar. Oysa ramazan ayı oruçları tutarken nefsimizi de terbiye ettiğimiz ahlakımızı insanlığımızı ve dürüstlüğümüzü tekrar sil baştan kontrol ettiğimiz ve bayrama tertemiz girdiğimiz bir aydır. Maalesef bunu ülkemizde idrak edemeyenler, henüz daha yürümeyi öğrenememiş veya daha yeni yürümeye başlamış, kız erkek ayrımı yapmadan çocuklarımıza her türlü sapıklığı yapan istismarcılar oldu. Bunu ramazan ayında da devam ettirdiler. Allah hepsinin belasını verdin diyorum. İnşallah iyi bir eğitimle, iyi bir tecrübe ve deneyimle bu insanlardan da bu sapıklardan da kurtuluruz diyorum. Bu vesile ile hepinizin bayramını kutluyor, hepinize sağlıklı keyifli huzur dolu bir bayramlar diliyorum dedi.

Bayramlaşma Programına; İlçemiz Kaymakamı Mehmet Deniz Arabacı, Cumhuriyet Savcısı İlker Bingöl, Belediye Başkanı Zehra Özyol, CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, 24. Dönem Milletvekili Ramis Topal, Emniyet Müdür Vekili Sezgin Çelik, CHP İlçe Başkanı Hasan Topal, Saadet Partisi İlçe Başkanı İbrahim Al, İyi Parti İlçe Başkanı Erhan Turgut, İl Genel Meclis üyeleri Cahit Çelik, Cemal Beyaz, Belediye Meclis Üyeleri, İlçemiz Müftüsü Adem Ayrancı, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Kadir Karadaş, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Necmi Kılıç, İlçe Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam,  Malmüdürü Nafi Gül, Özel İdare Müdürü Recep Şaban Yavuz, İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Mustafa Barbak, Devlet Hastanesi Müdürü Doğan Baysal, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Fatih Bayram, köy ve Mahalle Muhtarları, çeşitli kurum, kuruluş temsilcileri ile vatandaşlar da katıldı.

Yanıtla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir